Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

W sobotę ostatni turniej 1 Ligi – Rawa jedzie do Wrocławia!

Już w najbliższą sobotę, 27 czerwca zawodnicy Rawy Katowice udadzą się w drogę do Wrocławia, aby rozegrać ostatni turniej w ramach sezonu zasadniczego. Co prawda wszystkie drużyny rywalizujące razem z katowiczanami w grupie B 1 Ligi wiedzą już które miejsca zajmą w grupowej tabeli, jednak z całą pewnością nie odpuszczą sobie zbliżającego się turnieju. Katowiczanie do tej pory pozostają bez zwycięstwa w rozgrywkach ligowych i zbliżająca się impreza będzie znakomitą okazją aby podreperować bilans zespołu.

W pierwszym spotkaniu gospodarze turnieju zmierzą się z zespołem Demonów Miejska Górka. Wrocławianie są już pewni końcowego zwycięstwa w grupie, jednak ostatni mecz obu drużyn zakończył się w bardzo dramatycznych okolicznościach, co z całą pewnością przyczyni się do tego, iż baseballiści z Miejskiej Górki będą mieli dodatkową motywacje do walki o zwycięstwo, do którego ostatnim razem zabrakło im naprawdę niewiele. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 10.00.

Drugie spotkanie, które zaplanowano na godzinę 13.00, skojarzyło ze sobą zespoły z Katowic i Miejskiej Górki. Czy tym razem rawiacy będą w stanie zwyciężyć  drużynę Demonów. W poprzednim meczu, mimo tego, że katowiczanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ostatecznie musieli uznać wyższość rywali. Mnożące się błędy w obronie i niemoc w grze w ataku, to główne powody porażki w tym meczu. Jeśli rawiacy zdołają poprawić te elementy mogą myśleć o pozytywnym wyniku.

O godzinie 15.30 rozpocząć ma się ostatnie spotkanie w grupie B. Na boisku spotkają się pierwsza z trzecią drużyną tabeli, jednak nie znaczy to, że spotkanie będzie dla wrocławian prostą przeprawą. Mimo tego, że w pierwszym spotkaniu obu drużyn gracze KSB wygrali bez większych problemów (14 : 4), to w drugim meczu musieli już walczyć o zwycięstwo do ostatniej zmiany.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na boisko baseballowe mieszczące się przy alei Niepodległości we Wrocławiu. Emocje gwarantowane!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *