Rawa wpływa do Bałtyku – już w sobotę inauguracja BLB!

BLB

Już w najbliższą sobotę ruszy pierwsza kolejka największej ligi baseballowej w Polsce – Bałtyckiej Ligi Baseballu. Udział w rozgrywkach weźmie aż siedemnaście drużyn, które podzielone zostały na trzy grupy. Katowiczanie rywalizować będą z zespołami, które w ubiegłych latach uczestniczyły w Śląskiej Lidze Baseballu: Kings Kraków, Silesia Rybnik, Gepardy Żory oraz Jastrząb Jastrzębie-Zdrój.

Bałtycka Liga Baseballu powstała w 2018 roku z inicjatywy Piratów Władysławowo. W pierwszym sezonie udział wzięło siedem drużyn, głównie z północnej części Polski. Najlepszy okazał się zespół Dębów Osielsko, wyprzedzając Yankees Działdowo oraz wspomnianych wcześniej Piratów. Rozgrywki spotkały się z wieloma pochlebnymi opiniami, a dobra organizacja spowodowała znaczny wzrost liczby zespołów. W tym roku, aż siedemnaście zespołów zadeklarowało chęć udziału w BLB, co spowodowało podzielenie ligi na trzy grupy: wschodnią, zachodnią oraz śląską. I to właśnie w grupie śląskiej rywalizować w tym roku będą katowiczanie. Do fazy play-off awansują dwa zespoły z najlepszym bilansem po sezonie zasadniczym.

Mecz otwarcia sezonu 2019 Bałtyckiej Ligi Baseballu odbył się już 29 marca, pomiędzy Gepardami Żory a Jastrzębiami Jastrzębie-Zdrój. Lepsi okazali się Żorzanie, wygrywając 6:1. Zespół Rawy Katowice w pierwszej kolejce zmierzy się z Silesią Rybnik, aktualnym mistrzem Polski. Dwumecz odbędzie się na boisku baseballowym przy ulicy Partyzantów w Rybniku, początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 14.00. Oprócz tego spotkania w ramach BLB będzie można oglądać w pięciu innych miastach: Żorach, Kutnie, Osielsku, Wrocławiu i Białymstoku.

Rawiacy w swoim pierwszym sezonie Bałtyckiej Ligi Baseballu celują w fazę play-off. Aby to osiągnąć w grupowej tabeli będą musieli wyprzedzić przynajmniej jedną z drużyn grających na co dzień w Ekstralidze. Zadanie będzie trudne, jednak przygotowania do sezonu w Katowicach rozpoczęły się już na początku stycznia. Do zespołu na mecze BLB włączonych zostało dwóch zawodników z kadry młodzieżowej: Taegang An oraz Aleks Polonek.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na wszystkie spotkania w ramach Bałtyckiej Ligi Baseballu. Mecze grupy Śląskiej rozgrywane będą na boiskach w Rybniku oraz Żorach. Emocje gwarantowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *