Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Srebro na Pucharze Polski!

16 czerwca, w czwartek nasi młodzi zawodnicy udali się na Puchar Polski tballu. Znaleźliśmy się w grupie A razem z Centaurami I, Centaurami II i Centaurami IV. Trenerzy Patryk Michna i Wojciech Gwioździk mieli do dyspozycji skromną, bo tylko dziewięcioosobową kadrę. Jak się szybko ukazało skromną, ale mocną.
Aby przyzwyczaić dzieci do zasad obowiązujących podczas Pucharu Polski, ostatnie treningi poświęcone były przede wszystkim na rzutach do łapacza po końcu akcji czy specyficznym bieganiu po bazach.
Po kilkugodzinnej podróży, następnie zakwaterowaniu i obiedzie przyszedł w końcu czas na mecz. Pierwszym przeciwnikiem były Centaury I. Rok temu z zespołem pierwszoklasistów wygraliśmy zaledwie jednym punktem. Tym razem poradziliśmy sobie wyjątkowo gładko. Wszystkie zmiany bardzo wysoko wygrane, do tego bardzo spokojna gra w obronie. Końcowy wynik 22:6.
Dwie godziny później mierzyliśmy się ponownie z Centaurami, ale tym razem z czwartoklasistami. Role się odwróciły. Nawet ani jednego inningu nie udało nam się zremisować. Centaury bardzo daleko odbijały, a nasi zapolowi nie radzili sobie z łapaniem tych piłek. Z kolei nasze odbicia albo nie miały takiej mocy lub po prostu były pewnie wyłapywane z powietrza. Końcowy wynik 2:26.
Zimny prysznic. Zamiast euforii, już więcej respektu do przeciwnika.
Nie samym baseballem dzieci żyją. O 21:00 Rawa, Caper i Dęby meldują się w „sali telewizyjnej”. Dzieci ubrane w szaliki reprezentacyjne, na buzi wymalowane barwy narodowe i wszyscy ściskali kciuki za Milika, Lewandowskiego i spółkę.

W piątek organizatorzy przygotowali wycieczkę do siedziby Straży Miejskiej. Dzieci poznały m.in. zasady działania numeru 112 czy podstawy pierwszej pomocy. Godzina rozpoczęcia ostatniego meczu w grupie zbliżała się nieubłaganie.  Spotkanie z Centaurami II (pierwszoklasiści) decydowało, kto awansuje do półfinałów.   Mecz się jeszcze nie rozpoczął, a nad boiskiem zaczęły gromadzić się ciemne chmury i kropić.  Pierwsza zmiana: siedem obiegów dla nas i trzy nasze szybkie auty w obronie.  Pozwalamy odbijać przeciwnikom, mimo 3 autów. Druga zmiana i dokładamy jeszcze 6 punktów. Rozpadało się na dobre i koniec meczu. Wynik 13:8, mecz pod pełną kontrolą. Jesteśmy w półfinałach! Naszą grupę wygrywają Centaury IV.
W drugiej grupie Centaury III, Caper Kędzierzyn-Koźle i Dęby Osielsko. Grupę wygrywają Centaury III, drugi Caper.
Pora na obiad i gramy dalej. Przeciwnikiem Centaury III (zespół złożony z drugo- i trzecioklasistów). Pierwsza zmiana 8:4 dla nas.  Z kolejną zmianą powiększamy przewagę. Z czasem nasza przewaga jest już na tyle wysoka, że przeciwnik zdobywając nawet maksymalną ilość obiegów i tak nie będzie nas w stanie dogonić (maksymalnie można zdobyć 9 punktów w jednej zmianie).  Ostatecznie wygrywamy 27:19.
Czas na krótki odpoczynek, prysznic. Kolejna wycieczka, tym razem na na Stare Miasto, szlakiem przetartym podczas zeszłorocznej edycji Pucharu Polski.

W sobotę ostateczne rozstrzygnięcia. W meczu o piąte miejsce Dęby Osielsko pokonują Centaury I. W meczu o trzecie miejsce Caper lepszy od Centaurów III.
W finale ponownie spotykamy się z Centaurami IV. Niespodzianki nie było. Dominacja przeciwnika nie podlegała dyskusji. Przegrywamy 11:28 (0:6, 0:4, 4:5, 4:8, 3:5), ale nikt nie jest smutny. Cieszy, że byliśmy w stanie zdobyć o wiele więcej obiegów niż w meczu grupowym. Zdobywamy drugie miejsce podczas Pucharu Polski, co jest największym sukcesem w krótkiej historii naszej sekcji.

Oprócz pucharu za drugie miejsce, przyznane były też nagrody indywidualne. W naszym zespole otrzymali je Magda Szopa i Jan Grędysa.

Skład: Magda Szopa (2006), Kacper Urbańczyk (2006), Aleks Polonek (2006), Szymon Belok (2006), Michał Sajak (2007), Jan Grędysa (2008), Wiktor Leszczyna (2008), Łukasz Belok (2008), Daniel Wojciech (2009).

III Puchar Polski w T-ballu – Wyniki

1. Centaury Warszawa IV
2. Rawa Katowice
3. Caper Kędzierzyn Koźle
4. Centaury Warszawa III
5. Dęby Osielsko
6. Centaury Warszawa I
7. Centaury Warszawa II

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *