Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Trzecie miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

Sezon baseballowy nieubłaganie dobiega końca. Dotyczy to zarówno starszych, jak i młodszych baseballistów. Ci drudzy wczoraj rozegrali ostatni turniej na otwartych boiskach. Młodzi rawiacy po raz pierwszy mogli wystąpić w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, do których od początku września starali się przygotować ich trenerzy. Rywalami katowiczan byli zawodnicy Caper Kędzierzyn-Koźle oraz KS Silesia Rybnik.

Sobotni turniej odbywał się na boisku w Rybniku. Faworytem byli miejscowi, a więc Silesia Rybnik. Już w pierwszym spotkaniu zawodnicy Silesii Rybnik, będący w większości zawodnikami Kadry Śląska, pokazali swoją moc pokonując wysoko Caper Kędzierzyn-Koźle.  Kolejne spotkanie tego turnieju było zdecydowanie bardziej wyrównane. Na boisku pozostała drużyna Capera, której rywalem byli młodzi zawodnicy z Katowic prowadzeni przez trenerów Wojciecha Gwioździka i Roberta Hoffmana. Początek spotkania z pewnością należał do rawiaków. Baseballiści ze stolicy Górnego Śląska objęli prowadzenie 4:0. W dograniu zmiany wszystko wyglądało jak należy, a katowiczanie wykonali bardzo ładny podwójny out.  Niestety przy 2 outach i pustych bazach młodzicy Rawy Katowice popełnili zbyt dużą ilość błędów, co poskutkowało aż 3 obiegami dla Capera. Od tego momentu inicjatywę przejęli zawodnicy z Kędzierzyna, którzy ostatecznie wygrali 11:9. W ostatnim spotkaniu turnieju na przeciw rawiaków stanęła silna Silesia Rybnik. Od początku spotkania to rybniczanie pokazywali dobry baseball systematyczne budując swoją przewagę. Katowiczanie mieli kilka dobrych momentów, ale przyzwoita gra w obronie to stanowczo za mało na rozpędzonych podopiecznych trenera Grzegorza Mularczyka. Silesia Rybnik wygrała mecz z bardzo bezpieczną przewagą, co pozwala jej również zwyciężyć w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Rawa Katowice ostatecznie zajmuje 3 miejsce. W zasięgu katowiczan był Caper Kędzierzyn-Koźle. Trener Sławomir Smętek miał jednak do swojej dyspozycji  solidniejszych miotaczy, co pozwoliło Caperowi zająć 2 miejsce. Podopieczni Wojciecha Gwioździka i Roberta Hoffmana zagrali przyzwoity turniej. Ładnymi odbiciami popisali się Kuba Rogowiec i Aleks Polonek, to jednak za mało by odnieść sukces w MMM. Trenerzy grup młodzieżowych będą mieli zimą bardzo dużo pracy. Do poprawy po tym turnieju na pierwszy plan wysuwa się gra na pałce oraz miotanie młodych baseballistów z Katowic.

Skład Rawy Katowice:

Łukasz Belok, Kacper Urbańczyk, Szymon Belok, Aleks Polonek, Laura Olczyk, Kuba Rogowiec, Bartek Tarnawski, Patryk Stanoszek, Jaś Grędysa, Lena Podlewska, Ernest Wiencek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *