Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Zgrupowanie baseballistów Rawy Katowice

Sezon Pierwszej Ligi zbliża się wielkimi krokami. Pierwszy turniej zaplanowano na 23 kwietnia, a więc za niespełna tydzień. Aby jak najlepiej wykorzystać pozostały czas, zawodnicy Rawy Katowice udali się na zgrupowanie, które odbyło się w Rybniku, gdzie katowiczanie przez ubiegły weekend szlifowali swoją formę. Sztab szkoleniowy w tym czasie pracował nad aspektami ofensywnymi oraz odpowiednim ustawieniem w grze defensywnej. Żeby w pełni wykorzystać czas na zgrupowaniu między treningami odbywały się wykłady, które miały na celu uzupełnić baseballową wiedzę zarówno nowych i jak tych bardziej doświadczonych zawodników.

Rawiacy na zgrupowanie wyjechali już w sobotę rano, ich pierwszym celem było boisko baseballowe przy ulicy Partyzantów w Rybniku. To właśnie na tym obiekcie, przez cały weekend trenowali katowiccy baseballiści. Niestety z powodu fatalnych warunków atmosferycznych pierwszy zaplanowany trening nie odbył się, a uczestnicy zgrupowania przenieśli się bezpośrednio do hotelu, gdzie przeprowadzony został pierwszy wykład, na którym skupiono się na zagadnieniach związanych z ofensywą. Po jego zakończeniu uczestnicy zgrupowania mieli czas na odpoczynek i obiad. Na resztę dnia zaplanowany został trening pałkowania. Po powrocie do hotelu pozostałą część wieczoru zawodnicy poświęcili na oglądanie meczu MLB pomiędzy drużynami San Francisco Ginats i Los Angeles Dodgers. Na drugi dzień zgrupowania plan był już mniej napięty i zakładał on przeprowadzenie jednego wykładu oraz meczu wewnętrznego, w którym wykorzystane miały zostać ćwiczone wcześniej zagrywki. Po wykładzie, który obejmował zagadnienia związane z obroną rawiacy udali się na boisko. Niestety z powodu mokrej nawierzchni katowiczanie musieli zrezygnować z przeprowadzenia meczu, a w jego miejsce odbył się kolejny trening pałkowania. Baseballiści do Katowic wrócili około godziny 17.00.

Efekty przygotowań rawiaków będziemy mogli poznać już 23 kwietnia, kiedy to właśnie na boisku w Rybniku zostanie zorganizowany pierwszy turniej rozgrywek zaplecza Ekstraligi. Katowiczanie zmierzą się w nim z drużynami Gepardów Żory oraz Barons II Wrocław. Już dziś serdecznie zapraszamy na to wydarzenie wszystkich kibiców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *