Sylwetka rywala: Defenders Częstochowa!

defeners

Kolejnym rywalem, z którym w tym sezonie przyjdzie się mierzyć zawodnikom Rawy Katowice, będzie drużyna Defenders Częstochowa. Młoda ambitna drużyna, która wyraźnie zaznaczyła już swoją działalność na baseballowej mapie Polski. Drużyna, która ma na swoim koncie jeden sezon w rozgrywkach Pierwszej Ligi oraz jeden start w Pucharze Polski rozwija się bardzo prężnie zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym, czyniąc regularne postępy widoczne w każdym ich kolejnym meczu.

Początki drużyny sięgają roku 2000 kiedy to czynione były pierwsze starania mające na celu utworzenie w Częstochowie drużyny baseballowej. Przełom nastąpił jednak dopiero w 2012 roku, kiedy to udało się stworzyć szkielet drużyny. Kolejny rok to regularne treningi i pierwsze mecze sparingowe. Warto zaznaczyć tutaj, że pierwszym rywalem drużyny Defneders Częstochowa była ekipa ze stolicy Górnego Śląska. Drużyna, którą prowadzi Jon Pross wygrała 14:6 pokazując, że trzeba będzie się z nimi liczyć na baseballowych boiskach. Co ciekawe drużyna z Częstochowy wygrała także kolejny swój mecz, pokonując Kraków Kings 14:9. Do końca roku częstochowianie skupili się na pozyskaniu partnerów medialnych i sponsorów, co znacząco przyczyniło się do tego, iż Klub jest dziś bardzo rozpoznawalny. W roku 2014 Defenders Częstochowa wystartowali w rozgrywkach 1 Ligi, gdzie trafili do grupy południowej, rywalizując z drużynami Rawy Katowice i Gepardów II Żory. Drużyna po rozegraniu sezonu zasadniczego osiągnęła bilans 3 zwycięstw i 9 porażek, zajmując trzecie miejsce w grupie. Także w Pucharze Polski drużyna zakończyła rozgrywki na fazie grupowej, ulegając Caperowi Kędzierzyn Koźle (0:6) oraz Dębą Osielsko (1:17). Warto zaznaczyć także, że w meczu sparingowym przed rozgrywkami Pucharu Polski częstochowianie pokonali KSSP Bełchatów 11:9.

Jak do tej pory drużyny mierzyły się ze sobą siedem razy. Bilans potyczek kształtuje się na korzyść dla Rawiaków, którzy wygrali 5 z 7 dotychczasowych spotkań. Najwyższe zwycięstwo katowiczanie odnieśli wygrywając 14:4 podczas drugiego turnieju w ramach rozgrywek 1 ligi. Najwyższą wygraną częstochowianie odnieśli w swoim pierwszym meczu, kiedy to na boisku “Kolejarza” w Piotrowicach wygrali 14:6.

Spotkanie zaplanowane na godzinę 13.00 z całą pewnością nie będzie łatwą przeprawą. Drużyna Defenders Częstochowa ciężko przepracowała okres przygotowawczy i na pewno będzie starała się poprawić negatywny bilans spotkań z Rawą Katowice. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *