Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Rywalizacja o trzecie miejsce już w niedzielę!

Na drugą niedzielę rozpoczynającego się miesiąca, a więc na 9 października, zaplanowano spotkania które wyłonić mają trzecią drużynę obecnego sezonu 1 Ligi. Spotkania, które pierwotnie odbyć miały się w Rybniku, pod koniec września zostały przeniesione zarówno jeżeli chodzi o termin jak i o miejsce. Najważniejsze mecze dla katowiczan w tym roku rozegrane zostaną na boisku baseballowym w Kutnie. Ich rywalami będzie drużyna Yankees Działdowo, która zajęła drugie miejsce w grupie północnej w czasie trwania sezonu zasadniczego.

Obie drużyny zmierzą się ze sobą po raz pierwszy. Drużyna Yankees Działdowo zakończyła sezon z bilansem trzech zwycięstw i trzech porażek, a w ligowej tabeli uplasowała się za ekipą Stali II Kutno oraz przed Centaurami II Warszawa. Dla porównania zespół Rawy Katowice w sezonie zasadniczym wygrał dwa spotkania z sześciu. O tym, która z drużyn będzie mogła cieszyć się z zajęcia najniższego stopnia podium zadecydują dwa spotkania. Warto zaznaczyć, ze do składu katowiczan po miesięcznej przerwie dołączy Patryk Michna, który stanowi o sile ataku swojej drużyny. Do dyspozycji trener Glumiński będzie miał praktycznie wszystkich zawodników, a jedynymi nieobecnymi będą Łukasz Czypionka i Tomek Zagórski.

-“Jesteśmy przygotowani na ten dwumecz zarówno organizacyjnie jak i sportowo. Wyjazd zaplanowaliśmy już na sobotni wieczór, aby spokojnie przyjechać na miejsce i wypocząć przed meczem. W dalszym ciągu przeprowadzamy trzy treningi tygodniowo i muszę przyznać, że jesteśmy w bardzo dobrej formie przed zbliżającym się spotkaniem. Nasi zawodnicy spędzili naprawdę dużo czasu na treningu gry w ataku, która w przeciągu sezonu wyglądała różnie. Na mecz udamy się szerokim 15 osobowym składem, więc z całą pewnością na boisku zameldujemy się najsilniejszą dziewiątką. Bardzo dużą pracę wykonali także nasi miotacze, którzy już po ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego rozpoczęli przygotowania do tego dwumeczu. Mimo tego, że niewiele wiemy o naszych przeciwnikach, jestem pewien, że będziemy w stanie osiągnąć korzystny wynik.” – mówi nam przed spotkaniem asystent trenera Paweł Sitko.

Rywalizacja obu drużyn zapowiada się bardzo interesująco. Dodatkowym smaczkiem spotkania będzie rywalizacja drużyn o prawo gry w Ekstalidze. Pierwsze spotkanie zaplanowane zostało na godzinę 11.00, a drugie rozpocznie się pół godziny po zakończeniu pierwszego meczu. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na boisko baseballowe mieszczące się przy Alei Małej Ligi w Kutnie. Emocje gwarantowane!

*Materiały graficzne zaczerpnięte od drużyny Yankees Działdowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *