Udany występ drużyny U7 w Frydku-Mistku

Mali Baseballiści Rawy Katowice w ostatnią niedziele rozegrali swój pierwszy turniej w ramach zimowych rozgrywek ligi morawsko-śląskiej U7. Turniej odbył się w Frydku-Mistku. W zawodach oprócz Rawy Katowice udział wzięli Klasik Frydek-Mistek, Arrows Ostrava oraz Hit Opava. Zmagania zespołów toczyły się w formule T-ball, w której dzieci odbijają piłkę położoną na specjalnie przygotowanym stojaku.

Dla większości dzieci była to pierwsza styczność z prawdziwymi zawodami baseballowymi. Tylko niewielka część rawiaków miała wcześniej możliwość rozgrywania meczów z innymi drużynami. Turniej w Frydku-Mistku był więc dla nich bardzo dużym wyzwaniem i sporą dawką emocji. Zawodnicy z Katowic, jak na debiutantów, zaprezentowali się naprawdę dobrze. Dwa pierwsze mecze z drużynami z Ostrawy i Opawy zakończyły się porażkami podopiecznych trenerów Wojciecha Gwioździka i Roberta Hoffmana, ale z każdą minutą spędzoną na boisku zawodnicy Rawy poczynali sobie co raz lepiej. Ostatnie spotkanie z gospodarzami z Frydka-Mistka zakończyło się w pełni zasłużonym zwycięstwem katowiczan. Cała drużyna potrafiła poradzić sobie z odbiciem piłki umieszczonej na stojaku oraz skutecznie biegać po bazach. Radość z zwycięstwa była więc bardzo duża, a na twarzach dzieci było widać ogromną satysfakcję.

Podczas turnieju Rawa Katowice rozegrała trzy spotkania, które skończyły się następującymi wynikami:

Arrows Ostrava – Rawa Katowice 13:3
Rawa Katowice – Hit Opava 4:8
Klasik Frydek-Mistek  – Rawa Katowice 3:6

Całość zmagań wygrała drużyna Arrows Ostrava. Rawa Katowice z jednym zwycięstwem i dwoma porażkami zajęła trzecie miejsce w turnieju.

Skład Rawy Katowice wyglądał następująco:
Kuba Urbańczyk, Roksana Jakubiec, Jordan Pross, Franek Zugaj, Nadia Rygol, Filip Żebracki, Oliwier Korzec, Julia Urbańczyk, David Pross, Julian Żurkowski
oraz Łukasz Belok (zawodnik z kategorii wiekowej U10, który wg przepisów może grać na pierwszej bazie).

Turniej w Frydku-Mistku był pierwszym z trzech w kategorii wiekowej U7. Kolejne odbędą się już w nowym roku, tym razem w Ołomuńcu oraz Ostrawie.

Oprócz rozgrywek w kategorii U7 Rawa Katowice bierze też udział w zmaganiach U8, U9, U10. Przypominamy, że już 13 stycznia odbędą się kolejne zawody w kategorii U9, tym razem areną zmagań będą Katowice. Turniej odbędzie się w Hali Kolejarza przy ulicy Alfreda 1. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!

Wyniki oraz tabele rozgrywek można śledzić na stronie MSball.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *