Rywalizacja o trzecie miejsce już w niedzielę!

14481922_1177786768926617_6673917438306789917_o

Na drugą niedzielę rozpoczynającego się miesiąca, a więc na 9 października, zaplanowano spotkania które wyłonić mają trzecią drużynę obecnego sezonu 1 Ligi. Spotkania, które pierwotnie odbyć miały się w Rybniku, pod koniec września zostały przeniesione zarówno jeżeli chodzi o termin jak i o miejsce. Najważniejsze mecze dla katowiczan w tym roku rozegrane zostaną na boisku baseballowym w Kutnie. Ich rywalami będzie drużyna Yankees Działdowo, która zajęła drugie miejsce w grupie północnej w czasie trwania sezonu zasadniczego.

Obie drużyny zmierzą się ze sobą po raz pierwszy. Drużyna Yankees Działdowo zakończyła sezon z bilansem trzech zwycięstw i trzech porażek, a w ligowej tabeli uplasowała się za ekipą Stali II Kutno oraz przed Centaurami II Warszawa. Dla porównania zespół Rawy Katowice w sezonie zasadniczym wygrał dwa spotkania z sześciu. O tym, która z drużyn będzie mogła cieszyć się z zajęcia najniższego stopnia podium zadecydują dwa spotkania. Warto zaznaczyć, ze do składu katowiczan po miesięcznej przerwie dołączy Patryk Michna, który stanowi o sile ataku swojej drużyny. Do dyspozycji trener Glumiński będzie miał praktycznie wszystkich zawodników, a jedynymi nieobecnymi będą Łukasz Czypionka i Tomek Zagórski.

-“Jesteśmy przygotowani na ten dwumecz zarówno organizacyjnie jak i sportowo. Wyjazd zaplanowaliśmy już na sobotni wieczór, aby spokojnie przyjechać na miejsce i wypocząć przed meczem. W dalszym ciągu przeprowadzamy trzy treningi tygodniowo i muszę przyznać, że jesteśmy w bardzo dobrej formie przed zbliżającym się spotkaniem. Nasi zawodnicy spędzili naprawdę dużo czasu na treningu gry w ataku, która w przeciągu sezonu wyglądała różnie. Na mecz udamy się szerokim 15 osobowym składem, więc z całą pewnością na boisku zameldujemy się najsilniejszą dziewiątką. Bardzo dużą pracę wykonali także nasi miotacze, którzy już po ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego rozpoczęli przygotowania do tego dwumeczu. Mimo tego, że niewiele wiemy o naszych przeciwnikach, jestem pewien, że będziemy w stanie osiągnąć korzystny wynik.” – mówi nam przed spotkaniem asystent trenera Paweł Sitko.

Rywalizacja obu drużyn zapowiada się bardzo interesująco. Dodatkowym smaczkiem spotkania będzie rywalizacja drużyn o prawo gry w Ekstalidze. Pierwsze spotkanie zaplanowane zostało na godzinę 11.00, a drugie rozpocznie się pół godziny po zakończeniu pierwszego meczu. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na boisko baseballowe mieszczące się przy Alei Małej Ligi w Kutnie. Emocje gwarantowane!

*Materiały graficzne zaczerpnięte od drużyny Yankees Działdowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *