Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Rawiacy wracają do treningów!

Po świątecznej i sylwestrowej przerwie najwyższa pora, aby zawodnicy z Katowic powrócili do treningów. Dwumiesięczny okres przerwy od baseballu dobiegł końca i czas aby rozpocząć przygotowania do sezonu 2017. Już w najbliższą sobotę odbędą się pierwsze w tym roku zajęcia, które przeprowadzone zostaną na sali gimnastycznej przy ulicy Józefowskiej. W okresie zimowym, a więc do połowy marca, podobnie jak w ubiegłym roku rawiacy trenować będą dwa razy w tygodniu.

Zimowy okres przygotowawczy jest bardzo istotną częścią sezonu. To właśnie wtedy katowiccy baseballiści najwięcej uwagi przykładają do ułożenia swojej techniki, jest też sporo czasu aby zwrócić uwagę na poprawę wszelkich błędów i złych przyzwyczajeń. Duży nacisk kładziony jest także na aspekt fizyczny, który ma na celu przygotowanie zawodników na trudy długiego i wyczerpującego sezonu. Podobnie jak w poprzednim roku jedna jednostka treningowa zostanie poświęcona na poprawę gry defensywnej, natomiast drugie zajęcia będą dotyczyły gry w ataku. Oprócz tego dodatkowe zajęcia przeprowadzane będą dla miotaczy, którzy szlifować będą przede wszystkim mechanikę rzutu. Cały plan zimowych przygotowań został sporządzony przez sztab szkoleniowy już pod koniec grudnia podczas zebrania na którym omówiono wszystkie istotne aspekty związane z początkiem sezonu. Aby jak najefektywniej wykorzystać okres treningów na sali zajęcia zaplanowane zostały bardzo dokładnie i skrupulatnie. Nowością mają być spotkania poza miejscem treningów, w czasie których omawiane zostaną elementy dotyczące zasad gry oraz schematów poruszania się po boisku.

Treningi w takiej formie będą odbywać się do połowy marca. Wtedy też rozpoczną się treningi w tradycyjnej formule, a więc trzy razy w tygodniu. Ewentualne przesunięcia tego terminu spowodowane mogą być warunkami atmosferycznymi. Jeśli jednak wszystko przebiegnie zgodnie z myślą sztabu szkoleniowego już w połowie marca będziemy mogli zobaczyć zawodników Rawy trenujących na otwartych boiskach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *