Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Sylwetka rywala: Defenders Częstochowa!

Kolejnym rywalem, z którym w tym sezonie przyjdzie się mierzyć zawodnikom Rawy Katowice, będzie drużyna Defenders Częstochowa. Młoda ambitna drużyna, która wyraźnie zaznaczyła już swoją działalność na baseballowej mapie Polski. Drużyna, która ma na swoim koncie jeden sezon w rozgrywkach Pierwszej Ligi oraz jeden start w Pucharze Polski rozwija się bardzo prężnie zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym, czyniąc regularne postępy widoczne w każdym ich kolejnym meczu.

Początki drużyny sięgają roku 2000 kiedy to czynione były pierwsze starania mające na celu utworzenie w Częstochowie drużyny baseballowej. Przełom nastąpił jednak dopiero w 2012 roku, kiedy to udało się stworzyć szkielet drużyny. Kolejny rok to regularne treningi i pierwsze mecze sparingowe. Warto zaznaczyć tutaj, że pierwszym rywalem drużyny Defneders Częstochowa była ekipa ze stolicy Górnego Śląska. Drużyna, którą prowadzi Jon Pross wygrała 14:6 pokazując, że trzeba będzie się z nimi liczyć na baseballowych boiskach. Co ciekawe drużyna z Częstochowy wygrała także kolejny swój mecz, pokonując Kraków Kings 14:9. Do końca roku częstochowianie skupili się na pozyskaniu partnerów medialnych i sponsorów, co znacząco przyczyniło się do tego, iż Klub jest dziś bardzo rozpoznawalny. W roku 2014 Defenders Częstochowa wystartowali w rozgrywkach 1 Ligi, gdzie trafili do grupy południowej, rywalizując z drużynami Rawy Katowice i Gepardów II Żory. Drużyna po rozegraniu sezonu zasadniczego osiągnęła bilans 3 zwycięstw i 9 porażek, zajmując trzecie miejsce w grupie. Także w Pucharze Polski drużyna zakończyła rozgrywki na fazie grupowej, ulegając Caperowi Kędzierzyn Koźle (0:6) oraz Dębą Osielsko (1:17). Warto zaznaczyć także, że w meczu sparingowym przed rozgrywkami Pucharu Polski częstochowianie pokonali KSSP Bełchatów 11:9.

Jak do tej pory drużyny mierzyły się ze sobą siedem razy. Bilans potyczek kształtuje się na korzyść dla Rawiaków, którzy wygrali 5 z 7 dotychczasowych spotkań. Najwyższe zwycięstwo katowiczanie odnieśli wygrywając 14:4 podczas drugiego turnieju w ramach rozgrywek 1 ligi. Najwyższą wygraną częstochowianie odnieśli w swoim pierwszym meczu, kiedy to na boisku “Kolejarza” w Piotrowicach wygrali 14:6.

Spotkanie zaplanowane na godzinę 13.00 z całą pewnością nie będzie łatwą przeprawą. Drużyna Defenders Częstochowa ciężko przepracowała okres przygotowawczy i na pewno będzie starała się poprawić negatywny bilans spotkań z Rawą Katowice. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *