Rawiacy wracają do treningów!

Zdjęcie przygotowania

Po świątecznej i sylwestrowej przerwie najwyższa pora, aby zawodnicy z Katowic powrócili do treningów. Dwumiesięczny okres przerwy od baseballu dobiegł końca i czas aby rozpocząć przygotowania do sezonu 2017. Już w najbliższą sobotę odbędą się pierwsze w tym roku zajęcia, które przeprowadzone zostaną na sali gimnastycznej przy ulicy Józefowskiej. W okresie zimowym, a więc do połowy marca, podobnie jak w ubiegłym roku rawiacy trenować będą dwa razy w tygodniu.

Zimowy okres przygotowawczy jest bardzo istotną częścią sezonu. To właśnie wtedy katowiccy baseballiści najwięcej uwagi przykładają do ułożenia swojej techniki, jest też sporo czasu aby zwrócić uwagę na poprawę wszelkich błędów i złych przyzwyczajeń. Duży nacisk kładziony jest także na aspekt fizyczny, który ma na celu przygotowanie zawodników na trudy długiego i wyczerpującego sezonu. Podobnie jak w poprzednim roku jedna jednostka treningowa zostanie poświęcona na poprawę gry defensywnej, natomiast drugie zajęcia będą dotyczyły gry w ataku. Oprócz tego dodatkowe zajęcia przeprowadzane będą dla miotaczy, którzy szlifować będą przede wszystkim mechanikę rzutu. Cały plan zimowych przygotowań został sporządzony przez sztab szkoleniowy już pod koniec grudnia podczas zebrania na którym omówiono wszystkie istotne aspekty związane z początkiem sezonu. Aby jak najefektywniej wykorzystać okres treningów na sali zajęcia zaplanowane zostały bardzo dokładnie i skrupulatnie. Nowością mają być spotkania poza miejscem treningów, w czasie których omawiane zostaną elementy dotyczące zasad gry oraz schematów poruszania się po boisku.

Treningi w takiej formie będą odbywać się do połowy marca. Wtedy też rozpoczną się treningi w tradycyjnej formule, a więc trzy razy w tygodniu. Ewentualne przesunięcia tego terminu spowodowane mogą być warunkami atmosferycznymi. Jeśli jednak wszystko przebiegnie zgodnie z myślą sztabu szkoleniowego już w połowie marca będziemy mogli zobaczyć zawodników Rawy trenujących na otwartych boiskach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *