Zostań zawodnikiem Rawy Katowice – rekrutacja już 12 lutego!

rekrutacja_2017_www

Przygotowania do sezonu 2017 baseballistów i softballistek Rawy Katowice nabierają tempa, po tym jak obie grupy wróciły do treningów po świątecznej przerwie. Tradycyjnie w okresie tych zimowych przygotowań odbywać będzie się rekrutacja przeznaczona zarówno dla dziewczyn chcących dołączyć do drużyny softballowej jak i dla mężczyzn chcących spróbować swoich sił w baseballu. W tym roku termin rekrutacji przypadł na niedzielę 12 lutego.

Podobnie jak w ubiegłych latach nabór przeprowadzony zostanie na sali gimnastycznej katowickiego Spodka. Na godzinę 12.00 zaplanowano rekrutację do sekcji baseballowej, natomiast wszystkie dziewczyny chcące spróbować swoich sił w softballu zapraszamy na godzinę 14.00. Na śmiałków, którzy w ten dzień spróbują dostać się do drużyny Rawy czekają testy sprawnościowe, które mają na celu sprawdzić zwinność, szybkość i predyspozycje kandydatów i kandydatek. Następnie przeprowadzony zostanie krótki trening, w czasie którego rekrutowani będą mieli okazje zapoznać się ze sprzętem używanym przez zawodników i zawodniczki oraz ćwiczeniami z którymi później spotkają się na treningach. Jeśli zastanawiacie się jak może wyglądać rekrutacja, to zapraszamy do obejrzenia relacji z ubiegłorocznego naboru.

Osoby, które sprostają wymaganiom i przekonają do siebie sztab trenerski, będą miały okazję dołączyć do drużyny baseballowej oraz softballowej. Zawodnicy Rawy Katowice w tym sezonie rywalizować będą aż na trzech frontach: 1 Lidze, Pucharze Polski oraz Śląskiej Lidze Baseballu. Grania będzie więc naprawdę dużo, a to stwarza okazję do występów dla nowych zawodników. Trener Michał Glumiński pokazał w tym sezonie, że nie boi się stawiać na nowych graczy. Zawodnicy tacy jak Aron Fila, Filip Stanoszek czy Marcin Ścibor pokazali, że rekruci którzy dołączają do drużyny na początku roku mogą stać się ważną częścią zespołu, zdobywając miejsce w wyjściowej dziewiątce.

Również softballistki mają przed sobą sezon, który obfitować będzie w niejedną atrakcję. W minionym sezonie zawodniczki Rawy Katowice uczestniczyły między innymi w zgrupowaniu organizowanym w Warszawie, gdzie miały okazję trenować oraz grać z zawodniczkami drużyny Warsaw Diamonds. Warto zaznaczyć, ze dwie zawodniczki uczestniczyły w zgrupowaniu kadry narodowej przed eliminacjami do Mistrzostw Europy, a jedna z nich, Natalia Ciarcińska reprezentowała nasz kraj na tej imprezie.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na salę gimnastyczną mieszczącą się przy katowickim spodku. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą stroju sportowego oraz obuwia z płaską podeszwą. Z przyszłymi baseballistami widzimy się w samo południe 12 lutego, natomiast z softballistkami o godzinie 14.00. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *