Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Zakończenie 1 Ligi już w niedzielę!

Wydawałoby się, że dopiero co pisaliśmy o inauguracji rozgrywek ligowych, a tymczasem sezon powoli dobiega końca. W najbliższą niedzielę, 30 września, baseballiści Rawy Katowice rozegrają swoje ostatnie mecze 1 Ligi w tym roku. Na boisku w Żorach przyjdzie im się mierzyć z drużyną Demonów Miejska Górka. Będzie to możliwość rewanżu za spotkania, które odbyły się nie tak dawno, bo dwa tygodnie temu, na terenie zespołu z Wielkopolski.

 Niedzielna konfrontacja z Demonami będzie dla katowiczan jedenastym oraz dwunastym spotkaniem w tegorocznych rozgrywkach 1 Ligi. Do tej pory Rawiacy mają na swoim koncie cztery zwycięstwa oraz sześć porażek. Jeśli w zbliżający się weekend odniosą oni podwójną victorię drugie miejsce w tabeli będzie jak najbardziej realne. Zwycięstwo zagwarantowała już sobie drużyna Yankees Działdowo, a więc ubiegłoroczny uczestnik Ekstraligi.

Trener Michna do swojej dyspozycji będzie miał znacznie okrojony skład. Nie będzie mógł on skorzystać z usług graczy z Krakowa, a więc Norberta Myrka, Jacka Drozda oraz Michała Domaradzkiego. W Żorach zabraknie także Arona Fili i Wojciecha Gwioździka. Z całą pewnością trener nie będzie miał łatwego zadania z ułożeniem składu, a w szczególności odczuwalny może być brak Norberta Myrka, który znakomicie wywiązywał się z roli łapacza. Dziurę po tym graczu będzie musiał załatać Adam Zagórski. Zawodnik ten od dłuższego czasu przygotowuje się do gry na tej pozycji, ciężko pracując na treningach wraz z miotaczami oraz indywidualnie. Nie będzie to dla niego pierwszy występ jako catcher, ale z całą pewnością tym razem będzie to najbardziej wymagająca próba. Reszta pozycji nie będzie już tak trudna do poustawiania ponieważ trener będzie miał do dyspozycji wielu doświadczonych zawodników. Dodatkowo do składu na ten mecz dołączył Adrian Bąk, który będzie miał okazję zadebiutować w żółto-czarnych barwach.

-“Niedzielne spotkania są dla nas bardzo ważne. Dwa zwycięstwa dadzą nam szansę na zajęcie drugiego miejsca w końcowej tabeli 1 Ligi. Celem było oczywiście zajęcie pierwszej lokaty, ale niestety sezon zweryfikował nasze oczekiwania. Teraz musimy skupić się tylko i wyłącznie na tych dwóch meczach. Mimo, iż nasz skład będzie mocno okrojony jestem pewny, że stać nas na korzystny wynik. Z jednej strony wielka szkoda, że nie będzie z nami Norberta, ale cieszę się, że przyjdzie mi narzucać piłki do Adam Zagórskiego. Widzę jaką pracę wykonuje na treningach, jakie czyni postępy i jestem przekonany, że sobie poradzi. W czasie treningów często razem ćwiczymy. Dobrze się dogadujemy i rozumiemy więc na meczu też nie będzie z tym problemu.” – mówi przed meczem Paweł Sitko, asystent trenera oraz zawodnik.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na boisko baseballowe w Żorach przy ulicy Minimalnej. Pierwsze spotkanie zaplanowano na godzinę 12.00. Emocje gwarantowane!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *