Sylwetka rywala: Defenders Częstochowa i Centaury II Warszawa

Ostatni turniej Pierwszej Ligi zbliża się wielkimi krokami, pora więc zapoznać się z rywalami z jakimi przyjdzie się mierzyć baseballistom Rawy Katowice. W najbliższą niedziele, a więc 27 września, na boisku przy ulicy Minimalnej w Żorach podopieczni Michała Glumińskiego zagrają z drużynami, które także zajęły trzecie miejsca w swoich grupach, a będą to Centaury II Warszawa i Defenders Częstochowa.

W pierwszym meczu rywalami rawiaków będą baseballiści z Częstochowy. Ta drużyna jest dobrze znana naszym zawodnikom ponieważ obie ekipy mierzyły się już dziewięciokrotnie. Jak na razie korzystniejszym bilansem mogą pochwalić się katowiczanie, którzy wygrali 5 spotkań. Warto zwrócić jednak uwagę na to, że ostatnie dwa pojedynki, jedyne rozegrane między tymi zespołami w tym roku, padły łupem zawodników spod Jasnej Góry. Częstochowianie przegrali ostatni mecz z drużyną Rawy ponad rok temu, kiedy to oba zespoły rywalizowały jeszcze w jednej grupie Pierwszej Ligi. W tym sezonie prowadzeni przez Jon’a Russell’a Pross’a Defendersi brali udział w rozgrywkach prowadzonych aż na trzech frontach, a więc w Śląskiej Lidze Baseballu, Pierwszej Lidze oraz w Pucharze Polski. Jak do tej pory częstochowianie zwycięstwa odnosili tylko w regionalnych rozgrywkach (dwa zwycięstwa z Rawą Katowice), kończąc rozgrywki w grupie A Pierwszej Ligi z bilansem 0 wygranych – 6 porażek. Także w Pucharze Polski musieli oni uznać wyższość swoich rywali, lecz jako usprawiedliwienie można dodać, że byli to przeciwnicy ekstraligowi. Najbliższy pojedynek obu drużyn zapowiada się więc bardzo ciekawie. Częstochowianie to solidna drużyna, która potrafi sprawić sporo kłopotów nawet doświadczonym przeciwnikom. Czy katowiczanie zdołają przełamać złą passę w pojedynkach z Defendersami? Tego dowiemy się już w pierwszym meczu turnieju o miejsca 7-9. Początek spotkania o godzinie 10.00.

Znacznie mniej znana katowickim baseballistom jest drużyna Centaurów II Warszawa. Będzie to pierwsze spotkanie obu drużyn i nie do końca wiadomo czego można spodziewać się po tej drużynie, w której grają głównie młodzi zawodnicy, chcący zwrócić uwagę trenerów ekstraligowego zespołu. Centaury II w tym sezonie rozegrały sześć spotkań w grupie C Pierwszej Ligi, notując jedno zwycięstwo i pięć porażek. Druga drużyna finalistów tegorocznej fazy play off Ekstraligi potrafiła wygrać 23 :9 z drużyną Yankees Działdowo (zwycięzcą turnieju o miejsca 4-6), by następnie zanotować najwyższą porażkę w całych tegorocznych pierwszoligowych rozgrywkach (0:33 z Piratami Władysławowo). Jeżeli chodzi o sukcesy drużyny z Warszawy to są to zdobywcy złotych medali w rozgrywkach Ekstraligi w roku 2013, a także srebrni medaliści z roku 2011. W poprzednim sezonie drużyna Centaurów nie zakwalifikowała się do fazy play off, co uznane zostało ze wielkie zaskoczenie. W tym roku drużyna ze stolicy walczy już w finale ekstraligowych rozgrywek, gdzie ich rywalem jest zespół Stali Kutno. Konfrontacja rawiaków z drugim zespołem Centaurów będzie z całą pewnością wymagającą próbą. Początek spotkania o godzinie 16.00.

*Baner na stronie głównej został stworzony z materiałów Defenders Częstochowa oraz Centaurów Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *