Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Sylwetka rywala: Defenders Częstochowa i Centaury II Warszawa

Ostatni turniej Pierwszej Ligi zbliża się wielkimi krokami, pora więc zapoznać się z rywalami z jakimi przyjdzie się mierzyć baseballistom Rawy Katowice. W najbliższą niedziele, a więc 27 września, na boisku przy ulicy Minimalnej w Żorach podopieczni Michała Glumińskiego zagrają z drużynami, które także zajęły trzecie miejsca w swoich grupach, a będą to Centaury II Warszawa i Defenders Częstochowa.

W pierwszym meczu rywalami rawiaków będą baseballiści z Częstochowy. Ta drużyna jest dobrze znana naszym zawodnikom ponieważ obie ekipy mierzyły się już dziewięciokrotnie. Jak na razie korzystniejszym bilansem mogą pochwalić się katowiczanie, którzy wygrali 5 spotkań. Warto zwrócić jednak uwagę na to, że ostatnie dwa pojedynki, jedyne rozegrane między tymi zespołami w tym roku, padły łupem zawodników spod Jasnej Góry. Częstochowianie przegrali ostatni mecz z drużyną Rawy ponad rok temu, kiedy to oba zespoły rywalizowały jeszcze w jednej grupie Pierwszej Ligi. W tym sezonie prowadzeni przez Jon’a Russell’a Pross’a Defendersi brali udział w rozgrywkach prowadzonych aż na trzech frontach, a więc w Śląskiej Lidze Baseballu, Pierwszej Lidze oraz w Pucharze Polski. Jak do tej pory częstochowianie zwycięstwa odnosili tylko w regionalnych rozgrywkach (dwa zwycięstwa z Rawą Katowice), kończąc rozgrywki w grupie A Pierwszej Ligi z bilansem 0 wygranych – 6 porażek. Także w Pucharze Polski musieli oni uznać wyższość swoich rywali, lecz jako usprawiedliwienie można dodać, że byli to przeciwnicy ekstraligowi. Najbliższy pojedynek obu drużyn zapowiada się więc bardzo ciekawie. Częstochowianie to solidna drużyna, która potrafi sprawić sporo kłopotów nawet doświadczonym przeciwnikom. Czy katowiczanie zdołają przełamać złą passę w pojedynkach z Defendersami? Tego dowiemy się już w pierwszym meczu turnieju o miejsca 7-9. Początek spotkania o godzinie 10.00.

Znacznie mniej znana katowickim baseballistom jest drużyna Centaurów II Warszawa. Będzie to pierwsze spotkanie obu drużyn i nie do końca wiadomo czego można spodziewać się po tej drużynie, w której grają głównie młodzi zawodnicy, chcący zwrócić uwagę trenerów ekstraligowego zespołu. Centaury II w tym sezonie rozegrały sześć spotkań w grupie C Pierwszej Ligi, notując jedno zwycięstwo i pięć porażek. Druga drużyna finalistów tegorocznej fazy play off Ekstraligi potrafiła wygrać 23 :9 z drużyną Yankees Działdowo (zwycięzcą turnieju o miejsca 4-6), by następnie zanotować najwyższą porażkę w całych tegorocznych pierwszoligowych rozgrywkach (0:33 z Piratami Władysławowo). Jeżeli chodzi o sukcesy drużyny z Warszawy to są to zdobywcy złotych medali w rozgrywkach Ekstraligi w roku 2013, a także srebrni medaliści z roku 2011. W poprzednim sezonie drużyna Centaurów nie zakwalifikowała się do fazy play off, co uznane zostało ze wielkie zaskoczenie. W tym roku drużyna ze stolicy walczy już w finale ekstraligowych rozgrywek, gdzie ich rywalem jest zespół Stali Kutno. Konfrontacja rawiaków z drugim zespołem Centaurów będzie z całą pewnością wymagającą próbą. Początek spotkania o godzinie 16.00.

*Baner na stronie głównej został stworzony z materiałów Defenders Częstochowa oraz Centaurów Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *