Zebranie Klubów PZBall w Katowicach

pzball_logo_500x300

W minioną sobotę, 11 listopada odbyło się organizowane przez Polski Związek Baseballu i Softballu spotkanie klubów baseballowych z całej Polski. Przedstawiciele drużyn z całego kraju zjechali do Katowic, aby wspólnie z zarządem PZBall dyskutować na tematy związane krajowym baseballem i softballem. Stolica Górnego Śląska po raz pierwszy miała przyjemność stać się miejscem, w którym zapadały najważniejsze decyzje dotyczące tej dyscypliny sportu. Spośród gości z całego kraju, na zebraniu nie zabrakło także działaczy Rawy Katowice, którzy jako gospodarze stawili się na miejscu w licznym składzie.

Obrady rozpoczął sam prezes zarządu Christopher Sweeney, który powitał gości i nakreślił porządek obrad. Uczestniczyli w nich przedstawiciele klubów ekstraligowych, 1 ligowych oraz softballowych, a także klubów nie biorących do tej pory udziału w rozgrywkach pod patronatem PZBall. Obecni byli także członkowie Górnośląskiego Okręgowego Związku Baseballu i Softballu. Na sali zgromadziło się więc kilkadziesiąt osób, z różnych ośrodków baseballu i softballu z całego kraju, między innymi z Warszawy, Kutna, Miejskiej Górki, Krakowa, Działdowa, Żor, Rybnika, Jastrzębia czy właśnie Katowic. W czasie sześciogodzinnych obrad poruszone zostały sprawy związane z regulaminem i terminarzem rozgrywek oraz celami, jakie stawia sobie obecny zarząd. Ważnym punktem spotkania był także raport z tegorocznych działań związanych z nowymi ośrodkami baseballowymi w Polsce, który przedstawiony został przez działacza Rawy Katowice, Roberta Hoffmana pełniącego dla PZBall rolę koordynatora do spraw klubów nowo powstałych.

Spotkanie uznać można za owocne, a podjęte w czasie jego trwania decyzje z całą pewnością przyczynią się do poprawy funkcjonowania rozgrywek w naszym kraju. Każdy z uczestników miał okazję przedstawić swój punkt widzenia na daną sprawę, zaznaczyć swoje uwagi, a w razie konieczności uzyskać niezbędne informacje. Zebrani bardzo ochoczo wyrażali swoje opinie na poruszane tematy, a obrady mogłyby potrwać znacznie dłużej. Po pożegnaniu i rozmowach kuluarowych między poszczególnymi uczestnikami, w późnych godzinach popołudniowych obradujący udali się w drogę powrotną do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *