Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Turniej Ligi Śląsko-Morawskiej w Katowicach!

Baseballistów z Katowic zarówno tych starszych jak i młodszych bardzo rzadko można zobaczyć grających we własnym mieście. Wszystko przez brak boiska do gry w baseball. Po raz ostatni seniorzy wystąpili w Katowicach w 2014 roku. Dzieci po raz ostatni można było zobaczyć prawie rok temu podczas turnieju ligi śląsko-morawskiej na Kostuchnie. Już w najbliższą sobotę nadarzy się kolejna okazja do obejrzenia baseballu na żywo. Na katowickim Rapidzie zostanie przeprowadzony turniej dzieci w lidze śląsko-morawskiej w kategorii wiekowej U9. Dzieci zagwarantują wyjątkowe emocje, Tego nie można przegapić! W Katowickim turnieju oprócz młodziutkich rawiaków udział wezmą Arrows Ostrava, Klasik Frýdek-Místek oraz Skokani Olomouc.  W tej kategorii wiekowej mecze toczą się w formule coachpitch, (piłki dzieciom narzuca ich trener) co przysparza dzieciom wielkich emocji.

Harmonogram sobotniego turnieju prezentuje się następująco:

11:15 Rawa Katowice – Arrows Ostrava
11:15 Klasik Frýdek-Místek – Skokani Olomouc
12:00-13:00 Pomiar Prędkości rzutu dla dzieci i dorosłych
12:30 Rawa Katowice – Klasik Frýdek-Místek
12:30 Arrows Ostrava – Skokani Olomouc
13:45 Skokani Olomouc – Rawa Katowice
13:45 Klasik Frýdek-Místek – Arrows Ostrava
15:00 Mecze o 1 i 3 miejsce
16:00 Zakończenie turnieju

Podczas imprezy niezależnie od wieku będzie można wziąć udział w konkursie na prędkość rzutu piłką baseballową. Dla zwycięzców zostały przewidziane drobne nagrody. Dzieci, które będą zainteresowane baseballem z pewnością będą mogły spróbować poodbijać, czy też połapać. Impreza zapowiada się naprawdę niesamowicie, dlatego liczymy na naszych kibiców, którzy przyjdą wspierać młodych rawiaków. Możliwość oglądania meczów baseballowych w naszym mieści zdarza się tak rzadko, że na prawdę nie można tego przegapić. Dlatego wszystkich naszych kibiców zapraszamy w tę sobotę na boisko Rapidu, które znajduje się przy ulicy Grażyńskiego 51. Emocje gwarantowane!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *