Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Rawiacy wracają do treningów!

Sezon baseballowy dobiegł końca. Za oceanem zawodnicy Huston Astros mogą cieszyć się z pierwszego mistrzostwa w swojej historii, natomiast na naszym podwórku tytuł mistrzowski po trzydziestu latach powrócił do Silesii Rybnik. Zawodnicy z Rybnika mogli cieszyć się także ze zdobycia mistrzostwa Śląskiej Ligi Baseballu, już po raz piąty w historii. Swój sezon zakończyli także baseballiści Rawy Katowice, którzy rozgrywki na zapleczu Ekstraligi ukończyli na drugim miejscu.

Po miesięcznej przerwie z początkiem listopada podopieczni Michała Glumińskiego powrócili do treningów. Dwa ostatnie miesiące roku nie upłyną jednak zawodnikom Rawy Katowice pod znakiem baseballu. Na treningach, które odbywają się raz w tygodniu, mają oni okazję by spróbować innych sportów. Rawiacy zanim w styczniu powrócą do właściwych zajęć będą mieli szansę zagrać między innymi w piłkę nożną, koszykówkę oraz siatkówkę, ale także pojeździć na łyżwach oraz popływać na basenie.

Jak zaznacza sztab trenerski zajęcia te są istotnym elementem przygotowań do przyszłego sezonu. Baseballiści mają okazję poruszać się i porywalizować w luźniejszej atmosferze, tym samym odpoczywając nieco od dyscypliny, którą trenują przez pozostały okres w roku. Swobodny charakter zajęć wpływa także pozytywnie na atmosferę w drużynie, a zawodnicy mają szansę by bardziej się zintegrować. Jednocześnie nie pozostają oni bez ruchu, mając lekkie przetarcie przed rozpoczęciem treningów baseballowych.

Zajęcia w takiej formie prowadzone będą do połowy grudnia, kiedy to baseballiści Rawy Katowice udadzą się na przerwę świąteczno-noworoczną. Po niej przygotowania do sezonu 2018 ruszą pełną parą, a liczba treningów wzrośnie do dwóch tygodniowo. Na otwarte boiska katowiczanie wybiegną w marcu, a obciążenie treningowe osiągnie trzy jednostki tygodniowo. Katowiczanie w nadchodzącym roku ponownie staną do rywalizacji w Śląskiej Lidze Baseballu oraz w rozgrywkach organizowanych przez PZBall. Okres luźniejszych zajęć jest więc potrzebny, aby Rawiacy mogli naładować akumulatory przed kolejnym sezonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *