Rawiacy wracają do treningów!

Zdjęcie przygotowania

Sezon baseballowy dobiegł końca. Za oceanem zawodnicy Huston Astros mogą cieszyć się z pierwszego mistrzostwa w swojej historii, natomiast na naszym podwórku tytuł mistrzowski po trzydziestu latach powrócił do Silesii Rybnik. Zawodnicy z Rybnika mogli cieszyć się także ze zdobycia mistrzostwa Śląskiej Ligi Baseballu, już po raz piąty w historii. Swój sezon zakończyli także baseballiści Rawy Katowice, którzy rozgrywki na zapleczu Ekstraligi ukończyli na drugim miejscu.

Po miesięcznej przerwie z początkiem listopada podopieczni Michała Glumińskiego powrócili do treningów. Dwa ostatnie miesiące roku nie upłyną jednak zawodnikom Rawy Katowice pod znakiem baseballu. Na treningach, które odbywają się raz w tygodniu, mają oni okazję by spróbować innych sportów. Rawiacy zanim w styczniu powrócą do właściwych zajęć będą mieli szansę zagrać między innymi w piłkę nożną, koszykówkę oraz siatkówkę, ale także pojeździć na łyżwach oraz popływać na basenie.

Jak zaznacza sztab trenerski zajęcia te są istotnym elementem przygotowań do przyszłego sezonu. Baseballiści mają okazję poruszać się i porywalizować w luźniejszej atmosferze, tym samym odpoczywając nieco od dyscypliny, którą trenują przez pozostały okres w roku. Swobodny charakter zajęć wpływa także pozytywnie na atmosferę w drużynie, a zawodnicy mają szansę by bardziej się zintegrować. Jednocześnie nie pozostają oni bez ruchu, mając lekkie przetarcie przed rozpoczęciem treningów baseballowych.

Zajęcia w takiej formie prowadzone będą do połowy grudnia, kiedy to baseballiści Rawy Katowice udadzą się na przerwę świąteczno-noworoczną. Po niej przygotowania do sezonu 2018 ruszą pełną parą, a liczba treningów wzrośnie do dwóch tygodniowo. Na otwarte boiska katowiczanie wybiegną w marcu, a obciążenie treningowe osiągnie trzy jednostki tygodniowo. Katowiczanie w nadchodzącym roku ponownie staną do rywalizacji w Śląskiej Lidze Baseballu oraz w rozgrywkach organizowanych przez PZBall. Okres luźniejszych zajęć jest więc potrzebny, aby Rawiacy mogli naładować akumulatory przed kolejnym sezonem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *