Udany wyjazd do Czech

Dla naszych najmłodszych zawodników i zawodniczek rozpoczął się sezon halowy w lidze moravsko-śląskiej w kategorii U9. W sobotę młodzi zawodnicy udali się do Frydka-Mistka na swój pierwszy turniej w nowym roku. Rywalami rawiaków w turniejowych zmaganiach były doskonale im znane drużyny: Skokani Olomouc, gospodarze Klasik Frydek-Mistek oraz Arrows Ostrava. Cobblers Zlin to jedyna druzyna, z którą katowiczanie do tej pory nie rozegrali jeszcze ani jednego spotkania. Turniej zapowiadał się bardzo ciekawie i jak się później okazało faktycznie był niezwykle emocjonujący.

W pierwszym spotkaniu katowiczanie zmierzyli się z drużyną z Ołomuńca. Młodzi zawodnicy byli dość zestresowani i przegrali to spotkanie 7:15. Na tak wysoką porażkę złożyło się też brak dogrania zmiany w ataku, na którą zwyczajnie nie starczyło czasu. Mimo porażki optymistycznym prognostykiem przed resztą turnieju była z pewnością gra katowiczan w ataku. Kolejnym rywalem baseballistów ze stolicy Górnego Śląska była drużyna Arrows Ostrava. Młodzi zawodnicy z Katowic przestali denerwować się grą, a zaczęli się nią świetnie bawić! Efekt był nadspodziewany, dobra gra w ataku i bardzo mądra gra w obronie dała katowiczanom pierwsze zwycięstwo w turnieju. Gracze Rawy wygrali z Arrows 10 do 8. Po rywalizacji z Arrows przyszedł czas na gospodarzy z Frydka-Mistka.  Zawodnicy z Czech zdawali się przed turniejem zdecydowanym jego faworytem. Niespodziewanie rawiacy kontynuowali dobrą grę i zawiesili poprzeczkę czeskim zawodnikom bardzo wysoko. Baseballiści z Katowic walczyli z rywalem jak równy z równym przez cały mecz. Dopiero w samej końcówce drużyna z Frydka-Mistka zdecydowała o swojej skromnej wygranej. Wpływ na to mieli też z pewnością kibice z Frydka, którzy w końcówce meczu dopingowali swoją drużynę najgłośniej tego dnia. Katowiczanie ulegli ostatecznie w tym meczu wynikiem 7:8. W ostatnim meczu turnieju rawiacy po raz pierwszy zmierzyli się z Cobblers Zlin. Zawodnicy tej drużyny mieli przez cały turniej dużego pecha ulegając wszystkim rywalom z Czech jednym lub dwoma punktami, przy tym grając na prawdę dobry baseball. W meczu zamykającym turniej obie drużyny bardzo chciały wygrać, na prowadzeniu przez większą część meczu byli katowiczanie. Rzutem na taśmę spotkanie wygrali jednak Cobblers. Mecz zakończył się wynikiem 10:9. Cały turniej wygrali gospodarze z Frydka Mistka. Drugie miejsce zajęli Skokani Olomouc, trzecie Cobblers Zlin, czwarte Rawa Katowice, a piąte Arrows Ostrava.

Tak po turnieju wypowiedział się jeden z trenerów Robert Hoffman.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z występu naszych podopiecznych. Drużyna systematycznie poprawia grę w ataku, ale to czym nas zawodnicy szczególnie zaskoczyli, to dobra gra w obronie. Pojedyncze zagrania były na na prawdę dobrym poziomie. Nie spodziewaliśmy się tego w tym momencie sezonu. Z pewnością jest wiele rzeczy nad którymi trzeba pracować, przede wszystkim technika naszych zawodników. Nie mniej turniej był dla nas udany. Szkoda, że nie udało się wygrać w ostatnim meczu, bo naszym zawodnikom bardzo na tym zależało. Muszą jednak poczekać na turniej w Żorach.”

Podsumowując, mimo zajęcia czwartego miejsca turniej był bardzo udany dla naszych baseballistów. Dosłownie “o włos” przegrali mecz ze zwycięzcą turnieju, prezentując przez prawie cały turniej przyzwoitą grę. Z pewnością widać postępy w grze młodych katowiczan, ci jednak z niecierpliwością czekają na zwycięstwa. Być może doczekają się ich już w najbliższą niedzielę podczas III Noworocznego Turnieju Baseballowego Żory Cup. Tego im też życzymy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *