Zgrupowanie baseballistów Rawy Katowice

Zdjęcie zgrupowanie news

Sezon Pierwszej Ligi zbliża się wielkimi krokami. Pierwszy turniej zaplanowano na 23 kwietnia, a więc za niespełna tydzień. Aby jak najlepiej wykorzystać pozostały czas, zawodnicy Rawy Katowice udali się na zgrupowanie, które odbyło się w Rybniku, gdzie katowiczanie przez ubiegły weekend szlifowali swoją formę. Sztab szkoleniowy w tym czasie pracował nad aspektami ofensywnymi oraz odpowiednim ustawieniem w grze defensywnej. Żeby w pełni wykorzystać czas na zgrupowaniu między treningami odbywały się wykłady, które miały na celu uzupełnić baseballową wiedzę zarówno nowych i jak tych bardziej doświadczonych zawodników.

Rawiacy na zgrupowanie wyjechali już w sobotę rano, ich pierwszym celem było boisko baseballowe przy ulicy Partyzantów w Rybniku. To właśnie na tym obiekcie, przez cały weekend trenowali katowiccy baseballiści. Niestety z powodu fatalnych warunków atmosferycznych pierwszy zaplanowany trening nie odbył się, a uczestnicy zgrupowania przenieśli się bezpośrednio do hotelu, gdzie przeprowadzony został pierwszy wykład, na którym skupiono się na zagadnieniach związanych z ofensywą. Po jego zakończeniu uczestnicy zgrupowania mieli czas na odpoczynek i obiad. Na resztę dnia zaplanowany został trening pałkowania. Po powrocie do hotelu pozostałą część wieczoru zawodnicy poświęcili na oglądanie meczu MLB pomiędzy drużynami San Francisco Ginats i Los Angeles Dodgers. Na drugi dzień zgrupowania plan był już mniej napięty i zakładał on przeprowadzenie jednego wykładu oraz meczu wewnętrznego, w którym wykorzystane miały zostać ćwiczone wcześniej zagrywki. Po wykładzie, który obejmował zagadnienia związane z obroną rawiacy udali się na boisko. Niestety z powodu mokrej nawierzchni katowiczanie musieli zrezygnować z przeprowadzenia meczu, a w jego miejsce odbył się kolejny trening pałkowania. Baseballiści do Katowic wrócili około godziny 17.00.

Efekty przygotowań rawiaków będziemy mogli poznać już 23 kwietnia, kiedy to właśnie na boisku w Rybniku zostanie zorganizowany pierwszy turniej rozgrywek zaplecza Ekstraligi. Katowiczanie zmierzą się w nim z drużynami Gepardów Żory oraz Barons II Wrocław. Już dziś serdecznie zapraszamy na to wydarzenie wszystkich kibiców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *