Kompleks sportowy MOSiR Asnyka
Boisko do baseballu oraz softballu, które użytkuje Rawa Katowice jest częścią kompleksu sportowego MOSiR Asnyka zlokalizowanego przy ul. Asnyka 27 w Katowicach. W skład kompleksu wchodzą: duże boisko baseballowe, małe boisko softballowo-baseballowe, a także boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią, bieżnia lekkoateltyczna, boiska do siatkówki plażowej, boisko do koszykówki, strefa street workout. Do dyspozycji sportowców jest też budynek, w którym są m.in szatnie, salka fitness, sala konferencyjna, oraz pomieszczenia biurowe klubów.

Duże boisko baseballowe

Boisko jest przeznaczone do rozgrywek baseballowych na poziomie seniorskim oraz młodzieżowym powyżej 12 roku życia.
Boisko baseballowe ma wymiary:
LF – 81m
CF – 97m
RF – 81m
Płot HR ma wysokość 8m.

Przy dużym boisku znajduję się trybuna (5) na 35 osób.
Obok boiska usytuowane są dwa stanowiska do rozgrzewki miotaczy, tzw. bullpeny (8) oraz dwa tunele do odbijania dla pałkarzy (7). Ponadto stanowisko spikera (4) oraz tablica świetlna (6). Boisko posiada oświetlenie LEDowe o natężeniu 500 luxów.

Małe boisko (softballowo-baseballowe)
Boisko przeznaczone jest do rozgrywek softballowych na poziomie seniorskim i młodzieżowym oraz do rozgrywek baseballowych dla dzieci do lat 12. Boisko te znajduje się na lewym zapolu dużego boiska baseballowego, infield pokryty jest trawą. Jedynie miejsce dla miotacza i łapacza/pałkarza pokryte jest mączką. Przy małym boisku znajduję się trybuna na 33 osoby (5).

Dojazd
Aby trafić do nas samochodem, wpisz w nawigację N 50°213630′, E 18°9.963572′.
Przed obiektem MOSiR przy ul. Asnyka znajduje się darmowy parking na około 100 pojazdów.
Możesz też dojechać do nas autobusem. Przystanki docelowe: Piotrowice Dworzec PKP, Piotrowice Fabryka Maszyn oraz Ligota Akademiki.
Na stadion dostać się można również pociągiem. Tuż obok kompleksu sportowego usytuowana jest stacja kolejowa “Katowice Piotrowice”.