Sylwetka rywala: KSB Wrocław

W najbliższą sobotę baseballiści Rawy Katowice rozpoczynają zmagania w rozgrywkach 1 Ligi. W tym roku liga podzielona na trzy grupy skojarzyła Rawiaków z zespołami KSB 2 Wrocław oraz Demonów Miejska Górka. Pierwszy turniej rozgrywany na boisku w Miejskiej Górce będzie najpoważniejszym wyzwaniem w kwietniu dla podopiecznych Michała Glumińskiego. Impreza rozpocznie się od pojedynku gospodarzy z drużyną KSB 2 Wrocław, która będzie także pierwszym rywalem Rawy Katowice na zapleczu Ekstraligi.

Drużyna z którą katowiczanom przyjdzie się mierzyć w swoim pierwszym w tym roku pierwszoligowym spotkaniu to drugi zespół ekstraligowego KSB Wrocław, który swoją przygodę w rozgrywkach ligowych rozpoczął w 2005 roku od startu w 2 Lidze. W swoim pierwszym sezonie baseballiści ze stolicy Dolnego Śląska uplasowali się na szóstym miejscu, ale już rok później zdołali zwyciężyć w swojej klasie rozgrywkowej i awansowali do 1 Ligi. Tam też w latach 2007 i 2008 zdobywali wysokie trzecie miejsce, a w 2009 drugie, co dawało im awans do Ekstraligi. Na pierwszy sukces w najwyższej klasie rozgrywkowej wrocławianie musieli czekać jedynie dwa sezony, zdobywając brązowy medal już w 2011 roku. Niespodziewanie już rok później, po zajęciu siódmego miejsca, drużyna KSB Wrocław spadła do 1 Ligi, gdzie spędzili zaledwie jeden sezon, po którym z pierwszego miejsca awansowali do Ekstraligi. W ubiegłym roku wrocławianie zdobyli drugie miejsce, ulegając w finałowej serii Stali BiS Kutno. Srebrne medale baseballiści z Wrocławia wywalczyli także w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie w finałowym meczy lepsi okazali się być zawodnicy Gepardów Żory.

Ten sezon baseballiści pierwszej drużyny prowadzonej przez Mateusza Biernackiego rozpoczęli od podwójnego zwycięstwa nad Dębami Osielsko (2:0; 6:5).  Czy równie udanie rok rozpoczną zawodnicy drugiej drużyny KSB Wrocław. O tym dowiemy się już w najbliższą sobotę. Początek meczu zaplanowano na godzinę 13.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *