Rawa kończy sezon bez zwycięstwa, Stal Kutno z tytułem Mistrza Polski!

Ostatnie emocje związane z baseballowymi rozgrywkami pod patronatem Polskiego Związku już za nami. W ostatni weekend września odbył się ostatni turniej Pierwszej Ligi. Z kolei tydzień później rozegrano mecze decydujące o końcowych lokatach w Ekstralidze. Najbardziej zadowolona w tym sezonie może być Stal Kutno, która po zdobyciu Pucharu Polski zwyciężyła także w lidze i mogła cieszyć się z tytułu Mistrza Polski.

Zdecydowanie mniej szczęścia w tym sezonie mieli zawodnicy Rawy Katowice. Po tym jak rawiacy zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie przyszło im mierzyć się w turnieju o miejsca 7-9. Impreza decydująca o końcowych lokatach I Ligi odbyła się w Żorach 27 września. Pierwszy pojedynek zawodnicy Rawy Katowice stoczyli z drużyną Defenders Częstochowa. Niestety, podobnie jak w poprzednich tegorocznych spotkaniach tych drużyn w obecnym sezonie, zdecydowanie lepsza okazała się być drużyna spod Jasnej Góry. Częstochowianie, wykorzystując liczne błędy defensywy przeciwników oraz dominując w grze ofensywnej wygrali spotkanie 17:4. Defenders zwycięsko wyszli także z konfrontacji z trzecią drużyną turnieju, Centaurami II Warszawa.  Drużyna z Częstochowy wygrała 15:8 i mogła cieszyć się z siódmego miejsca w tegorocznych rozgrywkach. Ostatni mecz I Ligi w sezonie 2015 decydować miał o tym, która z drużyn uniknie ostatniego miejsca w ligowej tabeli. Po emocjonującym meczu lepsi okazali się być zawodnicy z Warszawy, którzy pokonali katowiczan 16:13. Tym samym drużyna Rawy Katowice w tym sezonie pozostała bez zwycięstwa w I-ligowych rozgrywkach.

W tym samym czasie rozpoczynały się decydujące serie spotkań w Ekstralidze. W finale znaleźli się gracze Stali Kutno oraz Centaurów Warszawa. Po bardzo wyrównanej serii spotkań toczącej się do trzech zwycięstw lepsi okazali się być baseballiści z Kutna, dla których był to siedemnasty tytuł Mistrza Polski w historii. Zawodnicy Stali do końcowego zwycięstwa potrzebowali czterech spotkań, wygrywając końcową rywalizację 3:1 (wyniki spotkań – 14:3; 1:11; 2:1; 1:0). Do rozstrzygnięcia rywalizacji o brązowe medale także potrzebne były cztery spotkania. W tym roku z najniższego stopnia podium mogli cieszyć się zawodnicy drużyny Baseball Wrocław, którzy zostawili w pokonanym polu zespół Dębów Osielsko (wyniki spotkań – 4:3; 3:6; 5:1; 7:6).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *