Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Zebranie Klubów PZBall w Katowicach

W minioną sobotę, 11 listopada odbyło się organizowane przez Polski Związek Baseballu i Softballu spotkanie klubów baseballowych z całej Polski. Przedstawiciele drużyn z całego kraju zjechali do Katowic, aby wspólnie z zarządem PZBall dyskutować na tematy związane krajowym baseballem i softballem. Stolica Górnego Śląska po raz pierwszy miała przyjemność stać się miejscem, w którym zapadały najważniejsze decyzje dotyczące tej dyscypliny sportu. Spośród gości z całego kraju, na zebraniu nie zabrakło także działaczy Rawy Katowice, którzy jako gospodarze stawili się na miejscu w licznym składzie.

Obrady rozpoczął sam prezes zarządu Christopher Sweeney, który powitał gości i nakreślił porządek obrad. Uczestniczyli w nich przedstawiciele klubów ekstraligowych, 1 ligowych oraz softballowych, a także klubów nie biorących do tej pory udziału w rozgrywkach pod patronatem PZBall. Obecni byli także członkowie Górnośląskiego Okręgowego Związku Baseballu i Softballu. Na sali zgromadziło się więc kilkadziesiąt osób, z różnych ośrodków baseballu i softballu z całego kraju, między innymi z Warszawy, Kutna, Miejskiej Górki, Krakowa, Działdowa, Żor, Rybnika, Jastrzębia czy właśnie Katowic. W czasie sześciogodzinnych obrad poruszone zostały sprawy związane z regulaminem i terminarzem rozgrywek oraz celami, jakie stawia sobie obecny zarząd. Ważnym punktem spotkania był także raport z tegorocznych działań związanych z nowymi ośrodkami baseballowymi w Polsce, który przedstawiony został przez działacza Rawy Katowice, Roberta Hoffmana pełniącego dla PZBall rolę koordynatora do spraw klubów nowo powstałych.

Spotkanie uznać można za owocne, a podjęte w czasie jego trwania decyzje z całą pewnością przyczynią się do poprawy funkcjonowania rozgrywek w naszym kraju. Każdy z uczestników miał okazję przedstawić swój punkt widzenia na daną sprawę, zaznaczyć swoje uwagi, a w razie konieczności uzyskać niezbędne informacje. Zebrani bardzo ochoczo wyrażali swoje opinie na poruszane tematy, a obrady mogłyby potrwać znacznie dłużej. Po pożegnaniu i rozmowach kuluarowych między poszczególnymi uczestnikami, w późnych godzinach popołudniowych obradujący udali się w drogę powrotną do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *