Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Udany występ drużyny U7 w Frydku-Mistku

Mali Baseballiści Rawy Katowice w ostatnią niedziele rozegrali swój pierwszy turniej w ramach zimowych rozgrywek ligi morawsko-śląskiej U7. Turniej odbył się w Frydku-Mistku. W zawodach oprócz Rawy Katowice udział wzięli Klasik Frydek-Mistek, Arrows Ostrava oraz Hit Opava. Zmagania zespołów toczyły się w formule T-ball, w której dzieci odbijają piłkę położoną na specjalnie przygotowanym stojaku.

Dla większości dzieci była to pierwsza styczność z prawdziwymi zawodami baseballowymi. Tylko niewielka część rawiaków miała wcześniej możliwość rozgrywania meczów z innymi drużynami. Turniej w Frydku-Mistku był więc dla nich bardzo dużym wyzwaniem i sporą dawką emocji. Zawodnicy z Katowic, jak na debiutantów, zaprezentowali się naprawdę dobrze. Dwa pierwsze mecze z drużynami z Ostrawy i Opawy zakończyły się porażkami podopiecznych trenerów Wojciecha Gwioździka i Roberta Hoffmana, ale z każdą minutą spędzoną na boisku zawodnicy Rawy poczynali sobie co raz lepiej. Ostatnie spotkanie z gospodarzami z Frydka-Mistka zakończyło się w pełni zasłużonym zwycięstwem katowiczan. Cała drużyna potrafiła poradzić sobie z odbiciem piłki umieszczonej na stojaku oraz skutecznie biegać po bazach. Radość z zwycięstwa była więc bardzo duża, a na twarzach dzieci było widać ogromną satysfakcję.

Podczas turnieju Rawa Katowice rozegrała trzy spotkania, które skończyły się następującymi wynikami:

Arrows Ostrava – Rawa Katowice 13:3
Rawa Katowice – Hit Opava 4:8
Klasik Frydek-Mistek  – Rawa Katowice 3:6

Całość zmagań wygrała drużyna Arrows Ostrava. Rawa Katowice z jednym zwycięstwem i dwoma porażkami zajęła trzecie miejsce w turnieju.

Skład Rawy Katowice wyglądał następująco:
Kuba Urbańczyk, Roksana Jakubiec, Jordan Pross, Franek Zugaj, Nadia Rygol, Filip Żebracki, Oliwier Korzec, Julia Urbańczyk, David Pross, Julian Żurkowski
oraz Łukasz Belok (zawodnik z kategorii wiekowej U10, który wg przepisów może grać na pierwszej bazie).

Turniej w Frydku-Mistku był pierwszym z trzech w kategorii wiekowej U7. Kolejne odbędą się już w nowym roku, tym razem w Ołomuńcu oraz Ostrawie.

Oprócz rozgrywek w kategorii U7 Rawa Katowice bierze też udział w zmaganiach U8, U9, U10. Przypominamy, że już 13 stycznia odbędą się kolejne zawody w kategorii U9, tym razem areną zmagań będą Katowice. Turniej odbędzie się w Hali Kolejarza przy ulicy Alfreda 1. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!

Wyniki oraz tabele rozgrywek można śledzić na stronie MSball.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *