Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Zostań zawodnikiem Rawy Katowice – rekrutacja już 12 lutego!

Przygotowania do sezonu 2017 baseballistów i softballistek Rawy Katowice nabierają tempa, po tym jak obie grupy wróciły do treningów po świątecznej przerwie. Tradycyjnie w okresie tych zimowych przygotowań odbywać będzie się rekrutacja przeznaczona zarówno dla dziewczyn chcących dołączyć do drużyny softballowej jak i dla mężczyzn chcących spróbować swoich sił w baseballu. W tym roku termin rekrutacji przypadł na niedzielę 12 lutego.

Podobnie jak w ubiegłych latach nabór przeprowadzony zostanie na sali gimnastycznej katowickiego Spodka. Na godzinę 12.00 zaplanowano rekrutację do sekcji baseballowej, natomiast wszystkie dziewczyny chcące spróbować swoich sił w softballu zapraszamy na godzinę 14.00. Na śmiałków, którzy w ten dzień spróbują dostać się do drużyny Rawy czekają testy sprawnościowe, które mają na celu sprawdzić zwinność, szybkość i predyspozycje kandydatów i kandydatek. Następnie przeprowadzony zostanie krótki trening, w czasie którego rekrutowani będą mieli okazje zapoznać się ze sprzętem używanym przez zawodników i zawodniczki oraz ćwiczeniami z którymi później spotkają się na treningach. Jeśli zastanawiacie się jak może wyglądać rekrutacja, to zapraszamy do obejrzenia relacji z ubiegłorocznego naboru.

Osoby, które sprostają wymaganiom i przekonają do siebie sztab trenerski, będą miały okazję dołączyć do drużyny baseballowej oraz softballowej. Zawodnicy Rawy Katowice w tym sezonie rywalizować będą aż na trzech frontach: 1 Lidze, Pucharze Polski oraz Śląskiej Lidze Baseballu. Grania będzie więc naprawdę dużo, a to stwarza okazję do występów dla nowych zawodników. Trener Michał Glumiński pokazał w tym sezonie, że nie boi się stawiać na nowych graczy. Zawodnicy tacy jak Aron Fila, Filip Stanoszek czy Marcin Ścibor pokazali, że rekruci którzy dołączają do drużyny na początku roku mogą stać się ważną częścią zespołu, zdobywając miejsce w wyjściowej dziewiątce.

Również softballistki mają przed sobą sezon, który obfitować będzie w niejedną atrakcję. W minionym sezonie zawodniczki Rawy Katowice uczestniczyły między innymi w zgrupowaniu organizowanym w Warszawie, gdzie miały okazję trenować oraz grać z zawodniczkami drużyny Warsaw Diamonds. Warto zaznaczyć, ze dwie zawodniczki uczestniczyły w zgrupowaniu kadry narodowej przed eliminacjami do Mistrzostw Europy, a jedna z nich, Natalia Ciarcińska reprezentowała nasz kraj na tej imprezie.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na salę gimnastyczną mieszczącą się przy katowickim spodku. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą stroju sportowego oraz obuwia z płaską podeszwą. Z przyszłymi baseballistami widzimy się w samo południe 12 lutego, natomiast z softballistkami o godzinie 14.00. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *