Turniej Noworoczny Żory Cup 2015

W dniu wczorajszym wydarzyła się rzecz niesamowita. Po 8 latach istnienia nasz klub zadebiutował w rozgrywkach młodzieżowych. Wczorajszy dzień zapisze się na stałe w historii naszego klubu, a tym bardziej w pamięci dzieci oraz trenerów, którzy wzięli udział w II Noworocznym Turnieju Żory Cup 2015. Dla dzieci był to absolutny debiut w prawdziwych meczach baseballowych. Katowickie sekcje Teeballowe istnieją zaledwie od 3 i 2 miesięcy, wyniki w turnieju schodziły zatem na dalszy plan, o czym trenerzy mówili dzieciom już od kilku tygodni. Zadaniem postawionym przed młodymi katowiczanami i katowiczankami była po prostu świetna zabawa oraz nauka gry od bardziej doświadczonych zespołów. Młodzi rawiacy wraz z trenerami Patrykiem Michną, Wojciechem Gwioździkiem oraz Robertem Hoffmanem wyruszyli do Żor specjalnie zamówionym busem. Mimo wczesnej pory wyjazdu za autobusem wyruszyła kolumna aut z rodzicami naszych zawodników i zawodniczek, którzy chcieli zobaczyć swoje dzieci w akcji. Dzieciaki przedsmaku baseballowych emocji doznały już wchodząc na halę. Spiker komentujący zawody, duża widownia, zabawy i ich rodzice na trybunach, to rzeczy, które bardzo oddziałują na wyobraźnie dzieci. Do tego 4 mecze do rozegrania jednego dnia!

W żorskim turnieju swój udział zadeklarowało 8 zespołów:  Gepardy Żory Baseball, Gepardy Żory T-Ball, Gepardy Żory Softball, KS Silesia Rybnik, MKS Jastrząb Jastrzębie Zdrój, Rawa Katowice oraz czeskie Arrows Ostrava i Klasik Frydek-Mistek. Osiem zespołów zostało podzielonych na dwie 4 zespołowe grupy. Naszymi rywalami w grupie byli: Gepardy Żory T-Ball, Gepardy Żory Softball oraz Arrows Ostrava. W formule imprezy oprócz rywalizacji meczowej, organizatorzy zaplanowali też 4 konkurencje, które wpływały na ostateczne miejsca w turnieju.

Przejdźmy jednak do rywalizacji meczowej, ponieważ, to najbardziej pochłonęło młodych katowiczan. W pierwszym meczu rawiacy zmierzyli się z czeskim Arrows Ostrava. Arrowsi okazali się bardzo silną drużyną i zdecydowanie pokonali naszych zestresowanych podopiecznych, pierwszy mecz dał im jednak bardzo wiele nauki, ponieważ już w drugim spotkaniu z Gepardy Żory T-Ball katowiczanie nawiązali prawdziwą walkę. Na początku spotkania stracili, co prawda 4 punkty, ale już po chwili stało się coś niesamowitego, nastąpił moment, który dzieci niewątpliwie zapamiętają na długo. Rawiacy zaczęli po kolei odbijać, dostawać się na bazy i zdobywać punkty! Euforia wśród dzieci była niesamowita, piąteczki, podskoki, prawdziwy baseball! Katowiczanie doprowadzili do remisu, co prawda później żorzanie udowodnili, że są lepsi i zasłużenie wygrali spotkanie, ale moment radości naszych podopiecznych był wspaniały. W ostatnim meczu grupowym nasi młodzi baseballiści i baseballistki zmierzyli się z dziewczynami z Gepardów Żory. Dziewczyny podobnie, jak w całym turnieju pokazały świetną grę i pokonały młodziutkich katowiczan. Po fazie grupowej katowiczanom został do rozegrania mecz o siódme miejsce w całej imprezie. Naszymi rywalami ponownie byli Czesi, tym razem zmierzyliśmy się z drużyną Klasik Frydek-Mistek. Ponownie nasi podopieczni zagrali niezły mecz zdobywając 3 punkty, nie starczyło to jednak do pokonania Czechów, którzy byli po prostu lepsi. Zawodnicy Rawy Katowice zajęli ostatecznie 8 miejsce. Cały turniej wygrały Gepardy Żory Baseball, na drugim miejscu znalazły się dziewczyny z Gepardy Żory Softball, a na trzecim KS Silesia Rybnik.

W Składzie Rawy Katowice wystąpili:

Łukasz Belok, Szymon Belok, Mateusz Czyż, Dawid Filipowski, Aleksandra Hońca, Szymon Juchnikowski, Szymon Maj, Wiktor Miecznik, Magdalena Szopa, Mateusz Tyliba, Julia Tyliba, Kacper Urbańczyk, Ernest Wiencek

Warto też wspomnieć, że wyróżnienie dla najlepszego zawodnika w naszej drużyna otrzymała Magdalena Szopa. Magda z pewnością zasłużyła na wyróżnienie, ale tak na prawdę wszyscy nasi zawodnicy i zawodniczki byli wczoraj wielcy!

Dla naszych dzieci turniej był niesamowity, bardzo dużo dobrej zabawy i nauki gry w baseball, do tego świetne atrakcje, które przewidzieli dla dzieciaków organizatorzy. Maskotki, nagrody, poczęstunek oraz gra w baseball, dzieci nie mogły dostać więcej. Nasi podopieczni nie mogli wczoraj wygrać, grali po raz pierwszy z drużynami, które były starsze o 2-3 lata. Zwycięstwo w ogóle się nie liczyło, liczyła się tylko świetna zabawa. Tego dnia cała hala oraz wszystkie drużyny gorąco wspierały młody zespół Rawy. Dzieciaki tego nigdy nie zapomną!

PS: Na meczu udało się nam zrobić zdjęcia dzieciom, więc polecamy odwiedzić dział skład.

Galerię z turnieju można zobaczyć TU.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *