Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Sylwetka rywala: Gepardy Żory

Najbliższym rywalem baseballistów z Katowic będzie drużyna Gepardów Żory. Jest to zespół dobrze znany katowiczanom, z którym w ubiegłym sezonie rywalizowali w grupie południowej 1 Ligi, a także w latach 2012 i 2013 w Śląskiej Lidze Baseballu. Jak do tej pory obie drużyny mierzyły się ze sobą aż dziesięciokrotnie, a lepszym bilansem mogą pochwalić się zawodnicy z Katowic, którzy wygrali sześć spotkań.

Gepardy Żory powstały w roku 1999. Przez ponad piętnaście lat istnienia Klubu jego trenerem jest Arkadiusz Żurkowski, który pełni także rolę Szefa Wyszkolenia w Polskim Związku Baseballu i Softballu. Ważną rolę w rozwoju zespołu z Żor miał także japoński trener Naomichi Furusawa, który w pierwszych latach istnienia klubu pomagał w szkoleniu zawodników. Drużyna Gepardów może pochwalić się także klasą sportową o profilu baseballowym. Widać więc jak ważny jest dla żorzan system szkolenia, który z całą pewnością przyczynił się do sukcesów klubu. Po starcie w rozgrywkach ligowych w 2006 roku żorzanie nie musieli długo czekać na pierwsze laury. Pierwszymi z nich były wicemistrzostwa Ekstraligi w latach 2008 i 2009. Jednak największym sukcesem Gepardów jest mistrzostwo Polski zdobyte w sezonie 2012, gdy okazali się być lepsi od drużyny Dębów Osielsko. W ubiegłym sezonie Gepardy uplasowały się na czwartym miejscu Ekstraligowych rozgrywek. Jednak mimo niepowodzenia w ligowych rozgrywkach rok 2014 obfitował w inne sukcesy dla mistrzów z 2012 roku. Żorzanie zdołali zdobyć Puchar Polski, po raz drugi z rzędu oraz mistrzostwo Polski Juniorów (także drugi raz z rzędu) i drużyny do lat 21. Gepardy Żory w sezonie 2014 wystawiły także drugą drużynę w rozgrywkach 1 Ligi. Rezerwy zdołały zdobyć drugie miejsce w grupie odnosząc sześć zwycięstw i tyle samo porażek.

Jeżeli chodzi o występy w Śląskiej Lidze Baseballu to zespół Gepardów wystąpił w pierwszych dwóch edycjach regionalnych rozgrywek. W roku 2012 zajęli oni piąte miejsce wyprzedzając w tabeli jedynie zespół Kings Kraków. Rok później powtórzyli oni miejsce z roku 2012. W sezonie 2014 Gepardy nie startowały w ŚLB, skupiając się na rozgrywkach w innych ligach. Analizując grę żorzan z ubiegłych lat możemy się spodziewać, że kadra trenerska będzie wykorzystywała mecze w regionalnych rozgrywkach do ogrywania mniej doświadczonych zawodników. Znając jednak dobry system szkolenia, który funkcjonuje w Żorach możemy być pewni że Gepardy powalczą o lepszy wynik niż w dwóch dotychczasowych sezonach Ślaskiej Ligi Baseballu i włączą się do walki o podium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *