Rawiacy wracają do treningów!

Zdjęcie - przygotowania

Za oknem wysokie temperatury, bezchmurne niebo, jednym słowem letnie wakacje w pełni. Jednak okres wakacyjny dla baseballistów Rawy Katowice właśnie się skończył. Po dwutygodniowej przerwie wracają oni do treningów, by przygotować się do zbliżających się spotkań. Już w tym miesiącu czeka ich spotkanie w ramach tegorocznego Pucharu Polski oraz trzeci turniej grupy południowej 1 Ligi.

Przed podopiecznymi Michała Glumińskiego okres ciężkich przygotowań. Już za niespełna tydzień, a więc 16 lipca, katowiczanie staną do rywalizacji w eliminacjach Pucharu Polski. Rywalami rawiaków będzie ekstraligowa drużyna Barons Wrocław, a mecz odbędzie się na boisku w Rybniku. Zdecydowanie cięższy kaliber będzie miała dla katowiczan trzecie kolejka 1 Ligi. Wtedy to rozstrzygną się losy drugiego miejsca w grupie, które uprawniać będzie do walki o brązowy medal rozgrywek. Wiemy już, że jeżeli katowiccy baseballiści poradzą sobie w swojej grupie, o trzecie miejsce mierzyć przyjdzie im się z zespołem Yankees Działdowo. Wiemy już, że rywalizacja o zwycięstwo rozgrywek na zapleczu Ekstraligi rozstrzygnie się między zespołami Gepardów Żory i Stali II Kutno.

– “Niestety, szanse na zwycięstwo w 1 Lidze uciekły nam w czasie wrocławskiego turnieju. Teraz pozostała nam walka o trzecie miejsce, a więc o powtórzenie wyniku sprzed dwóch lat. Droga do tego jednak daleka stąd też nasza przerwa nie była zbyt długa. Na szczęście po dwóch zwycięstwach z drużyną Kings Kraków w Śląskiej Lidze Baseballu wakacje mogliśmy spędzić w dobrych nastrojach, a teraz z chłodną głową chcemy przygotować się do zbliżających spotkań.” – podsumowuje krótko asystent trenera, Paweł Sitko.

Rawiacy trenować będą w swoim normalnym rytmie, a więc trzy razy w tygodniu. Oprócz lipcowych spotkań, w tym sezonie czekać ich będą mecze Śląskiej Ligi Baseballu, które odbędą się w sierpniu i wrześniu, a także faza play off 1 Ligi, która rozegrania zostanie pod koniec września. Na  17 i 18 września zaplanowano także fazę finałową Pucharu Polski, lecz udział w niej rawiacy muszą sobie wywalczyć na boisku w czasie najbliższego spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *