Sylwetka rywala – Demony Miejska Górka

Do turnieju finałowego rozgrywek 1 Ligi zostało już tylko kilka dni, pora więc bliżej przyjrzeć się drużynom, z którymi rywalizować będą zawodnicy BKS Rawa Katowice. Pierwszym przeciwnikiem baseballistów z Katowic będą gospodarze turnieju, a więc drużyna TSB Demony Miejska Górka.

Drużyna powstała w 1994 roku i ma na swoim koncie długą przygodę z rozgrywkami ekstraligowymi, które ukoronowane zostały zdobyciem tytułu Mistrza Polski w sezonie 2009. Ponadto drużyna z południa województwa wielkopolskiego czterokrotnie zdobywała brązowe medale ekstraligowych rozgrywek (od 2006 do 2008 oraz w 2010 roku).

Przygodę z najwyższą klasą rozgrywkową klub prowadzony przez Prezesa Jana Zbaraża zakończył w roku 2013, kiedy to zespół Demonów został wycofany z rozgrywek. Ekipa z Miejskiej Górki ma na swoim koncie także sukcesy w kategoriach młodzieżowych, między innymi Mistrzostwo Polski młodzików w 2001 roku.

W obecnym sezonie drużyna wystartowała na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. W szesnastu rozegranych spotkaniach drużyna Demonów pokonana została zaledwie trzykrotnie. Porażki te odniesione zostały w konfrontacji z Feniksami Warszawa, jednak z wszystkich pojedynków między tymi drużynami to właśnie Demony mają lepszy bilans zwycięstw. Wygrały one pięć z ośmiu potyczek. Uwagę należy jednak zwrócić na to, iż dwa ostatnie mecze rozgrywane w październiku, zakończyły się zwycięstwem drużyny z Warszawy. Gospodarze turnieju finałowego mogą pochwalić się zdecydowanie najlepszym bilansem punktowym, posiadając najlepszą defensywę oraz ofensywę w swojej grupie.

Mecz rozgrywany o godzinie 12.15 zapowiada się więc niezwykle ciekawie. Spotkają się w nim zwycięscy obu grup, co zwiastuje ogromne emocje. Faworytem spotkania wydają się być bardziej doświadczeni gracze Demonów, którzy dodatkowo mają za sobą atut własnego boiska. Wszystko rozstrzygnie się jednak dopiero na boisku podczas drugiego meczu turnieju rozgrywanego w Miejskiej Górce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *