Sylwetka rywala – Feniksy Warszawa

Feniksy-Warszawa

W walce o awans do Ekstraligi przeciwnikami BKS Rawy Katowice będzie także zespół Feniksów Warszawa. Obie drużyny spotkają się w ostatnim meczu podczas organizowanego w Miejskiej Górce turnieju finałowego rozgrywek 1 Ligi. Mecz drużyn, które nie zaznały jeszcze smaku rywalizacji o tak wysokie cele zaplanowany jest na godzinę 14.45.

Drużyna ze stolicy Polski powstała w grudniu 2012 roku, a tworzą ją byli zawodnicy Schabów Warszawa oraz kilku zawodników Pasikoników Warszawa. Dzięki połączeniu swoich sił zdołali stworzyć drużynę, która od 2013 roku walczy na zapleczu Ekstraligi. Swój pierwszy sezon drużyna Feniksów zakończyła na wysokim trzecim miejscu, co zdecydowanie trzeba uznać za ich sukces.

W tegorocznym sezonie, baseballiści prowadzeni przez Jasona Zachosa, zdołali zakwalifikować się do fazy play off z drugiego miejsca w swojej grupie. Lepsi od nich okazali się tylko gospodarze turnieju finałowego.

Sezon zasadniczy baseballiści Feniksów zakończyli z bilansem 11 zwycięstw oraz 5 porażek, a także dodatnim bilansem punktowym(+55 obiegów). W swoim zespole warszawianie posiadają, jako jedyna drużyna w 1 Lidze, aż dwóch zawodników którzy popisali się home runami. Wybiciami za ogrodzenie popisali się Piotr Krzywiński oraz Michał Śniadowski. Na swoim koncie w tym roku Feniksy mają także występ w Pucharze Polski, który jednak nie będzie dobrze wspominany przez zawodników z Warszawy. Pierwszoligowcy odnieśli dwie dotkliwe porażki (4:14 – Baseball Wrocław; 1:23 Stal Kutno), jednak na ich usprawiedliwienie można powiedzieć, iż ich przeciwnikami były drużyny na co dzień występujące w Ekstralidze. Warto zwrócić uwagę na ilość popełnionych w tych meczach błędów przez obronę warszawian. Popełnili oni aż 12 błędów, co może świadczyć, iż defensywa nie jest najmocniejszą stroną Feniksów.

Kluczem do zwycięstwa dla Rawy Katowice może okazać się przede wszystkim ograniczenie ofensywnych zapędów Feniksów. Przed miotaczami Rawy Katowice stoi spore wyzwanie, lecz jeśli sprostają oni zadaniu, katowiczanie mogą liczyć na zwycięstwo w spotkaniu którego stawką będzie awans do Ekstraligi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *