Sylwetka rywala – Gepardy Żory

Gepardy Żory

Po udanej inauguracji rozgrywek 1 Ligi katowiccy baseballiści przygotowują się już do kolejnego spotkania. 30 kwietnia, na boisku w Rybniku Rawa Katowice przystąpi do rywalizacji, której stawką będzie fotel lidera grupy południowej. Przeciwnikami zawodników ze stolicy Górnego Śląska będą żorskie Gepardy, które jeszcze w poprzednim sezonie można było oglądać na boiskach ekstraligi. Mecz, który zakończy pierwszą rundę zmagań w grupie południowej rozpocznie się o godzinie 14.00.

Drużyna z Żor to zdecydowany faworyt nie tylko grupy południowej, ale także do awansu. Gepardy zeszły sezon spędziły w najwyższej klasie rozgrywkowej, jednak zajęli w niej ostatnie miejsce, odnotowując jedynie cztery zwycięstwa przy 16 porażkach. Poprzedni rok nie był jednak kompletnie nieudany dla zawodników z Żor. W Superpucharze Polski pokonali oni Stal BIS Kutno, a więc przyszłego mistrza kraju.

Historia klubu sięga roku 1999, kiedy to drużyna z Żor rozegrała swoje pierwsze spotkanie, w którym ulegli oni zespołowi Jastrząb Jastrzębie-Zdrój 8:25. Drużyna może pochwalić się trzykrotnym zdobyciem medali Mistrzostw Polski. Dwukrotnie zdobywali oni srebrne medale (2008,2009), a raz mogli cieszyć się ze zwycięstwa i medali z najcenniejszego kruszcu (2012). Zespół ten zdobywał także laury w rozgrywkach Pucharu Polski. Pierwszy triumf w tych rozgrywkach żorzanie odnieśli w 2011 roku, kiedy to pokonali Stal BIS Kutno (7:2). Drugi sukces w tych rozgrywkach odnieśli w 2013 roku, a z trzeciego tytułu cieszyli się oni już rok później. Gepardy Żory to zespół, który posiada także doświadczenie w rozgrywkach międzynarodowych. Zawodnicy z Żor w roku 2013 brali udział w Pucharze Europy, który rozgrywany był w Chorwacji. Podopieczni Arkadiusza Żurkowskiego zaprezentowali się w nim bardzo przyzwoicie, odnosząc dwa zwycięstwa oraz dwie porażki.

Jeżeli chodzi o konfrontacje drużyn Gepardów Żory z zespołem Rawy Katowice, to do tej pory oba zespoły mierzyły się ze sobą aż 15 razy, lepszym bilansem mogą poszczycić się katowiczanie, którzy odnieśli dziewięć zwycięstw przy sześciu porażkach. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że rawiacy najczęściej mierzyli się z młodzieżą Gepardów. Sześć spotkań przypadło na rozgrywki 1 Ligi w roku 2014, kiedy to w grupie “B” drużyna z Żor wystawiła swoją drugą drużynę. Siedem razy zespoły spotykały się w Śląskiej Lidze Baseballu, jeden raz w meczu towarzyskim (był to pierwszy mecz Rawy) oraz raz w Pucharze Polski.

Zarówno zespół z Katowic jak i z Żor wygrał swój pierwszy mecz w tym sezonie 1 Ligi. 23 kwietnia Gepardy w bardzo dobrym stylu pokonały drużynę Barons II Wrocław 10:3. W nadchodzącą sobotę na boisku przy ulicy Partyzantów w Rybniku zapowiadają się więc nie lada emocje. Jeśli katowiczanie będą w stanie utrzymać przez całe spotkanie koncentrację i poziom gry, który zaprezentowali na początku starcia z zespołem Barons II Wrocław, mogą oni utrzeć nosa faworyzowanym Gepardom. Z całą pewnością emocji nie zabraknie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *