Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Sylwetka rywala: Kings Kraków

Już w najbliższą sobote podopieczni trenera Michała Glumińskiego będą mieli okazję, aby zrehabilitować się za nieudany występ w Skarbimierzu. 18 marca w Żorach rozegrany zostanie drugi turniej w ramach Śląskiej Ligi Baseballu, na którym oprócz Rawy Katowice zjawią się także drużyny Defenders Częstochowa oraz Kings Kraków. Z drużyną spod Jasnej Góry Rawiacy już w tym sezonie rywalizowali, ale pojedynek z ekipą z Małopolski będzie pierwszym pojedynkiem obu drużyn od lipca ubiegłego roku, kiedy to na boisku w Rybniku krakowianie wygrali 14 : 9.

Jedyna drużyna baseballowa w województwie małopolskim założona została przez grupkę przyjaciół zafascynowanych tą dyscypliną sportu. Pierwsze treningi zespół rozpoczął w 2009 roku, a stanowisko trenera objął Albert Heskew, doświadczony szkoleniowiec rodem ze Stanów Zjednoczonych, gdzie także zajmował się szkoleniem baseballistów. Jak do tej pory krakowianie nie wystartowali w oficjalnych rozgrywkach, lecz od początku istnienia ŚLB są z nią związani. W pierwszym sezonie w regionalnych rozgrywkach Kingsi zajęli ostatnie, szóste miejsce, lecz już rok później poprawili oni swój wynik i zajęli czwarte miejsce. W minionym sezonie reprezentanci Małopolski po sezonie zasadniczym zajmowali rekordowe trzecie miejsce, jednak w meczach fazy playoff drużyna już nie wystartowała. Jeżeli chodzi o dotychczasowe mecze między oboma zespołami, to po rozegraniu dziesięciu spotkań wynik jest remisowy. Obie drużyny zgromadziły na swoim koncie po pięć zwycięstw, jednak ostatnie trzy spotkania w ramach Śląskiej Ligi Baseballu rozstrzygnięte zostały na korzyść Kingsów. Ostatnie zwycięstwo nad tym przeciwnikiem, nie licząc towarzyskiego meczu, katowiczanie odnieśli 1 maja 2013 roku. Co ciekawe swój pierwszy mecz drużyna z Małopolski rozegrała właśnie z zespołem Rawy Katowice, a miało to miejsce 12 września 2010 roku, kiedy to na boisku przy ulicy Asnyka w Katowicach gospodarze wygrali 14 : 5.

Jak będzie tym razem przekonamy się już 18 kwietnia. Mecz zaplanowany jest na godzinę 16.00, a odbędzie się on na boisku baseballowym w Żorach przy ulicy Minimalnej. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *