Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Rekrutacja 2016 – relacja

Zgodnie z zapowiedziami, w minioną niedziele, 31 stycznia odbyła się rekrutacja do drużyny Rawy Katowice. Jak co roku śmiałkowie chętni dołączyć do katowickich baseballistów mieli okazję sprawdzić się na sali gimnastycznej Spodka, gdzie odbywał się nabór. Ich umiejętności były oceniane przez sztab szkoleniowy, który bacznie śledził ich poczynania na przygotowanym teście sprawnościowym. Na tegorocznej rekrutacji zjawiło się 19 osób, które walczyły o jak najlepsze wyniki i dostanie się do drużyny Rawy Katowice.

Zawodnicy i działacze klubu pojawili się na obiekcie już o godzinie 11.00, aby na ostatni guzik dopiąć wszystkie sprawy organizacyjne. Przygotowane zostało specjalne oznaczenie, tak aby każdy zainteresowany bez problemu trafił na miejsce rekrutacji. Po rozstawieniu poszczególnych elementów toru sprawnościowego oraz przygotowaniu formularzy dla tegorocznych rekrutów, wszystko było gotowe i można było rozpoczynać nabór. Jako pierwsi o angaż w katowickiej drużynie powalczyli mężczyźni. Jedenastu śmiałków rywalizowało na pięciu przygotowanych stacjach, walcząc o jak najlepszy wynik. Następnie rekruci mieli okazję spróbować swoich sił w takich elementach baseballu jak łapanie, rzucanie czy odbijanie piłki. Już o 14.00 do naboru przystąpiły kobiety. Mierzyły się one z identycznymi testami jak grupa męska, a więc nie mogły liczyć na taryfę ulgową. Jednak wszystkie osiem dziewczyn wykazało się zaangażowaniem i dzielnie poradziło sobie z przygotowanym torem. Następnie przyszłe softballistki również miały szansę zaznajomić się z poszczególnymi elementami gry. Na tym rekrutację zakończono, a wszyscy śmiałkowie, którzy przystąpili do rekrutacji w najbliższym czasie zostaną poinformowani o wynikach. Teraz przed sztabem szkoleniowym okres analizowania wyników oraz postawy potencjalnych przyszłych zawodników Rawy Katowice.

Wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i pojawili się na rekrutacji serdecznie gratulujemy. Zaangażowanie i ambicja jaką rekruci pokazali w czasie testów są godne podziwu i należą się im za nie pełne słowa uznania.

Na naszym Facebookowym fanpage’u ukazały się już zdjęcia z rekrutacji. Galerię można obejrzeć Tutaj. Niedługo na kanale RawaTV ukażę się też filmowa relacja z rekrutacji. Zapraszamy do oglądania naszych materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *