Rywale lepsi o klasę – Rawa odpada z Pucharu Polski!

W ubiegłą niedziele, 19 lipca na boisku w Rybniku baseballiści Rawy Katowice rozgrywali mecz eliminacyjny Pucharu Polski, a ich rywalami była miejscowa drużyna, na co dzień występująca w Ekstralidze – Silesia Rybnik. Dobrze znani sobie przeciwnicy, dla których była to trzynasta konfrontacja w historii, wiedzieli czego można się spodziewać po drużynie przeciwnej. Po meczu, którego losy rozstrzygnęły się już praktycznie w pierwszej zmianie, kolejne zwycięstwo do swojego bilansu mogła dopisać drużyna z Rybnika.

Jako gospodarz w tym meczu występowała drużyna Rawy Katowice i to ona rozpoczęła w obronie. Niestety początek spotkania był wręcz fatalny, a rybniczanie zdołali zdobyć aż siedem obiegów w pierwszej zmianie. W czasie jej trwania zmieniony został występujący tego dnia jako starter Robert Hoffman, który nie miał tej niedzieli swojego dnia. Zastąpił go Piotr Szczygieł, który zaprezentował się z dobrej strony. W przeciągu kolejnych zmian gracze z Ekstraligi powiększali swoją przewagę, ostatecznie zdobywając aż szesnaście punktów. Katowiczanie w tym czasie zdołali zdobyć zaledwie dwa obiegi, autorstwa Michała Glumińskiego i Pawła Sitko.

Tegoroczna przygoda z Pucharem Polski dla Rawiaków zakończyła się już po jednym spotkaniu. Mimo wysokiej porażki w meczu momentami można było być zadowolonym z postawy zawodników Rawy Katowice. Bez zastrzeżeń na swoich pozycjach zagrali Michał Glumiński i Patryk Michna, którzy dodatkowo stwarzali zagrożenie w grze w ataku. Jednak w grze całej drużyny pojawiały się błędy, które wynikały z małego ogrania niektórych zawodników, co jednak z pewnością będzie eliminowane z każdym kolejnym spotkaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *