Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Szansa na rewanż – dwumecz z Ravens Lublin już w niedzielę!

Rozgrywki Śląskiej Ligi Baseballu trwają w najlepsze. Po emocjonującym i wyrównanym dwumeczu z drużyną Kings Kraków w najbliższy weekend katowiccy baseballiści zmierzą się z zespołem Ravens Lublin. Dla zawodników Rawy Katowice będą to mecze numer cztery i pięć w regionalnych rozgrywkach, w których do tej pory mogą pochwalić się jednym zwycięstwem przy dwóch porażkach. Reprezentanci województwa Lubuskiego do tej pory na swoim koncie zgromadzili dwa wygrane spotkania oraz tyle samo przegranych.

Obie drużyny spotkały się do tej pory tylko jeden raz. W ubiegłym sezonie na boisku w Rybniku rozegrały one mecz sparingowy, który zakończył się wygraną zespołu Ravens Lublin 10:7. Katowiczanie, mimo iż było to jedynie spotkanie towarzyskie, pamiętają o tej porażce bardzo dobrze i nikt w stolicy Górnego Śląska nie ukrywa, że chcą oni zrewanżować się tegorocznemu beniaminkowi ŚLB. Walka o zwycięstwo może jednak okazać się trudniejsza niż początkowo zakładano. W składzie Rawy Katowice zabraknie kilku podstawowych zawodników, takich jak Patryk Michna, Paweł Sitko czy Piotr Szczygieł. W czasie ich nieobecności ich miejsce do składu wskoczą mniej doświadczeni zawodnicy, dla których będzie to znakomita okazja do pokazania się z dobrej strony trenerowi oraz na zdobycie niezbędnego doświadczenia oraz ogrania. Jest to dla nich szansa, dzięki której będą oni mogli wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie na dalszą część sezonu.

“Nieobecność jednych jest szansą dla innych. W tym sezonie nasza kadra jest naprawdę szeroka i nie narzekamy na brak zawodników zgłaszających chęci do gry. Najbliższe spotkania będą znakomitą okazją, by zawodnicy, którzy nie zawsze znajdują się w podstawowym składzie pokazali się trenerowi. Nie ukrywamy także, że swoją szansę do gry dostaną praktycznie wszyscy miotacze jacy znajdują się w rotacji. Nie oznacza to jednak, że zbliżający się mecz traktujemy mniej poważnie od innych. Wręcz przeciwnie, pamiętamy o zeszłorocznej porażce, i chcemy się za nią zrewanżować. Wiemy, że zespół z Lublina bardzo mocno wzmocnił się personalnie przed tym rokiem, jednak nie boimy się tej konfrontacji. Szanujemy ich umiejętności i to jak dobrze radzą sobie w swoim pierwszym sezonie w Śląskiej Lidze Baseballu, jednak w niedziele będziemy walczyć o dwa zwycięstwa” – mówi przed spotkaniem asystent trenera, Paweł Sitko.

Drużyna Ravens Lublin to tegoroczny beniaminek Śląskiej Ligi Baseballu. Jak do tej pory gracze Ravens mogli cieszyć się z podwójnego zwycięstwa z zespołem Kraków Kings, oraz doznali dwóch porażek z drużyną Silesii Rybnik. Warto jednak zaznaczyć, że w drugim starciu z obecnym mistrzem regionalnych rozgrywek gracze z Lublina pokazali się z bardzo dobrej strony i ulegli Ekstraligowemu rywalowi w stosunku 8:11. Świadczy to o tym, że zespół z Lubelszczyzny może nawiązać wyrównaną walkę nawet z drużynami stawianymi w roli faworyta całych rozgrywek. Na pewno pomagają w tym wzmocnienia jakich dokonali oni w swoim składzie, który zasilony został między innymi kilkoma byłymi graczami Silesii Rybnik. Problemem dla Kruków może okazać się fakt, iż w zbliżający się weekend mają oni do rozegrania aż cztery spotkania. Poza niedzielną batalią z Rawą Katowice, w sobotę stoczą oni dwa pojedynki z Gepardami Żory. Przy wysokich temperaturach wytrzymanie trudów czterech spotkań może okazać się nie lada wyzwaniem.

Dwumecz między Rawą Katowice, a Ravens Lublin rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę, 25 czerwca na boisku przy ulicy Minimalnej w Żorach. Pierwsze spotkanie zaplanowano na godzinę 10.30, kolejne wstępnie na 13.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Aktualizacja: Dwumecz został przeniesiony z Żor do Rybnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *