Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Zapowiedź dwumeczu z Kraków Kings

Sezon baseballowy 2016 niewątpliwie dobiega końca. Katowiczanom zostały do rozegrania jeszcze tylko dwa spotkania. Ostatnimi akcentami tegorocznych rozgrywek będą pojedynki z drużyną Kraków Kings w ramach Śląskiej Ligi Baseballu. Mecze pomiędzy rawiakami i zawodnikami z grodu Kraka odbędą się w niedzielę 16 października na boisku baseballowym w Rybniku. Stawką tych pojedynków będzie trzecia lokata w rozgrywkach Śląskiej Ligi Baseballu. Na uprzywilejowanej pozycji znajdują się baseballiści Michała Glumińskiego, którzy w w tym sezonie dwukrotnie wygrywali z krakowianami. Do wywalczenia trzeciego miejsca w ŚLB katowiczanom wystarczy zwycięstwo w jednym z dwóch spotkań.

Historia pojedynków Rawy Katowice z drużyną Kraków Kings sięga 2010 roku. Pierwszy mecz obu drużyn odbył się na boisku Kolejarza. Gospodarze zwyciężyli 14:5. Od tego momentu większość spotkań obu zespołów stało na bardzo wyrównanym poziomie. Świadczyć o tym może bilans dotychczasowych 14 gier. Za równo katowiczanie jak i krakowianie zwyciężali i przegrywali po 7 razy. Nic więc dziwnego w tym, że spotkania kingsów i rawiaków stały się niezwykle prestiżowe dla obu ekip. Emocje przed jutrzejszym pojedynkiem z pewnością podgrzewa remisowy bilans spotkań. Obie drużyny będą chciały udowodnić swoją wyższość nad rywalem.

Kadra Rawy Katowice na niedzielnie spotkania prezentuje się bardzo mocno. Do Rybnika wybiera się trzynastu zawodników, którzy bardzo dobrze przepracowali ostatni sezon. W porównaniu z ostatnimi spotkaniami z Yankees Działdowo, katowiczanom będzie brakować tylko Adama Zagórskiego. Trener Michał Glumński z pewnością będzie liczył na swoich dwóch młodych pałkarzy, którzy wyjątkowo dobrze spisują się w tegorocznej edycji Śląskiej Ligi Baseballu. Łącznik Patryk Michna może pochwalić się avg. na poziomie 0.438 oraz 7 hitami w 6 spotkaniach. Z kolei zapolowy Dominik Matusiak legitymuje się avg. na poziomie 0,500 i odbijał w tym sezonie 6 razy w 6 w spotkaniach. Wsparciem w ataku z pewnością okażą się doświadczony Michał Glumiński oraz ambitny Piotr Szczygieł. Oboje w obecnym sezonie pokazywali skuteczną grę na pałce. Zespół z pewnością będzie też liczył na skuteczną grę na bazach Piotrka, który popisał się już nieraz efektywną kradzieżą bazy. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to grą w obronie skutecznie powinien pokierować miotacz i łapacz rawiaków Paweł Sitko, który wnosi dużo jakości w poczynania katowickiej defensywy.

Mimo niezłej formy katowiczan mecz z krakowianami z pewnością nie będzie należał do łatwych.

-“Mimo tego, iż Kingsi nie mogą tego sezonu zaliczyć do udanych, to z pewnością podejdą ambitnie do niedzielnej rywalizacji. Nasze pojedynki budzą emocje w jednej i drugiej drużynie. Musimy już od pierwszego spotkania być bardzo skoncentrowani. Drużyna krakowian przechodzi małą przebudowę, ale kilku zawodników legitymuje się już długim stażem gry i pamięta większość naszych spotkań. Groźni w grze w ataku mogą okazać się Krystian Synowiec, Jacek Drozd, Paweł Handzlik i Grzegorz Idzik. Kluczem do zwycięstw będzie nasza gra na pałce. Jeśli poradzimy sobie z najlepszym miotaczem krakowian Grzegorzem Idzikiem, który narzuca bardzo celnie, to powinniśmy zwyciężyć w obu spotkaniach. Gorąco wierze, że tak się stanie i zakończymy sezon w dobrych nastrojach.” – kończy uczestnik wszystkich dotychczasowych meczów z krakowianami Robert Hoffman.

Ostatni akcent tegorocznych rozgrywek zapowiada się bardzo emocjonująco. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na boisko baseballowe w Rybniku mieszczące się przy ulicy Partyzantów. Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 11:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *