Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Zapraszamy na rekrutację, wykorzystaj szansę!

Zastanawiasz się jak to jest grać w baseball? Chcesz sprawdzić się w nowej dyscyplinie sportu? Jesteś spragniony wyzwań i rywalizacji w rozgrywkach ligowych i pucharowych? Wszystko to możesz osiągnąć zostając zawodnikiem lub zawodniczką jedynego w Katowicach klubu baseballowego “Rawa Katowice”. Już 25 stycznia na sali gimnastycznej katowickiego “Spodka” odbędzie się nabór do sekcji baseballowej oraz softballowej.

Tradycyjnie już szansę na dostanie się do drużyny mają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Na godzinę 11.00 Rawa Katowice zaprasza wszystkie kobiety, które pragną dołączyć do drużyny softballowej, która już w sezonie 2013 miała za sobą debiut na polskich boiskach. Dziewczyny prowadzone przez trenera Roberta Hoffmana wystartowały w turnieju organizowanym w Kutnie, gdzie walczyły z najlepszymi zawodniczkami z całej Polski. Natomiast rekrutacja dla mężczyzn rozpocznie się punktualnie o 12.00.

“Drużyna będzie brała udział w rozgrywkach na trzech frontach: Śląskiej Lidze Baseballu, 1 Lidze oraz Pucharze Polski więc zapowiada się bardzo pracowity sezon. Do rozegrania tak dużej ilości spotkań będziemy potrzebowali szerokiej kadry, co otwiera szansę dla nowych zawodników. Będą oni mieli szansę na pokazanie się także w meczach towarzyskich, które planowane są już na miesiąc marzec. Z całą pewnością każdy nowy zawodnik znajdzie sobie miejsce w naszym zespole.” – mówi przed rekrutacją trener pierwszej drużyny Michał Glumiński.

Jedyne co trzeba zabrać ze sobą na rekrutację to strój sportowy (dres i buty przystosowane do sali gimnastycznej) oraz zapas chęci i zapału do gry. To bowiem będzie głównie brane pod uwagę przy ocenie przyszłych zawodników. Zostaną oni także poddani ćwiczeniom sprawdzającym sprawność fizyczną, aby sztab szkoleniowy mógł zaznajomić się z ich aktualną kondycją. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na wzięcie udziału w rekrutacji. Może się to okazać waszą przygodą życia!

Post użytkownika Rawa Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *