Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Przygotowania nabierają tempa – Inauguracja 1 Ligi już w sobotę!

Do rozpoczęcia rywalizacji na zapleczu Ekstraligi pozostał już niecały tydzień. Dokładnie w sobotę, 23 kwietnia, baseballiści z Grupy Południowej spotkają się w Rybniku, aby stoczyć pierwsze pojedynki w ramach rozgrywek 1 Ligi. Na boisku przy ulicy Partyzantów zmierzą się zespoły Gepardów Żory, Barons II Wrocław, a także występujący tego dnia w roli gospodarzy baseballiści Rawy Katowice. Będzie to pierwszy z trzech turniejów w fazie zasadniczej I ligi. Miejsce zajęte w rundzie zasadniczej zadecyduje o tym z kim i o które miejsce rawiacy powalczą we wrześniu w fazie play-off.

Po dwudniowym zgrupowaniu w Rybniku katowiczanie kontynuują regularne treningi, które odbywają się trzy razy w tygodniu. W czasie wtorkowych i czwartkowych zajęć baseballiści skupiają się nad poprawieniem aspektów ofensywnych, natomiast weekend tradycyjnie poświęcony jest grze w obronie. Przed zbliżającym się meczem trener Michał Glumiński może cieszyć się z faktu, iż żaden z zawodników nie narzeka na urazy, a frekwencja na treningach utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo udział w ostatnim niedzielnym treningu brał Jon Russell Pross, a więc obok Michała Cieśli, jeden z dwóch zawodników grających w poprzednich latach w drużynie Defenders Częstochowa, którzy wzmocnią w tym sezonie zespół z Katowic.

-“Bardzo cieszymy się z tego, że Russell trenował z nami przed zbliżającym się turniejem. Fakt, że angażuje się on w przygotowania jest dla nas bardzo ważny. Russell wziął udział w treningu miotaczy, na którym zaprezentował się bardzo dobrze. Dysponuje on bardzo mocnym ramieniem, a dodatkowo w jego repertuarze znajdują się też piłki kręcone. Z całą pewnością będzie on bardzo ważną częścią naszej rotacji i jestem pewny, że jego umiejętności pomogą nam osiągnąć dobry wynik w tym sezonie. Miał on także okazję potrenować łapanie piłek na zapolu, także jesteśmy spokojni o jego dyspozycję w nadchodzącym turnieju. Na duży plus zasłużyli także inni zawodnicy naszego zespołu. Na treningach wykazują duże zaangażowanie i chęci. Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy i jesteśmy w dobrej formie przed zbliżającym się sezonem.” – mówi przed pierwszym turniejem asystent trenera Paweł Sitko.

Rawiacy w tym sezonie mają za sobą dwa spotkania, które zakończyły się dwoma porażkami. Jednak w grze katowickich baseballistów widać było wiele pozytywnych aspektów. Radzili oni sobie całkiem nieźle w grze ofensywnej, a ich siła ofensywna zostanie dodatkowo wzmocniona przez Michała Cieślę i Jon Russell Pross. Dzięki tym zawodnikom lepiej wyglądać powinna także gra w defensywie, w której katowiczanom przytrafiały się błędy.

Niestety z przyczyn organizacyjnych w czasie turnieju inauguracyjnego rozegrane zostaną dwa, a nie jak wcześniej planowano trzy spotkania. Przełożony zostanie mecz Rawy Katowice z Gepardami Żory, który rozegrany zostanie w innym terminie. Niemniej emocji w Rybniku z całą pewnością nie zabraknie. Rywalizacja zapowiada się na bardzo wyrównaną, spodziewać się możemy bardzo ciekawych pojedynków. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *