Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Seniorzy kończą treningi na otwartych boiskach

Za oknami coraz niższe temperatury, słońce zachodzi coraz wcześniej, a deszcz zaskakuje raz po raz, pora więc zakończyć treningi pod gołym niebem i przenieść się na zamknięte obiekty. W ubiegłą niedzielę odbył się ostatni trening w tym sezonie, który przeprowadzony został na boisku MK Górnik na Kostuchnie. Od listopada trenujących Rawiaków zobaczymy wyłącznie na salach gimnastycznych.

W zbliżającym się miesiącu, a więc właśnie w listopadzie, podopieczni Michała Glumińskiego korzystać będą z dwóch obiektów: sali gimnastycznej przy Spodku oraz na Józefowcu. Treningi przeprowadzane będą raz w tygodniu.

“Kończąc treningi na dworze wcale nie kończymy naszych zajęć w tym roku. Listopad potraktujemy jako off-season (okres pozasezonowy). Raz w tygodniu będziemy spotykać się całą drużyną i pogramy sobie w różnego rodzaju sporty drużynowe, aby odpocząć trochę od baseballu, ale dalej być w dobrej formie i w rytmie treningowym. Od grudnia rozpoczniemy już przygotowania do nowego sezonu. Skupimy się na treningu sprawnościowym i wydolnościowym. Zwiększymy ilość treningów w tygodniu, a dodatkowo zawodnicy trenować będą indywidualnie. Przed wyjściem na zewnętrzne boiska postawimy na przygotowanie techniki i motoryki.

W przyszłym sezonie, podobnie jak w tym, wystartujemy w 1 Lidze, Śląskiej Lidze Baseballu i Pucharze Polski, jednak zdecydowanie chcemy zaprezentować się lepiej niż w tym roku. Do zajęć na zewnątrz wrócimy w marcu, kiedy to wrócimy do regularnego sezonowego rytmu treningowego.” – zdradził nam trener Michał Glumiński.

Przed baseballistami z Katowic chwila wytchnienia, a od grudnia powrót do baseballu i rozpoczęcie sezonu przygotowawczego. Efekty tych przygotowań będziemy mieli okazję obserwować na boiskach baseballowych w czasie sezonu zasadniczego, kiedy to już po raz trzeci przyjdzie Rawiakom mierzyć się w rozgrywkach ligowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *