Rusza Śląska Liga Baseballu 2017!

ŚLB

W najbliższy czwartek, 25 maja baseballiści Rawy Katowice rozegrają pierwsze spotkanie w tegorocznej Śląskiej Lidze Baseballu. Na boisku w Rybniku zmierzą się oni z miejscowym zespołem Silesii, obrońcą tytułu z ubiegłego roku. W tym sezonie swój udział w ŚLB zgłosiło pięć drużyn, a oprócz zespołów z Katowic i Rybnika do rywalizacji staną drużyny Kings Kraków, Gepardów Żory oraz po raz pierwszy Ravens Lublin. Sezon zasadniczy potrwa trzy miesiące, natomiast na sierpień i początek września zaplanowano fazę play off, do której awansują cztery najlepsze zespoły.

W sezonie zasadniczym Śląskiej Ligi Baseballu każda z drużyn rozegra po osiem spotkań, mierząc się dwukrotnie z każdym z rywali. Trwać on będzie od początku maja, aż do połowy lipca, a w jego czasie rozegranych zostanie w sumie dwadzieścia spotkań. Cztery drużyny, które po rozegraniu sezonu zasadniczego osiągną najlepszy bilans awansują do fazy finałowej. Tam na drużyny czekają półfinały rozgrywane jako dwumecz, a następnie finał, który rozgrywany będzie do dwóch zwycięstw. Drużyny, które odpadną w półfinałach zmierzą się ze sobą w walce o trzecie miejsce. Faza play off odbędzie się w sierpniu i na początku września, tak aby nie kolidować z rozgrywkami Ekstraligi oraz 1 Ligi. W sumie w całym sezonie rozegranych zostanie blisko trzydzieści spotkań, które odbywać będą się na boiskach w Rybniku oraz Żorach.

Przed rozpoczęciem zmagań tradycyjnie zdecydowanym faworytem wydaje się być ekstraligowa Silesia Rybnik. Zespół, który wygrywał już czterokrotnie w ŚLB (2012,2013,2015,2016), także w tym roku wydaje się być najpoważniejszym kandydatem do końcowego triumfu. Plany drużynie z Rybnika pokrzyżować będzie starał się zespół Gepardów Żory, który ubiegłoroczny sezon zakończył na drugiej pozycji. Swój bilans z ubiegłego roku z całą pewnością poprawić będzie chciała drużyna Kings Kraków, która zajmując w minionej edycji regionalnych rozgrywek ostatnie miejsce nie odniosła ani jednego zwycięstwa. Warto przypomnieć jednak, że ekipa ze stolicy Małopolski potrafiła zająć drugie miejsce w ŚLB w roku 2014, czym udowodniła, że stać ją na sprawienie niespodzianki. Stawkę uzupełnią Ravens Lublin, którzy występować będą w roli beniaminka. Mimo małego doświadczenia zespół ten możne sporo namieszać w gronie bardziej ogranych rywali.

Na co w tej stawce stać będzie drużynę Rawy Katowice? Ubiegłoroczny sezon podopieczni Michała Glumińskiego zakończyli na trzecim miejscu, odnosząc cztery zwycięstwa, przy ośmiu porażkach. Mimo negatywnego bilansu Rawiacy pokazali się dobrze, także w meczach z silniejszymi przeciwnikami, którzy w ostatecznym rozrachunku okazali się być jednak silniejsi, wygrywając dzięki stabilniejszej formie, przez całe spotkanie. Jeżeli katowiczanie będą potrafili ustabilizować swoją formę mogą powalczyć o poprawę lokaty z ubiegłego sezonu. W składzie drużyny ze stolicy Górnego Śląska spodziewać możemy się zapewne kilku debiutantów, którzy swoje pierwsze szlify zbierać będą właśnie w regionalnych rozgrywkach. W Katowicach Śląską Ligę Baseballu traktuje się jednak bardzo poważnie, więc możemy być pewni, że baseballiści Rawy powalczą o jak najlepszą lokatę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *