Relacja z pierwszego turnieju U9

rawa dzieci

W minioną sobotę, 9 maja odbył się pierwszy turniej Ligi Morawsko-Śląskiej dzieci do lat dziewięciu. Na boisko przy ulicy Boya-Żeleńskiego zjechały drużyny z trzech czeskich miast, by razem z najmłodszymi zawodnikami Rawy Katowice rywalizować w imprezie inaugurującej ligowe zmagania. Zmagania najmłodszych rozpoczęły się o godzinie 13.00 i trwały aż do godzin wieczornych. Przez cały turniej emocji nie brakowało!

Na katowickim boisku, oprócz gospodarzy turnieju, pojawili się zawodnicy z Ostrawy, Ołomuńca oraz Frydka Mistka. Niestety na turniej z przyczyn organizacyjnych nie dojechała drużyna z Sumperka. Impreza, która była pierwszym tego typu wydarzeniem w Katowicach, wypadła bardzo dobrze. Dopisała zarówno pogoda, organizacja jak i poziom sportowy i emocje. Najlepszą drużyną w kategorii do lat dziewięciu okazał się być zespół Klasik Frydek-Mistek, który wygrał wszystkie swoje spotkania. Dwa zwycięstwa na swoim koncie odnotował zespół z Ołomuńca, a z jednego triumfu mogli cieszyć się gospodarze turnieju. Zawodnicy Rawy Katowice w pokonanym polu zostawili zespół Arrows Ostrawa, który tego dnia nie miał szczęścia i przegrał w każdym spotkaniu.

Jednak nie wyniki sportowe były w tym dniu najważniejsze.

-“Impreza okazała się być wspaniałym świętem baseballu w naszym mieście. Mnóstwo dzieciaków grających na dwóch boiskach, kibicujący rodzice i znajomi, emocje w każdym meczu, tego wszystkiego byliśmy świadkami tego dnia. Cieszę się że udało nam się wygrać jeden z meczów, jednak nie to jest najważniejsze. Radość jaką czerpały z gry dzieci jest dla nas największą radością i nagrodą za starania jakie wkładamy w nasz klub. Ci chłopacy i dziewczyny za kilka, może kilkanaście lat będą stanowić o sile naszej drużyny i być może będą w Rawie Katowice odnosić sportowe sukcesy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z turnieju, który przebiegł bardzo sprawnie, a wszystkie mecze udało się rozegrać bez żadnych problemów.” – mówi po meczu Paweł Sitko, jeden z trenerów sekcji dziecięcej.

Na najmłodszych oprócz dwóch boisk gdzie rozgrywali swoje mecze czekał także poczęstunek i napoje, a zaplecze sanitarne spełniało oczekiwania nawet najbardziej wymagających działaczy. Po zakończeniu meczów w ramach Ligi Morawsko-Śląskiej wszystkie drużyny uczciły inaugurację sezonu wspólnym zdjęciem, po czym zakończono pierwszy turniej dzieci do lat dziewięciu. Dodatkową atrakcją na zakończenie dnia był mecz młodych zawodników Rawy ze swoimi rodzicami. Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu lepsi okazali się być rodzice, którzy wygrali 11 do 10.

Kolejny turniej w ramach Ligi Morawsko-Śląskiej odbędzie się 31 maja a rozegrany zostanie w czeskim Szumperku. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

 Zespół Wynik
Rawa Katowice – Arrows Ostrava 16:15
Klasik Frýdek-Místek – Skokani Olomouc 24:7
Arrows Ostrava – Klasik Frýdek-Místek 9:24
Rawa Katowice – Skokani Olomouc 8:11
Skokani Olomouc – Arrows Ostrava 19:11
Klasik Frýdek-Místek – Rawa Katowice 15:6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *