Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Sylwetka rywala – Feniksy Warszawa

W walce o awans do Ekstraligi przeciwnikami BKS Rawy Katowice będzie także zespół Feniksów Warszawa. Obie drużyny spotkają się w ostatnim meczu podczas organizowanego w Miejskiej Górce turnieju finałowego rozgrywek 1 Ligi. Mecz drużyn, które nie zaznały jeszcze smaku rywalizacji o tak wysokie cele zaplanowany jest na godzinę 14.45.

Drużyna ze stolicy Polski powstała w grudniu 2012 roku, a tworzą ją byli zawodnicy Schabów Warszawa oraz kilku zawodników Pasikoników Warszawa. Dzięki połączeniu swoich sił zdołali stworzyć drużynę, która od 2013 roku walczy na zapleczu Ekstraligi. Swój pierwszy sezon drużyna Feniksów zakończyła na wysokim trzecim miejscu, co zdecydowanie trzeba uznać za ich sukces.

W tegorocznym sezonie, baseballiści prowadzeni przez Jasona Zachosa, zdołali zakwalifikować się do fazy play off z drugiego miejsca w swojej grupie. Lepsi od nich okazali się tylko gospodarze turnieju finałowego.

Sezon zasadniczy baseballiści Feniksów zakończyli z bilansem 11 zwycięstw oraz 5 porażek, a także dodatnim bilansem punktowym(+55 obiegów). W swoim zespole warszawianie posiadają, jako jedyna drużyna w 1 Lidze, aż dwóch zawodników którzy popisali się home runami. Wybiciami za ogrodzenie popisali się Piotr Krzywiński oraz Michał Śniadowski. Na swoim koncie w tym roku Feniksy mają także występ w Pucharze Polski, który jednak nie będzie dobrze wspominany przez zawodników z Warszawy. Pierwszoligowcy odnieśli dwie dotkliwe porażki (4:14 – Baseball Wrocław; 1:23 Stal Kutno), jednak na ich usprawiedliwienie można powiedzieć, iż ich przeciwnikami były drużyny na co dzień występujące w Ekstralidze. Warto zwrócić uwagę na ilość popełnionych w tych meczach błędów przez obronę warszawian. Popełnili oni aż 12 błędów, co może świadczyć, iż defensywa nie jest najmocniejszą stroną Feniksów.

Kluczem do zwycięstwa dla Rawy Katowice może okazać się przede wszystkim ograniczenie ofensywnych zapędów Feniksów. Przed miotaczami Rawy Katowice stoi spore wyzwanie, lecz jeśli sprostają oni zadaniu, katowiczanie mogą liczyć na zwycięstwo w spotkaniu którego stawką będzie awans do Ekstraligi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *