Sylwetka rywala – Barons II Wrocław

Zdjęcie

Już jutro na pierwszoligowe boiska wybiegną baseballiści grupy południowej 1 Ligi. Dla podopiecznych Michała Glumińskiego będzie to już trzeci sezon, w którym rywalizować będą na zapleczu Ekstraligi. Po sukcesie jakim było zajęcie trzeciego miejsca w 2014 roku, kolejny sezon był już mniej owocny. Katowiczanie zajęli dziewiąte miejsce na koniec rozgrywek, a rywalizację w grupie toczyli między innymi z drugą drużyną Barons Wrocław, która do tego sezonu występowała pod nazwą KSB Wrocław.

Początki wrocławskiego Klubu sięgają roku 2004, kiedy to w stolicy Dolnego Śląska zaczęto przeprowadzać regularne treningi. W tym roku wrocławianie rozegrali także pierwszy sparingowy mecz, a ich rywalami byli zawodnicy Demonów Miejska Górka. Lata 2005 i 2006 to pierwsze starty drużyny w rozgrywkach ligowych. W swoim pierwszym sezonie, który baseballiści KSB spędzili w 2 Lidze osiągnęli oni trzecie miejsce. W roku 2006 drużyna, która swoje mecze musiała rozgrywać na boisku w Miejskiej Górce zajęła pierwsze miejsce w 2 Lidze, czym wywalczyła sobie awans do 1 Ligi. Na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej wrocławscy baseballiści musieli czekać do 2009 roku, kiedy to zajmując drugie miejsce w rozgrywkach 1 Ligi wywalczyli awans do Ekstraligi. Jak do tej pory największym sukcesem baseballistów KSB Wrocław jest zdobycie srebrnych medali w 2014 roku. Dwukrotnie mogli się też oni cieszyć z zajęcia trzeciego miejsca: w 2011 i 2015 roku. W ubiegłym sezonie baseballistom z Dolnego Śląska udało się też dotrzeć do finału Pucharu Polski. Dzięki temu osiągnięciu wrocławianie w tym roku będą reprezentować Polskę w Pucharze Europy.

Druga drużyna KSB w rozgrywkach startuje od ubiegłego roku. Startujący na pierwszoligowym froncie wrocławianie zdominowali rozgrywki w Grupie “B” odnosząc sześć zwycięstw i nie ponosząc żadnej porażki. W drodze do finału 1 Ligi zespół KSB II Wrocław wygrywał z Rawą Katowice w stosunku: 14:4, 15:9, 15:11. Warto zaznaczyć, że rywalizacja obu zespołów z meczu na mecz stawała się coraz bardziej zacięta i wyrównana. W fazie finałowej wrocławianie mierzyli się z Piratami Władysławowo oraz Feniksami Warszawa. W obu spotkaniach musieli oni uznać wyższość rywali, zajmując ostatecznie trzecią lokatę na koniec sezonu 2015.

Dotychczasowy bilans spotkań obu drużyn to cztery zwycięstwa wrocławian i zero po stronie katowiczan. Oprócz ubiegłego sezonu oba zespoły spotkały się także podczas turnieju towarzyskiego w 2013 roku, kiedy to występujący w roli gospodarzy imprezy wrocławianie wygrali 8:6.

Zbliżająca się inauguracja pierwszoligowych rozgrywek będzie znakomitą okazją dla zawodników Rawy Katowice na poprawienie bilansu spotkań z zespołem KSB Wrocław. Spotkanie zaplanowano na godzinę 14.00. W drugim meczu tego dnia wrocławianie zmierzą się z zespołem Gepardów Żory. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na boisko przy ulicy Partyzantów w Rybniku. Emocje gwarantowane.

*Zdjęcia wykorzystane w artykule oraz na stronie głównej zostały zaczerpnięte z materiałów Barons Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *