Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Ruszają Krople Rawy 2017!

Tegoroczne rozgrywki baseballowe już za nam, jednak to nie koniec emocji w tym roku. Tradycyjnie ostatnim akcentem sezonu w Katowicach jest rozdanie nagród w plebiscycie “Krople Rawy”. Wybierani w nim są wyróżniający się w przeciągu całego sezonu zawodnicy oraz działacze Rawy Katowice. Będzie to już szósta odsłona plebiscytu, który trwa nieprzerwanie od 2012 roku. Rozdanie nagród odbędzie się podczas Wigilii Klubowej, która jest swego rodzaju zwieńczeniem sezonu.

Podobnie jak w poprzednich latach rawiacy wyróżnieni zostaną w pięciu kategoriach. Za największe zaangażowanie i pracę włożoną w prowadzenie oraz rozwój katowickiego Klubu wręczona zostanie Kropla dla “Działacza Roku”. W ubiegłym sezonie tym wyróżnieniem nagrodzony został Wojciech Gwioździk, doceniony przede wszystkim za ogrom pracy włożony w funkcjonowanie sekcji młodzieżowych Rawy Katowice. “Osobowością Roku” zostanie ten rawiak, który według kolegów swoją postawą i zachowaniem wyróżniał się na tle zespołu. Ubiegłorocznym laureatem tej kategorii był Paweł Sitko. Mianem “Odkrycia Roku” cieszyć będzie się zawodnik, który swoją przygodę z baseballem rozpoczął w tym sezonie i wyróżnił wśród pozostałych pierwszoroczniaków. Ostatnio ta kropla trafiła do Che-Chung Lina, który już w tym roku nominowany został do kategorii budzącej największe emocje. Mowa oczywiście o Kropli Rawy dla “Zawodnika Roku”, nagrody trafi do baseballisty, który zdaniem głosujących zaprezentował się najlepiej pod względem sportowym podczas tegorocznych rozgrywek. Co ciekawe do tej pory statuetki w tej kategorii zdobywało tylko dwóch zawodników: trzykrotnie Patryk Michna (2013, 2014, 2015) oraz dwukrotnie Paweł Sitko (2012, 2016). Na podobne wyróżnienie liczyć może także najlepsza spośród softballistek, która nagrodzona zostanie Kroplą Rawy w kategorii “Zawodniczka roku”. W roku 2016 nagroda ta trafiła w ręce Agnieszki Borowskiej.

Nominowani w poszczególnych kategoriach zostali:

Zawodnik Roku: Michał Glumiński, Robert Hoffman, Che-Chung Lin, Patryk Michna, Paweł Sitko,

Zawodniczka Roku: Agnieszka Borowska, Natalia Ciarcińska, Ewelina Żabińska

Osobowość Roku: Che Chung Lin, Michał Rostański, Paweł Szczęsny, Adam Zagórski

Odkrycie Roku: Adam Drzyzga, Marek Kawa, Michał Rostański

Działacz Roku: Michał Glumiński, Wojciech Gwioździk, Robert Hoffman, Paweł Sitko

W głosowaniu udział wezmą zawodnicy, zawodniczki oraz działacze Klubu. Wyniki plebiscytu poznamy podczas tegorocznej Wigilii Klubowej, a relacji z gali można spodziewać się na stronie internetowej oraz na facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *