Puchar Polski młodzików – relacja

SONY DSC

Dotychczas młodzieżowa Rawa Katowice brała udział dwa razy w Pucharze Polski w kategorii Tball (do lat 10 i odbijanie ze stojaka). Najlepszym wynikiem było ubiegłoroczne dojście do samego finału i zajęcie drugiego miejsca. Tym razem przechodzimy już kategorię wyżej, a mianowicie do młodzika. Na otwartych boiskach rawiacy nie rozegrali nawet pięciu meczów w tej kategorii, więc z bardzo skromnym doświadczeniem jechaliśmy na Puchar Polski młodzików do Kutna. Mimo małego doświadczenia cel był ambitny, wrócić z medalem.

Tydzień przed imprezą było zgłoszonych sześć drużyn. Niestety z rożnych przyczyn trzy ekipy nie wystartowały (Stal Kutno, Kruki Augustów, Dęby Osielsko). Przed pierwszym meczem wiadome już było więc, że zajmiemy co najmniej trzecie miejsce.

W pierwszym sobotnim meczu mierzyliśmy się z Barons Wrocław. W pierwszej zmianie zdobywamy trzy obiegi, rywale odpowiadają czterema. Kolejna zmiana remisowa, po cztery obiegi. W trzeciej zmianie wrocławianie zakładają nam trzy stikeouty, a sami zdobywają pełną pulę. Ostatecznie przegrywamy pierwsze spotkanie 8:12. Wydaje się, że decydująca mimo wszystko była minimalnie przegrana pierwsza zmiana.

1 2 3 R
Rawa Katowice 3 4 1 8
Barons Wrocław 4 4 4 12

Korzystając z przerwy obejrzeliśmy końcówkę spotkania o Super Puchar Polski w baseballu (Centaury Warszawa pokonały Dęby Osielsko).

W drugim naszym meczu podejmujemy Silesię Rybnik, obrońcę tytułu. W meczu wyraźnie lepsi byli rybniczanie. W pierwszej zmianie trzech naszych pałkarzy i trzy szybkie outy. W kolejnych zmianach dostawaliśmy się już na bazy, ale Silesia i tak wyraźnie wygrała 11:3.

1 2 3 R
Rawa Katowice 0 1 2 3
Silesia Rybnik
3 4 4 11

Silesia Rybnik pokonała również Barons Wrocław 10:8.

1 2 3 R
Barons Wrocław
2 3 3 8
Silesia Rybnik
4 2 4 10

W niedzielę czas na spotkania rewanżowe. By walczyć o coś więcej, musieliśmy z Wrocławiem wygrać co najmniej pięcioma obiegami. Początek zapowiadał się obiecująco, ostatecznie Barons przegrali, ale tylko jednym obiegiem. Warto odnotować bardzo dobrą grę w obronie obu zespołów w pierwszych dwóch zmianach.

1 2 3 R
Rawa Katowice 2 0 4 6
Barons Wrocław 1 0 4 5

Silesia ponownie pokonuję Wrocław, tym razem 12:1.

1 2 3 R
Barons Wrocław
1 0 0 1
Silesia Rybnik 4 4 4 12

W ostatnim spotkaniu Rybnik również wygrywa z nami 11:4.

1 2 3 R
Rawa Katowice 4 0 0 4
Silesia Rybnik 3 4 4 11

Puchar Polski obronił zdecydowanie najlepszy zespół turnieju, Silesia Rybnik. Drugie miejsce zdobywają wrocławianie, nam pozostało trzecie i lekki niedosyt. Zespół z Wrocławia był w naszym zasięgu, co udowodniliśmy w rewanżu. Pokazaliśmy momentami dobrą grę w obronie, w całym turnieju założyliśmy rywalom 10 strikeoutów. Sześciu zawodników wystąpiło na pozycji miotacza, w tym dwaj nasi najmłodsi zawodnicy. W ataku było kilka hitów, a bieganie po bazach z każdym kolejnym meczem wyglądało coraz lepiej.

Skład: Bartłomiej Tarnawski, Laura Olczyk, Jakub Rogowiec, Lena Podlewska, Magdalena Szopa, Kacper Urbańczyk, Bartosz Kornacki, Szymon Belok, Michał Sajak, Patryk Stanoszek, Łukasz Belok, Jan Grędysa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *