Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Sylwetka rywala: Grabarze Skarbimierz!

Pierwszym rywalem Rawy Katowice w tym sezonie będzie drużyna Grabarzy Skarbimierz. Rywal, z którym reprezentanci stolicy Górnego Śląska mieli okazję mierzyć się nie raz, zawsze jednak ulegając bardziej doświadczonej i utytułowanej drużynie. Czy tym razem katowiczanom uda się przełamać, dowiemy się już 12 kwietnia podczas pierwszego turnieju Śląskiej Ligi Baseballu 2015.

Historia najbliższego rywala Rawiaków sięga 1989 roku, kiedy to drużyna została oficjalnie zarejestrowana jako klub sportowy. Rok później drużyna wystartowała w swoim pierwszym turnieju, a pierwszy sukces osiągnęła w 1991 roku na turnieju organizowanym w Brzegu, gdzie Grabarzom udało się zdobyć drugie miejsce. Drużyna rozwijała się prężnie i aż do 2003 roku regularnie startowała w rozgrywkach pierwszej i drugiej ligi odnosząc całkiem dobre wyniki. W międzyczasie Grabarze odnieśli także sukcesy na arenie międzynarodowej, a największym z nich było Mistrzostwo Europy Big League w 1997 roku oraz brązowy medal na Mistrzostwach Europy we Florencji. Niestety we wspomnianym wcześniej 2003 roku z powodów organizacyjnych drużyna wycofała się z rozgrywek ligowych, powracając do nich w roku 2007. Dwa sezony później, dokładnie w 2009 roku, Grabarze mogli się cieszyć z mistrzostwa 1 Ligi. Niestety po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej reprezentanci Skarbimierza spadli z ligi już w pierwszym sezonie. Od 2012 roku drużyna nie występuje w rozgrywkach ligowych organizowanych przez PZBall.

Jeżeli chodzi o rozgrywki Śląskiej Ligi Baseballu to drużyna Grabarzy jest z nimi związana od samego początku. W 2012 roku drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Zielińskiego zajęła trzecie miejsce, odnosząc pięć zwycięstw i tyle samo porażek. W kolejnym sezonie drużyna po rozegraniu czterech spotkań wycofała się z rozgrywek z powodów organizacyjnych. Największy sukces w regionalnych rozgrywkach, drużyna rozgrywające swoje mecze na nowym kompleksie sportowym mieszczącym się przy ulicy Motoryzacyjnej w Skarbimierzu, odniosła w ubiegłym sezonie, kiedy to Grabarze wygrali wszystkie spotkania, zarówno w fazie zasadniczej jak i w fazie playoff.

Do tej pory obie drużyny mierzyły się sześciokrotnie, zawsze w ramach rozgrywek Śląskiej Ligi Baseballu. Do tej pory bilans wynosi 6-0 na korzyść drużyny z województwa opolskiego. Ostatnie dwa spotkania zakończyły się wyraźnymi i pewnymi zwycięstwami Grabarzy (11:0 oraz 12:1), jednak historia pamięta też mecze bardziej wyrównane. W turnieju inaugurującym sezon 2014 spotkanie obu drużyn stało na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Do szóstej zmiany na tablicy widniał wynik remisowy 3:3, a o zwycięstwie Grabarzy zadecydowała dobra gra w ataku we wspomnianej szóstej zmianie, kiedy to zaaplikowali przeciwnikom pięć obiegów.

Szansa na poprawienie fatalnego bilansu nadarzy się katowiczanom już w najbliższą niedziele. Zadanie będzie trudne, lecz podopieczni Michała Glumińskiego nie raz udowadniali, że w baseball grać potrafią!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *