Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Rywale lepsi o klasę – Rawa odpada z Pucharu Polski!

W ubiegłą niedziele, 19 lipca na boisku w Rybniku baseballiści Rawy Katowice rozgrywali mecz eliminacyjny Pucharu Polski, a ich rywalami była miejscowa drużyna, na co dzień występująca w Ekstralidze – Silesia Rybnik. Dobrze znani sobie przeciwnicy, dla których była to trzynasta konfrontacja w historii, wiedzieli czego można się spodziewać po drużynie przeciwnej. Po meczu, którego losy rozstrzygnęły się już praktycznie w pierwszej zmianie, kolejne zwycięstwo do swojego bilansu mogła dopisać drużyna z Rybnika.

Jako gospodarz w tym meczu występowała drużyna Rawy Katowice i to ona rozpoczęła w obronie. Niestety początek spotkania był wręcz fatalny, a rybniczanie zdołali zdobyć aż siedem obiegów w pierwszej zmianie. W czasie jej trwania zmieniony został występujący tego dnia jako starter Robert Hoffman, który nie miał tej niedzieli swojego dnia. Zastąpił go Piotr Szczygieł, który zaprezentował się z dobrej strony. W przeciągu kolejnych zmian gracze z Ekstraligi powiększali swoją przewagę, ostatecznie zdobywając aż szesnaście punktów. Katowiczanie w tym czasie zdołali zdobyć zaledwie dwa obiegi, autorstwa Michała Glumińskiego i Pawła Sitko.

Tegoroczna przygoda z Pucharem Polski dla Rawiaków zakończyła się już po jednym spotkaniu. Mimo wysokiej porażki w meczu momentami można było być zadowolonym z postawy zawodników Rawy Katowice. Bez zastrzeżeń na swoich pozycjach zagrali Michał Glumiński i Patryk Michna, którzy dodatkowo stwarzali zagrożenie w grze w ataku. Jednak w grze całej drużyny pojawiały się błędy, które wynikały z małego ogrania niektórych zawodników, co jednak z pewnością będzie eliminowane z każdym kolejnym spotkaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *