Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Walentynkowy Turniej Baseballu – relacja

W niedzielę odbył się Walentynkowy Turniej Baseballu, areną zmagań młodych baseballistów były Katowice. Turniej, który odbył się w Ośrodku Sportowym Szopienice, był także częścią halowych rozgrywek ligi moravsko-śląskiej w kategorii wiekowej U9. W walentynkowych zmaganiach wzięło udział 5 drużyn. W niedzielnym turnieju wystąpiły drużyny: Rawa Katowice, Arrows Ostrava, Cobblers Zlín oraz 2 zespoły klubu Klasik Frýdek-Místek. Turniej jeszcze przed jego rozpoczęciem zapowiadał się niezwykle emocjonująco, ponieważ ostatni turniej ligowy był bardzo wyrównany. Nie inaczej było i tym razem.

Otwarcie katowickiego święta baseballu zaplanowano na godzinę 10:00. Przygotowania do wydarzenia rozpoczęły się jednak kilka godzin wcześniej. Działacze i trenerzy Rawy na szopienickiej hali pojawili się jeszcze przed godziną 8:00. Aby turniej okazał się organizacyjnym sukcesem rawiacy musieli przygotować nie tylko boisko, ale także szatnie, stanowisko spikera, nagłośnienie oraz strefę bufetową. Na szczęście wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik i tuż przed godziną 10:00 prezes Klubu Michał Glumiński otworzył zmagania młodych sportowców.

W meczu otwarcia spotkali się zawodnicy Rawy Katowice i Arrows Ostrava. Katowiczanie, którzy na początku meczu byli mocno zestresowani obecnością swoich kibiców stracili sporo obiegów. Z czasem gdy stres minął rawiacy zaczęli odrabiać straty, nie udało się jednak dogonić rywala i mecz zasłużenie wygrali Arrows 10 do 8. W kolejnym meczu zmierzyli się faworyzowani w całym turnieju zawodnicy Frýdka-Místka A z drużyną Cobblers Zlín. Ci drudzy sprawili dość dużą niespodziankę pokonując drużynę z Frýdka-Místka 12:7. Wygrana zawodników Cobblers była zasłużona, ponieważ zawodnicy tej drużyny grali bardzo dobrze za równo w ataku jak i obronie. Jak później się okazało ten mecz był kluczowy dla końcowej klasyfikacji turnieju. W kolejnych swoich spotkaniach zawodnicy Rawy nie potrafili odnaleźć prawidłowego rytmu gry. W spotkaniach z obiema drużynami Klasika rawiaków było stać wyłącznie na nawiązanie walki z Frýdkiem-Místkiem B. Po wyrównanym spotkaniu katowiczanie ulegli jednak Czechom w stosunku 10 do 11.

W końcowej fazie turnieju najbardziej interesujące mecze odbywały się z udziałem drużyny Cobblers Zlín. Zawodnicy tej drużyny po pokonaniu Klasika A oraz Klasika B wyrastali na faworytów turnieju. W swoim trzecim meczu podejmowali oni zespół Arrows Ostrava. Niespodziewanie po bardzo wyrównanym meczu ostrawianie pokonali Cobblers 14 do 13. To sprawiło, że tabela turnieju była wciąż otwarta i w walce o końcowy triumf liczyły się aż 3 zespoły. Arrows w następnym meczu ulegli jednak Frýdkowi B, czym wyeliminowali się z walki o 1 miejsce w walentynkowym turnieju. W meczu decydującym o 1 miejscu w turnieju zmierzyli się Cobblersi i rawiacy. Katowiczanie podrażnieni poprzednimi porażkami nie zamierzali zawodnikom Zlína ułatwiać zwycięstwa w turnieju. Po dobrym i wyrównanym spotkaniu zawodnicy Rawy polegli jednak 9 do 10.

Po rozegraniu wszystkich meczów komplet  wyników wyglądał następująco:

Rawa Katowice – Arrows Ostrava 8:10
Klasik Frýdek-Místek A – Cobblers Zlín 7:12
Klasik Frýdek-Místek B – Rawa Katowice 11:10
Arrows Ostrava – Klasik Frýdek-Místek A 5:9
Cobblers Zlín – Klasik Frýdek-Místek B 8:7
Rawa Katowice – Klasik Frýdek-Místek A 7:15
Arrows Ostrava – Cobblers Zlín 14:13
Klasik Frýdek-Místek B – Arrows Ostrava 11:10
Cobblers Zlín – Rawa Katowice 10:9
Klasik Frýdek-Místek A – Klasik Frýdek-Místek B 9:7

Powyższe wyniki zadecydowały o następujących miejscach w Walentynkowym Turnieju Baseballu.

1. Cobblers Zlín  3Z, 1P (Mecz bezpośredni z Klasik Frýdek-Místek A 12:7)
2. Klasik Frýdek-Místek A 3Z, 1P
3. Klasik Frýdek-Místek B  2Z, 2P (Mecz bezpośredni z Arrows Ostrava 11:10)
4. Arrows Ostrava  2Z, 2P
5. Rawa Katowice 0Z, 4P

Po zakończeniu wszystkich spotkań nastąpiła ceremonia wręczenia nagród. Podczas, której drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki związane z naszym miastem oraz najróżniejsze słodkości. Po ceremonii zamknięcia drużyny zrobiły pamiątkowe zdjęcia i ruszyły w drogę powrotną do swoich domów.

Podsumowując turniej od strony sportowej można stwierdzić, że stał on na wysokim poziomie. Młodzi zawodnicy Rawy z pewnością nie mieli swojego dnia i zakończyli turniej na ostatnim miejscu w tabeli, jednak żadne dziecko nie opuściło hali bez uśmiechu na twarzy, a to przecież najważniejsze. Turniej z pewnością okazał się dużym sukcesem organizacyjnym dla działaczy klubu Rawa Katowice. Jego organizacje chwalili także Czesi, co jest bardzo istotne dla działaczy i trenerów naszego Klubu. Dziękujemy Urzędowi Miasta za przekazanie materiałów promocyjnych, które trafiły dla wyróżniających się zawodników z każdego zespołu. W turnieju wzięła również udział przedstawicielka Urzędu Miasta Katowice, Pani Iwona Szreter-Kulisz. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że nasze miasto wspiera baseball w Katowicach. Dziękujemy też naszym fanom i rodzicom za dopingowanie młodych zawodników.

Podczas turnieju na hali pojawili się również reporterzy TVP3 Katowice. Materiał o Walentynkowym Turnieju Baseballu organizowanym przez Rawę Katowice ukazał się w aktualnościach sportowych. Wydanie wiadomości można obejrzeć tutaj. Na naszym Facebookowym fanpage’u ukazały się już zdjęcia z niedzielnej imprezy. Galerię można obejrzeć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *