Urodzinowy mecz Slow-Pitch

10 Września Baseballowy Klub Sportowy Rawa Katowice obchodził 9 urodziny. Aby należycie uczcić kolejną rocznice powstania klubu zawodnicy i zawodniczki drużyn seniorskich spotkali się w ostatnią sobotę na boisku Kolejarza w Piotrowicach i rozegrali wspólny mecz w formule Slow Pitch Softball. Ta piknikowa odmiana gry polega na zasadach podobnych do softballu. W porównaniu do normalnego meczu baseballowego odbicie piłki jest jednak dużo prostsze, ponieważ  gra odbywa się piłką softballową, a sposób narzutu miotacza faworyzuje pałkarza i dalekie odbicia.

W sobotę zawodnicy i zawodniczki Rawy Katowice spotkali się o godzinie 12:00 na boisku Kolejarza. Po rozgrzewce zawodnicy podzielili się na dwie drużyny. Osób do gry było na tyle dużo, że zostały stworzone 2 ośmioosobowe zespoły. Kapitanami drużyn zostali Robert Hoffman oraz Patryk Michna. Drużyna Roberta przywdziała żółte koszulki meczowe, a drużyna Patryka szare koszulki treningowe.

Składy:

Rawa (żółta): Robert Hoffman, Beniamin Tasarz, Adam Matczak, Paweł Szczęsny, Michał Glumiński, Daniel Kuś, Agnieszka Krukowska, Karol

Rawa (szara): Jakub Basoń, Paweł Sitko, Agnieszka Borowska, Patryk Michna, Emilia Żmija, Ernest Gajos, Dawid Biały, Piotr Szczygieł

Składy, które wybrali obaj kapitanowie okazały się bardzo wyrównane, co wpłynęło na doskonałą zabawę wszystkich zawodników i zawodniczek.  Wszyscy gracze zagrali na różnych pozycjach, każdy/a z nich miał też szansę wystąpić przez 1 zmianę na pozycji miotacza, w związku z czym rozegrano w meczu 8 zmian. Przez większą część spotkania prowadziła drużyna “żółtych”. Dopiero w ostatniej zmianie swoje zwycięstwo przypieczętowali “szarzy”, którzy w emocjonującej końcówce zdobyli decydujący punkt (przy dwóch outach) i wygrali 16 do 15.  W czasie meczu można było obejrzeć 3 wybicia Home Run, których autorami byli Piotr Szczygieł, Robert Hoffman oraz Paweł Sitko. Warto odnotować powrót po kontuzji tego ostatniego zawodnika. Paweł powoli zaczyna badać własne możliwości, nie wystąpi jednak w ostatnich meczach sezonu, aby nie narażać kontuzjowanej nogi na odnowienie urazu.

Po emocjach sportowych zawodnicy uczcili 9 urodziny klubu tradycyjną butelką szampana, a następnie przystąpili do wspólnego grillowania, podczas którego nastąpiła integracja członków klubu.

Zabawa była wspaniała i wszyscy z niecierpliwością czekają już na jubileusz 10-lecia istnienia klubu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *