Trzecie miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

aaaaa

Sezon baseballowy nieubłaganie dobiega końca. Dotyczy to zarówno starszych, jak i młodszych baseballistów. Ci drudzy wczoraj rozegrali ostatni turniej na otwartych boiskach. Młodzi rawiacy po raz pierwszy mogli wystąpić w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, do których od początku września starali się przygotować ich trenerzy. Rywalami katowiczan byli zawodnicy Caper Kędzierzyn-Koźle oraz KS Silesia Rybnik.

Sobotni turniej odbywał się na boisku w Rybniku. Faworytem byli miejscowi, a więc Silesia Rybnik. Już w pierwszym spotkaniu zawodnicy Silesii Rybnik, będący w większości zawodnikami Kadry Śląska, pokazali swoją moc pokonując wysoko Caper Kędzierzyn-Koźle.  Kolejne spotkanie tego turnieju było zdecydowanie bardziej wyrównane. Na boisku pozostała drużyna Capera, której rywalem byli młodzi zawodnicy z Katowic prowadzeni przez trenerów Wojciecha Gwioździka i Roberta Hoffmana. Początek spotkania z pewnością należał do rawiaków. Baseballiści ze stolicy Górnego Śląska objęli prowadzenie 4:0. W dograniu zmiany wszystko wyglądało jak należy, a katowiczanie wykonali bardzo ładny podwójny out.  Niestety przy 2 outach i pustych bazach młodzicy Rawy Katowice popełnili zbyt dużą ilość błędów, co poskutkowało aż 3 obiegami dla Capera. Od tego momentu inicjatywę przejęli zawodnicy z Kędzierzyna, którzy ostatecznie wygrali 11:9. W ostatnim spotkaniu turnieju na przeciw rawiaków stanęła silna Silesia Rybnik. Od początku spotkania to rybniczanie pokazywali dobry baseball systematyczne budując swoją przewagę. Katowiczanie mieli kilka dobrych momentów, ale przyzwoita gra w obronie to stanowczo za mało na rozpędzonych podopiecznych trenera Grzegorza Mularczyka. Silesia Rybnik wygrała mecz z bardzo bezpieczną przewagą, co pozwala jej również zwyciężyć w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Rawa Katowice ostatecznie zajmuje 3 miejsce. W zasięgu katowiczan był Caper Kędzierzyn-Koźle. Trener Sławomir Smętek miał jednak do swojej dyspozycji  solidniejszych miotaczy, co pozwoliło Caperowi zająć 2 miejsce. Podopieczni Wojciecha Gwioździka i Roberta Hoffmana zagrali przyzwoity turniej. Ładnymi odbiciami popisali się Kuba Rogowiec i Aleks Polonek, to jednak za mało by odnieść sukces w MMM. Trenerzy grup młodzieżowych będą mieli zimą bardzo dużo pracy. Do poprawy po tym turnieju na pierwszy plan wysuwa się gra na pałce oraz miotanie młodych baseballistów z Katowic.

Skład Rawy Katowice:

Łukasz Belok, Kacper Urbańczyk, Szymon Belok, Aleks Polonek, Laura Olczyk, Kuba Rogowiec, Bartek Tarnawski, Patryk Stanoszek, Jaś Grędysa, Lena Podlewska, Ernest Wiencek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *