Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Puchar Polski młodzików – relacja

Dotychczas młodzieżowa Rawa Katowice brała udział dwa razy w Pucharze Polski w kategorii Tball (do lat 10 i odbijanie ze stojaka). Najlepszym wynikiem było ubiegłoroczne dojście do samego finału i zajęcie drugiego miejsca. Tym razem przechodzimy już kategorię wyżej, a mianowicie do młodzika. Na otwartych boiskach rawiacy nie rozegrali nawet pięciu meczów w tej kategorii, więc z bardzo skromnym doświadczeniem jechaliśmy na Puchar Polski młodzików do Kutna. Mimo małego doświadczenia cel był ambitny, wrócić z medalem.

Tydzień przed imprezą było zgłoszonych sześć drużyn. Niestety z rożnych przyczyn trzy ekipy nie wystartowały (Stal Kutno, Kruki Augustów, Dęby Osielsko). Przed pierwszym meczem wiadome już było więc, że zajmiemy co najmniej trzecie miejsce.

W pierwszym sobotnim meczu mierzyliśmy się z Barons Wrocław. W pierwszej zmianie zdobywamy trzy obiegi, rywale odpowiadają czterema. Kolejna zmiana remisowa, po cztery obiegi. W trzeciej zmianie wrocławianie zakładają nam trzy stikeouty, a sami zdobywają pełną pulę. Ostatecznie przegrywamy pierwsze spotkanie 8:12. Wydaje się, że decydująca mimo wszystko była minimalnie przegrana pierwsza zmiana.

1 2 3 R
Rawa Katowice 3 4 1 8
Barons Wrocław 4 4 4 12

Korzystając z przerwy obejrzeliśmy końcówkę spotkania o Super Puchar Polski w baseballu (Centaury Warszawa pokonały Dęby Osielsko).

W drugim naszym meczu podejmujemy Silesię Rybnik, obrońcę tytułu. W meczu wyraźnie lepsi byli rybniczanie. W pierwszej zmianie trzech naszych pałkarzy i trzy szybkie outy. W kolejnych zmianach dostawaliśmy się już na bazy, ale Silesia i tak wyraźnie wygrała 11:3.

1 2 3 R
Rawa Katowice 0 1 2 3
Silesia Rybnik
3 4 4 11

Silesia Rybnik pokonała również Barons Wrocław 10:8.

1 2 3 R
Barons Wrocław
2 3 3 8
Silesia Rybnik
4 2 4 10

W niedzielę czas na spotkania rewanżowe. By walczyć o coś więcej, musieliśmy z Wrocławiem wygrać co najmniej pięcioma obiegami. Początek zapowiadał się obiecująco, ostatecznie Barons przegrali, ale tylko jednym obiegiem. Warto odnotować bardzo dobrą grę w obronie obu zespołów w pierwszych dwóch zmianach.

1 2 3 R
Rawa Katowice 2 0 4 6
Barons Wrocław 1 0 4 5

Silesia ponownie pokonuję Wrocław, tym razem 12:1.

1 2 3 R
Barons Wrocław
1 0 0 1
Silesia Rybnik 4 4 4 12

W ostatnim spotkaniu Rybnik również wygrywa z nami 11:4.

1 2 3 R
Rawa Katowice 4 0 0 4
Silesia Rybnik 3 4 4 11

Puchar Polski obronił zdecydowanie najlepszy zespół turnieju, Silesia Rybnik. Drugie miejsce zdobywają wrocławianie, nam pozostało trzecie i lekki niedosyt. Zespół z Wrocławia był w naszym zasięgu, co udowodniliśmy w rewanżu. Pokazaliśmy momentami dobrą grę w obronie, w całym turnieju założyliśmy rywalom 10 strikeoutów. Sześciu zawodników wystąpiło na pozycji miotacza, w tym dwaj nasi najmłodsi zawodnicy. W ataku było kilka hitów, a bieganie po bazach z każdym kolejnym meczem wyglądało coraz lepiej.

Skład: Bartłomiej Tarnawski, Laura Olczyk, Jakub Rogowiec, Lena Podlewska, Magdalena Szopa, Kacper Urbańczyk, Bartosz Kornacki, Szymon Belok, Michał Sajak, Patryk Stanoszek, Łukasz Belok, Jan Grędysa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *