Rekrutacja 2016 – relacja

Baner Rekrutacja

Zgodnie z zapowiedziami, w minioną niedziele, 31 stycznia odbyła się rekrutacja do drużyny Rawy Katowice. Jak co roku śmiałkowie chętni dołączyć do katowickich baseballistów mieli okazję sprawdzić się na sali gimnastycznej Spodka, gdzie odbywał się nabór. Ich umiejętności były oceniane przez sztab szkoleniowy, który bacznie śledził ich poczynania na przygotowanym teście sprawnościowym. Na tegorocznej rekrutacji zjawiło się 19 osób, które walczyły o jak najlepsze wyniki i dostanie się do drużyny Rawy Katowice.

Zawodnicy i działacze klubu pojawili się na obiekcie już o godzinie 11.00, aby na ostatni guzik dopiąć wszystkie sprawy organizacyjne. Przygotowane zostało specjalne oznaczenie, tak aby każdy zainteresowany bez problemu trafił na miejsce rekrutacji. Po rozstawieniu poszczególnych elementów toru sprawnościowego oraz przygotowaniu formularzy dla tegorocznych rekrutów, wszystko było gotowe i można było rozpoczynać nabór. Jako pierwsi o angaż w katowickiej drużynie powalczyli mężczyźni. Jedenastu śmiałków rywalizowało na pięciu przygotowanych stacjach, walcząc o jak najlepszy wynik. Następnie rekruci mieli okazję spróbować swoich sił w takich elementach baseballu jak łapanie, rzucanie czy odbijanie piłki. Już o 14.00 do naboru przystąpiły kobiety. Mierzyły się one z identycznymi testami jak grupa męska, a więc nie mogły liczyć na taryfę ulgową. Jednak wszystkie osiem dziewczyn wykazało się zaangażowaniem i dzielnie poradziło sobie z przygotowanym torem. Następnie przyszłe softballistki również miały szansę zaznajomić się z poszczególnymi elementami gry. Na tym rekrutację zakończono, a wszyscy śmiałkowie, którzy przystąpili do rekrutacji w najbliższym czasie zostaną poinformowani o wynikach. Teraz przed sztabem szkoleniowym okres analizowania wyników oraz postawy potencjalnych przyszłych zawodników Rawy Katowice.

Wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i pojawili się na rekrutacji serdecznie gratulujemy. Zaangażowanie i ambicja jaką rekruci pokazali w czasie testów są godne podziwu i należą się im za nie pełne słowa uznania.

Na naszym Facebookowym fanpage’u ukazały się już zdjęcia z rekrutacji. Galerię można obejrzeć Tutaj. Niedługo na kanale RawaTV ukażę się też filmowa relacja z rekrutacji. Zapraszamy do oglądania naszych materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *