AKTUALNOŚCI

FACEBOOK

Rawa Katowice - Baseball & Softball

2 days 21 hours ago

Wczoraj baseballiści Rawy podejmowali na obiekcie przy ulicy Asnyka w Katowicach drużynę Goats Poznań Baseball. Dla gospodarzy był to ostatni dwumecz fazy grupowej Bałtycka Liga Baseballu, a jego wynik mógł zdecydować o końcowym układzie tabeli.
Pierwsze spotkanie od początku przebiegało pod dyktando katowiczan. Bezbłędna gra w obronie oraz konsekwentne zdobywanie punktów pozwoliły zakończyć spotkanie po 5 iningach wysoką przewagą punktową. Ozdobą pojedynku był home run wybity przez Norberta Myrka. Odbita przez niego piłka poszybowała daleko za płot okalający boisko, a dodatkowo był to pierwszy home run wybity w oficjalnym spotkaniu na boisku przy ulicy Asnyka. Mecz zakończył się wynikiem 14:0, a dzięki wsparciu kolegów z defensywy shutout na górce miotacza zanotował Paweł Sitko.
Po świetnym pierwszym spotkaniu rawiacy liczyli na podwójne zwycięstwo tego dnia. Na górce miotacza świetny występ prezentuje Aleks Polonek, który przez pierwsze 5 zmian oddaje rywalom tylko 2 obiegi. W ataku gospodarze nie są już tak skuteczni jak w pierwszym meczu i zdobywają jedynie 3 punkty. W ostatniej zmianie katowiczanie nie byli w stanie utrzymać minimalnej przewagi i ostatecznie muszą pogodzić się z porażka 3 do 4 i podziałem zwycięstw.
Dzięki wygranej w pierwszym meczu katowiczanie zapewnili sobie drugie miejsce w grupie południowej BLB i prawo do rozgrywania meczu barażowego na własnym obiekcie. Stawką spotkania, które odbędzie się 24 czerwca jest awans do finałów rozgrywek. Cztery najlepsze drużyny sezonu zasadniczego zmierzą się w walce o medale 8 i 9 lipca na boisku we Władysławowie.

Rawa Katowice - Baseball & Softball

1 week 9 hours ago

Kończąc sprawozdanie z niezwykle aktywnego weekendu (BLB, U15, slowpitch, U12), obejrzyjcie zdjęcia z spotkań młodzików z Gepardy Żory.
Oba mecze zwycięskie, ale najważniejsza była przede wszystkim możliwość ogrywania zawodników na nowych pozycjach i delikatnie wprowadzenie dziewięciolatków do zespołu.

Zachęcamy do zapisywania dzieci na zajęcia. Szczegóły w linku
www.rawa.katowice.pl/nabor/

Rawa Katowice - Baseball & Softball

1 week 1 day ago

W minioną sobotę, 27 maja baseballiści Rawy Katowice podejmowali drużynę Wizards Opole.
Pojedynek odbywał się w ramach Bałtycka Liga Baseballu.
Pierwsze spotkanie dostarczyło sporych emocji. Mimo, iż katowiczanie od początku prowadzili, to w połowie spotkania w ich szeregach pojawiła się spora nerwowość, a zawodnicy Wizards odrobili sporą część strat. Końcówka meczu przebiegła jednak pod dyktando Rawy, która ostatecznie wygrała 8:4.
Drugi mecz nie przyniósł już takich emocji. Baseballiści Rawy rozpoczęli spotkanie od udanej gry w ataku, zdobyli aż 7 obiegów i przez resztę spotkania kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W każdym inningu skrupulatnie dokładali kolejne obiegi, by ostatecznie zwyciężyć 19:4.
Dwa zwycięstwa pozwoliły katowiczanom umocnić się na pozycji wicelidera grupy południowej BLB.
Już za tydzień, na boisku przy ulicy Asnyka podejmą oni zespół Goats Poznań Baseball. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.

Rawa Katowice - Baseball & Softball

1 week 2 days ago

W sobotę zagraliśmy w pierwszym turnieju Polska Amatorska Liga Slowpitch 🥎. Pierwsze koty za płoty. Napisalibyśmy, że mecze wyrównane, ale tak nie napiszemy 🙃.
Wnioski wyciągnięte. Na kolejnym turnieju będzie lepiej.
Dziękujemy Hops Lublin za pożyczenie zawodników i wszystkim zespołom za grę w miłej atmosferze.

Wszystkich, którzy chcą z nami w Katowicach pograć w slowpitcha kierujemy na www.rawa.katowice.pl/slowpitch/

INSTAGRAM

lat
najmłodszy zawodnik
m
wysokość płotu HR
rozegrane mecze przez I drużynę