Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Sylwetka rywala: Demony Miejska Górka

Drugim rywalem Rawy Katowice w grupie “B” rozgrywek 1 Ligi w sezonie 2015 będzie zespół Demonów Miejska Górka. Drużyna, z którą w zeszłym roku Rawiacy rywalizowali w turnieju finałowym 1 Ligi będzie gospodarzem imprezy inaugurującej tegoroczne rozgrywki na zapleczu Ekstraligi. Tym razem spotkań między tymi drużynami będzie w sezonie więcej, ale tylko jedna z nich będzie miała szanse awansować do turnieju finałowego. O tym który z zespołów zrobi pierwszy krok w kierunku upragnionego finału dowiemy się już w sobotę.

Drużyna z województwa wielkopolskiego powstała w roku 1994 i przez ponad dwadzieścia lat działalności mocno zaznaczyła się na baseballowej mapie Polski. Demony to zwycięzcy rozgrywek ekstraligowych w roku 2009 oraz zdobywcy brązowych medali w latach: 2006, 2007, 2008 oraz 2010. Był to okres największych sukcesów drużyny z Miejskiej Górki, który w 2013 roku zakończył się wycofaniem zespołu z rozgrywek. W ubiegłym sezonie zespół kierowany przez Prezesa Jana Zbaraża występował w 1 Lidze, gdzie grając w grupie z zespołami Feniksów Warszawa oraz Yankees Działdowo wywalczył pierwsze miejsce. Drużyna Demonów została gospodarzem turnieju finałowego, podczas którego przyszło jej rywalizować z Rawą Katowice i Feniksami Warszawa. Zawodnicy z województwa wielkopolskiego wygrali oba spotkania (4:1 z Feniksami oraz 12:2 z Rawą) i uzyskali prawo awansu do Ekstraligi, z którego ostatecznie nie skorzystali.

Wracając do jedynego do tej pory pojedynku między tymi drużynami warto przypomnieć przebieg tego spotkania. Do piątej zmiany katowiczanie potrafili rywalizować z bardziej doświadczonym przeciwnikiem jak równy z równym, wygrywając 2:1. Niestety ostatnie trzy zmiany były katastrofalne w wykonaniu katowiczan, którzy popełniając mnóstwo błędów w obronie, stracili w nich 11 punktów. Biorąc pod uwagę to, iż w zespole z Katowic pojawiło się wielu nowych zawodników, znowu mogą przydarzyć się niewymuszone błędy w obronie. W tej sytuacji kluczowa dla losów meczu będzie postawa miotaczy oraz pałkarzy Rawy Katowice. Jeśli te dwa elementy będą dobrze funkcjonowały katowiczanie mogą powalczyć o zwycięstwo. Początek spotkania między Demonami Miejska Górka oraz Rawą Katowice zaplanowano na godzinę 16.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *