Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Rawiacy wracają do treningów!

Za oknem wysokie temperatury, bezchmurne niebo, jednym słowem letnie wakacje w pełni. Jednak okres wakacyjny dla baseballistów Rawy Katowice właśnie się skończył. Po dwutygodniowej przerwie wracają oni do treningów, by przygotować się do zbliżających się spotkań. Już w tym miesiącu czeka ich spotkanie w ramach tegorocznego Pucharu Polski oraz trzeci turniej grupy południowej 1 Ligi.

Przed podopiecznymi Michała Glumińskiego okres ciężkich przygotowań. Już za niespełna tydzień, a więc 16 lipca, katowiczanie staną do rywalizacji w eliminacjach Pucharu Polski. Rywalami rawiaków będzie ekstraligowa drużyna Barons Wrocław, a mecz odbędzie się na boisku w Rybniku. Zdecydowanie cięższy kaliber będzie miała dla katowiczan trzecie kolejka 1 Ligi. Wtedy to rozstrzygną się losy drugiego miejsca w grupie, które uprawniać będzie do walki o brązowy medal rozgrywek. Wiemy już, że jeżeli katowiccy baseballiści poradzą sobie w swojej grupie, o trzecie miejsce mierzyć przyjdzie im się z zespołem Yankees Działdowo. Wiemy już, że rywalizacja o zwycięstwo rozgrywek na zapleczu Ekstraligi rozstrzygnie się między zespołami Gepardów Żory i Stali II Kutno.

– “Niestety, szanse na zwycięstwo w 1 Lidze uciekły nam w czasie wrocławskiego turnieju. Teraz pozostała nam walka o trzecie miejsce, a więc o powtórzenie wyniku sprzed dwóch lat. Droga do tego jednak daleka stąd też nasza przerwa nie była zbyt długa. Na szczęście po dwóch zwycięstwach z drużyną Kings Kraków w Śląskiej Lidze Baseballu wakacje mogliśmy spędzić w dobrych nastrojach, a teraz z chłodną głową chcemy przygotować się do zbliżających spotkań.” – podsumowuje krótko asystent trenera, Paweł Sitko.

Rawiacy trenować będą w swoim normalnym rytmie, a więc trzy razy w tygodniu. Oprócz lipcowych spotkań, w tym sezonie czekać ich będą mecze Śląskiej Ligi Baseballu, które odbędą się w sierpniu i wrześniu, a także faza play off 1 Ligi, która rozegrania zostanie pod koniec września. Na  17 i 18 września zaplanowano także fazę finałową Pucharu Polski, lecz udział w niej rawiacy muszą sobie wywalczyć na boisku w czasie najbliższego spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *