Rozgrywki 2017 czas zacząć!

DSC00687

Już od około miesiąca trwają zmagania w amerykańskiej lidze baseballowej MLB, a drużyny mają na swoim koncie ponad dwadzieścia rozegranych spotkań. Swoje mecze rozgrywają także zawodnicy polskiej Ekstraligi, gdzie odbyły się już dwie kolejki sezonu zasadniczego. Najwyższa więc pora, aby na boiska wybiegli także baseballiści Rawy Katowice, którzy podobnie jak w poprzednich latach swoje mecze rozgrywać będą na trzech frontach, a więc w I Lidze, Śląskiej Lidze Baseballu oraz Pucharze Polski. Niesprzyjające warunki atmosferyczne tegorocznej wiosny spowodowały, że swoje pierwsze w tym roku spotkanie rawiacy rozegrają dopiero na początku maja.

Na 3 maja zaplanowany został dwumecz w ramach Śląskiej Ligi Baseballu, w którym katowiczanom przyjdzie zmierzyć się z zespołem Kings Kraków. Będzie to jednocześnie spotkanie inaugurujące w tym roku regionalne rozgrywki, w których udział weźmie w sumie pięć zespołów: Rawa Katowice, Kings Kraków, Silesia Rybnik, Gepardy Żory, Ravens Lublin. Na kolejne spotkanie przyjdzie rawiakom poczekać do 13 lub 14 maja, kiedy to rozegrana zostanie runda eliminacyjna Pucharu Polski. Na dzień dzisiejszy nie znani są jeszcze rywale zespołu z Katowic, lecz najprawdopodobniej będzie to któraś z drużyn występujących w Ekstralidze. Najpóźniej, bo dopiero 20 maja, rozpoczną się zmagania w ramach I Ligi. Katowiccy baseballiści podejmą w meczu inauguracyjnym dobrze znany sobie zespół Gepardów Żory. Oprócz nich, o awans do Ekstraligi walczyć będą także drużyny Demonów Miejska Górka, Barons II Wrocław oraz Piratów Władysławowo.

“W tym roku wiosenna pogoda nie pomagała nam w przygotowaniach do sezonu. Mimo iż w marcu, po zakończeniu treningów na zamkniętych obiektach mogliśmy cieszyć się sprzyjającą aurą, o tyle kwiecień nas zdecydowanie nie rozpieszcza. Trudno jest trenować w takich warunkach i prawidłowo przygotować się do sezonu. Jednak mimo tych niesprzyjających okoliczności z niecierpliwością wyczekujemy już pierwszego meczu, który miejmy nadzieje odbędzie się 3 maja. Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowań w czasie zimy, a i z wiosny wyciskamy wszystko co możemy. Część zawodników trenuje indywidualnie, wykorzystując choćby chwilę dobrej pogody. Niestety kilku naszych zawodników narzeka na urazy, i na meczu z Krakowem nie będziemy ich forsować. Naszym priorytetem jest I Liga i to właśnie na rozpoczęcie tych rozgrywek musimy być w szczycie formy. Nie oznacza to jednak, że ktokolwiek w Katowicach odpuszcza sobie najbliższy dwumecz. Chcemy dobrze rozpocząć ten rok i 3 maja naszym celem będą dwa zwycięstwa.” – mówi przed rozpoczęciem rozgrywek asystent trenera Paweł Sitko.

Tegoroczny sezon potrwa od początku maja, kiedy to katowiczanie rozpoczną zmagania kolejno w ŚLB, Pucharze Polski oraz I Lidze i potrwa do września, kiedy to rozgrywane będą fazy play off, zarówno jeżeli chodzi o zmagania regionalne jak i te na zapleczu Ekstraligi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *