Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Turniej w Ostrawie w ramach MS Winter Tour U9

Najmłodsi Baseballiści Rawy Katowice w minioną sobotę rozegrali swój pierwszy turniej w ramach zimowych rozgrywek ligi morawsko-śląskiej U9. Turniej odbył się w Ostrawie. W zawodach oprócz Rawy Katowice udział wzięli miejscowi Arrows Ostrava, Hit Opava oraz Skokani Olomouc. Zmagania zespołów toczyły się w formule Coachpitch, w której dzieci odbijają piłkę po narzucie trenera. Taka metoda rozgrywania spotkań była zupełną nowością dla młodziutkich Rawiaków, większość zespołu stanowiły dzieci w wieku siedmiu lub ośmiu lat, które dotychczas odbijały piłkę tylko ze stojaka. Turniej w Ostrawie był więc dla nich sporym przeżyciem i nauką nowego sposobu gry. Zawodnicy z Katowic nie odnieśli żadnego zwycięstwa, ale zaprezentowali się całkiem nieźle, kilka razy mocno naciskając rywali. Każdy z podopiecznych trenerów Wojciecha Gwioździka i Roberta Hoffmana potrafił odbić piłkę i uczestniczyć w grze na bazach. Nic, więc dziwnego w tym, że z twarzy młodych sportowców nie schodził uśmiech.

Podczas turnieju Rawa Katowice rozegrała cztery spotkania, które skończyły się następującymi wynikami:

Arrows Ostrava – Rawa Katowice 10:3
Rawa Katowice – Skokani Olomouc 8:10
Rawa Katowice – Hit Opava 5:9
Mecz o 3 miejsce:
Skokani Olomouc – Rawa Katowice 7:0

Całość zmagań wygrał Hit Opava, w którym obecnie gra nasza była zawodniczka Agata Tyzio. Gratulujemy!

Skład Rawy Katowice na sobotnie zawody wyglądał następująco:
Daniel Wojciech, Daisuke Akita, Daniel Czyż, Olivier Zwierzyński, Maja Marcinkowska, Zosia Małmyszko, Tomasz Rogowiec, Igor Kata,  Roksana Jakubiec, Filip Żebracki

Turniej w Ostrawie był pierwszym z trzech w kategorii wiekowej U9. Już 13 stycznia odbędą się drugie zawody w tej kategorii, tym razem areną zmagań będą Katowice. Turniej odbędzie się w Hali Kolejarza przy ulicy Alfreda 1. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!

Wyniki oraz tabele rozgrywek można śledzić na stronie MSball.

Oprócz rozgrywek w kategorii U9 Rawa Katowice bierze też udział w zmaganiach U7, U8, U10. Już za tydzień, 16 grudnia, w Frydku-Mistku odbędzie się pierwszy turniej w kategorii U7.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *