Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Stal Kutno zdobywa Puchar Polski!

W miniony weekend odbył się Puchar Polski seniorów, który w tym roku został rozegrany na boiskach w Żorach i Rybniku. Mimo, iż Rawa Katowice odpadła w rundzie eliminacyjnej, to turniej finałowy zapowiadał się na prawdę emocjonująco. W turnieju finałowym Pucharu Polski rywalizowało sześć drużyn, podzielonych na dwie grupy. Do niedzielnych półfinałów awans uzyskiwały dwa najlepsze zespoły z obu grup. Mecz finałowy zaplanowano na godzinę 13.00, a odbyć miał się on także w niedziele. 

Rywalizację w grupie A zdominowała drużyna broniąca tytułu, a więc Gepardy Żory. Po dwóch wyraźnych zwycięstwach Żorzanie mogli spokojnie czekać na potyczkę z drugą drużyną grupy B. Z grupy A do półfinału awansowała także drużyna Silesii Rybnik, która nie dała najmniejszych szans rywalom z zaplecza Ekstraligi, ekipie Defenders Częstochowa.

Drugi przedstawiciel I Ligi w tegorocznej fazie grupowej także nie dał rady awansować do dalszej fazy  rozgrywek grupowych, jednak drużyna Feniksów Warszawa pokazała się z bardzo dobrej strony. Po tym jak Stal Kutno wygrała dwa pierwsze mecze w grupie B, tym samym zapewniając sobie pierwsze miejsce, o tym, która z drużyn zajmie drugie miejsce decydował ostatni mecz pomiędzy Feniksami Warszawa i drużyną Baseball Wrocław. Mimo zaciętego spotkania lepsza okazała się być drużyna z Ekstraligi, która wygrała spotkanie jednym punktem.

W półfinałach rywalizowały następujące pary: Baseball Wrocław – Gepardy Żory oraz Silesia Rybnik – Stal Kutno. W meczach o finał obie śląskie drużyny musiały uznać wyższość swoich rywali. Z kolei w meczu, którego stawką był Puchar Polski zmierzyły się ze sobą Stal Kutno i Baseball Wrocław. Ostatnie spotkanie imprezy miało podobny przebieg do starcia obu drużyn w fazie grupowej. Mecz finałowy pewnie wygrała, niepokonana w całym turnieju, drużyna Stali Kutno, która zaaplikowała swoim przeciwnikom aż 10 obiegów tracąc przy tym zaledwie jeden.

Drużynie Stali Kutno gratulujemy zasłużonego zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

Komplet wyników Pucharu Polski 2015

Grupa A:

Defenders Częstochowa – Gepardy Żory 1:11

Silesia Rybnik – Defenders Częstochowa 20:1

Gepardy Żory – Silesia Rybnik 11:1

Grupa B:

Stal Kutno – Feniksy Warszawa 17:2

Baseball Wrocław – Stal Kutno 3:9

Feniksy Warszawa – Baseball Wrocław 6:7

Półfinały:

Baseball Wrocław – Gepardy Żory 2:1

Silesia Rybnik – Stal Kutno 1:12

Finał:

Stal Kutno – Baseball Wrocław 10:1

*Zdjęcie, które wykorzystaliśmy jako baner do artykułu, zostało zaczerpnięte z Fanpage Stali Kutno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *