Sylwetka rywala: Kings Kraków

kingsi

Już w najbliższą sobote podopieczni trenera Michała Glumińskiego będą mieli okazję, aby zrehabilitować się za nieudany występ w Skarbimierzu. 18 marca w Żorach rozegrany zostanie drugi turniej w ramach Śląskiej Ligi Baseballu, na którym oprócz Rawy Katowice zjawią się także drużyny Defenders Częstochowa oraz Kings Kraków. Z drużyną spod Jasnej Góry Rawiacy już w tym sezonie rywalizowali, ale pojedynek z ekipą z Małopolski będzie pierwszym pojedynkiem obu drużyn od lipca ubiegłego roku, kiedy to na boisku w Rybniku krakowianie wygrali 14 : 9.

Jedyna drużyna baseballowa w województwie małopolskim założona została przez grupkę przyjaciół zafascynowanych tą dyscypliną sportu. Pierwsze treningi zespół rozpoczął w 2009 roku, a stanowisko trenera objął Albert Heskew, doświadczony szkoleniowiec rodem ze Stanów Zjednoczonych, gdzie także zajmował się szkoleniem baseballistów. Jak do tej pory krakowianie nie wystartowali w oficjalnych rozgrywkach, lecz od początku istnienia ŚLB są z nią związani. W pierwszym sezonie w regionalnych rozgrywkach Kingsi zajęli ostatnie, szóste miejsce, lecz już rok później poprawili oni swój wynik i zajęli czwarte miejsce. W minionym sezonie reprezentanci Małopolski po sezonie zasadniczym zajmowali rekordowe trzecie miejsce, jednak w meczach fazy playoff drużyna już nie wystartowała. Jeżeli chodzi o dotychczasowe mecze między oboma zespołami, to po rozegraniu dziesięciu spotkań wynik jest remisowy. Obie drużyny zgromadziły na swoim koncie po pięć zwycięstw, jednak ostatnie trzy spotkania w ramach Śląskiej Ligi Baseballu rozstrzygnięte zostały na korzyść Kingsów. Ostatnie zwycięstwo nad tym przeciwnikiem, nie licząc towarzyskiego meczu, katowiczanie odnieśli 1 maja 2013 roku. Co ciekawe swój pierwszy mecz drużyna z Małopolski rozegrała właśnie z zespołem Rawy Katowice, a miało to miejsce 12 września 2010 roku, kiedy to na boisku przy ulicy Asnyka w Katowicach gospodarze wygrali 14 : 5.

Jak będzie tym razem przekonamy się już 18 kwietnia. Mecz zaplanowany jest na godzinę 16.00, a odbędzie się on na boisku baseballowym w Żorach przy ulicy Minimalnej. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *