Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Rawa staje do walki o Puchar Polski

Już w najbliższą niedziele baseballiści Rawy Katowice rozpoczną swoją przygodę w tegorocznej edycji Pucharu Polski. Czy będzie ona trwała tylko jeden mecz eliminacyjny, czy też zakończy się dopiero finałem rozgrywanym w dniach 19-20 września w Żorach, tego dowiemy się już 19 lipca. Wtedy to na boisku w Rybniku rawiacy powalczą o fazę grupową rozgrywek z drużyną Silesii Rybnik. Początek spotkania zaplanowano na  godzinę 12.00.

Spotkanie w rozgrywkach pucharowych będzie trzecią tegoroczną konfrontacja obu zespołów. Jak na razie dwukrotnie lepsza okazała się być drużyna występująca na co dzień w Ekstralidze, a oba mecze rozgrywane były w ramach Śląskiej Ligi Baseballu. Zdecydowanym faworytem spotkania wydaje się być zespół z Rybnika, dobrze jednak wiadomo, że rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami. Warto także zauważyć, że oba zespoły nie spisały się dobrze w sezonie zasadniczym i Puchar Polski może być dobrą okazją na poprawienie sobie nastrojów. Piąte miejsce w Ekstralidze Silesii Rybnik, a także trzecie miejsce w grupie B 1 Ligi Rawy Katowice to z całą pewnością nie są wyniki, których oczekiwano po tych zespołach. Rywalizacja zapowiada się więc bardzo obiecująco i z całą pewnością emocji nie zabraknie, a wszystkich kibiców zapraszamy na boisko przy ulicy Partyzantów w Rybniku.

Jeżeli chodzi natomiast o pozostałe pary eliminacji do Pucharu Polski to rozstrzygnięcia zapadły już w ubiegły weekend. Po tym jak z rozgrywek wycofała się drużyna Demonów Miejska Górka do fazy grupowej awans walkowerem otrzymała drużyna Defenders Częstochowa. W pozostałych meczach Stal Kutno pokonała Centaury Warszawa 9:3, a drużyna Baseball Wrocław uporała się z Dębami Osielsko 6:3. Wolny los w eliminacjach otrzymał zespół Feniksów Warszawa, a stawkę finałową uzupełniają także zeszłoroczni zwycięzcy, gospodarze turnieju, Gepardy Żory.

W fazie grupowej zespoły rywalizować będą w dwóch grupach, z zwycięzca zbliżającego się meczu trafią na drużyny Gepardów Żory i Defenders Częstochowa, które tworzą grupę A. W grupie B zmierzą się zespoły Stali Kutno, Baseball Wrocław i Feniksów Warszawa. Finały rozgrywek odbędą się w dniach 19-20 września na boisku przy ulicy Minimalnej. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *