Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Sylwetka rywala – Demony Miejska Górka

Do turnieju finałowego rozgrywek 1 Ligi zostało już tylko kilka dni, pora więc bliżej przyjrzeć się drużynom, z którymi rywalizować będą zawodnicy BKS Rawa Katowice. Pierwszym przeciwnikiem baseballistów z Katowic będą gospodarze turnieju, a więc drużyna TSB Demony Miejska Górka.

Drużyna powstała w 1994 roku i ma na swoim koncie długą przygodę z rozgrywkami ekstraligowymi, które ukoronowane zostały zdobyciem tytułu Mistrza Polski w sezonie 2009. Ponadto drużyna z południa województwa wielkopolskiego czterokrotnie zdobywała brązowe medale ekstraligowych rozgrywek (od 2006 do 2008 oraz w 2010 roku).

Przygodę z najwyższą klasą rozgrywkową klub prowadzony przez Prezesa Jana Zbaraża zakończył w roku 2013, kiedy to zespół Demonów został wycofany z rozgrywek. Ekipa z Miejskiej Górki ma na swoim koncie także sukcesy w kategoriach młodzieżowych, między innymi Mistrzostwo Polski młodzików w 2001 roku.

W obecnym sezonie drużyna wystartowała na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. W szesnastu rozegranych spotkaniach drużyna Demonów pokonana została zaledwie trzykrotnie. Porażki te odniesione zostały w konfrontacji z Feniksami Warszawa, jednak z wszystkich pojedynków między tymi drużynami to właśnie Demony mają lepszy bilans zwycięstw. Wygrały one pięć z ośmiu potyczek. Uwagę należy jednak zwrócić na to, iż dwa ostatnie mecze rozgrywane w październiku, zakończyły się zwycięstwem drużyny z Warszawy. Gospodarze turnieju finałowego mogą pochwalić się zdecydowanie najlepszym bilansem punktowym, posiadając najlepszą defensywę oraz ofensywę w swojej grupie.

Mecz rozgrywany o godzinie 12.15 zapowiada się więc niezwykle ciekawie. Spotkają się w nim zwycięscy obu grup, co zwiastuje ogromne emocje. Faworytem spotkania wydają się być bardziej doświadczeni gracze Demonów, którzy dodatkowo mają za sobą atut własnego boiska. Wszystko rozstrzygnie się jednak dopiero na boisku podczas drugiego meczu turnieju rozgrywanego w Miejskiej Górce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *