Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Rawa wpływa do Bałtyku – już w sobotę inauguracja BLB!

Już w najbliższą sobotę ruszy pierwsza kolejka największej ligi baseballowej w Polsce – Bałtyckiej Ligi Baseballu. Udział w rozgrywkach weźmie aż siedemnaście drużyn, które podzielone zostały na trzy grupy. Katowiczanie rywalizować będą z zespołami, które w ubiegłych latach uczestniczyły w Śląskiej Lidze Baseballu: Kings Kraków, Silesia Rybnik, Gepardy Żory oraz Jastrząb Jastrzębie-Zdrój.

Bałtycka Liga Baseballu powstała w 2018 roku z inicjatywy Piratów Władysławowo. W pierwszym sezonie udział wzięło siedem drużyn, głównie z północnej części Polski. Najlepszy okazał się zespół Dębów Osielsko, wyprzedzając Yankees Działdowo oraz wspomnianych wcześniej Piratów. Rozgrywki spotkały się z wieloma pochlebnymi opiniami, a dobra organizacja spowodowała znaczny wzrost liczby zespołów. W tym roku, aż siedemnaście zespołów zadeklarowało chęć udziału w BLB, co spowodowało podzielenie ligi na trzy grupy: wschodnią, zachodnią oraz śląską. I to właśnie w grupie śląskiej rywalizować w tym roku będą katowiczanie. Do fazy play-off awansują dwa zespoły z najlepszym bilansem po sezonie zasadniczym.

Mecz otwarcia sezonu 2019 Bałtyckiej Ligi Baseballu odbył się już 29 marca, pomiędzy Gepardami Żory a Jastrzębiami Jastrzębie-Zdrój. Lepsi okazali się Żorzanie, wygrywając 6:1. Zespół Rawy Katowice w pierwszej kolejce zmierzy się z Silesią Rybnik, aktualnym mistrzem Polski. Dwumecz odbędzie się na boisku baseballowym przy ulicy Partyzantów w Rybniku, początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 14.00. Oprócz tego spotkania w ramach BLB będzie można oglądać w pięciu innych miastach: Żorach, Kutnie, Osielsku, Wrocławiu i Białymstoku.

Rawiacy w swoim pierwszym sezonie Bałtyckiej Ligi Baseballu celują w fazę play-off. Aby to osiągnąć w grupowej tabeli będą musieli wyprzedzić przynajmniej jedną z drużyn grających na co dzień w Ekstralidze. Zadanie będzie trudne, jednak przygotowania do sezonu w Katowicach rozpoczęły się już na początku stycznia. Do zespołu na mecze BLB włączonych zostało dwóch zawodników z kadry młodzieżowej: Taegang An oraz Aleks Polonek.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na wszystkie spotkania w ramach Bałtyckiej Ligi Baseballu. Mecze grupy Śląskiej rozgrywane będą na boiskach w Rybniku oraz Żorach. Emocje gwarantowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *