Przygotowania nabierają tempa – Inauguracja 1 Ligi już w sobotę!

Zdjęcia news o inauguracji

Do rozpoczęcia rywalizacji na zapleczu Ekstraligi pozostał już niecały tydzień. Dokładnie w sobotę, 23 kwietnia, baseballiści z Grupy Południowej spotkają się w Rybniku, aby stoczyć pierwsze pojedynki w ramach rozgrywek 1 Ligi. Na boisku przy ulicy Partyzantów zmierzą się zespoły Gepardów Żory, Barons II Wrocław, a także występujący tego dnia w roli gospodarzy baseballiści Rawy Katowice. Będzie to pierwszy z trzech turniejów w fazie zasadniczej I ligi. Miejsce zajęte w rundzie zasadniczej zadecyduje o tym z kim i o które miejsce rawiacy powalczą we wrześniu w fazie play-off.

Po dwudniowym zgrupowaniu w Rybniku katowiczanie kontynuują regularne treningi, które odbywają się trzy razy w tygodniu. W czasie wtorkowych i czwartkowych zajęć baseballiści skupiają się nad poprawieniem aspektów ofensywnych, natomiast weekend tradycyjnie poświęcony jest grze w obronie. Przed zbliżającym się meczem trener Michał Glumiński może cieszyć się z faktu, iż żaden z zawodników nie narzeka na urazy, a frekwencja na treningach utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo udział w ostatnim niedzielnym treningu brał Jon Russell Pross, a więc obok Michała Cieśli, jeden z dwóch zawodników grających w poprzednich latach w drużynie Defenders Częstochowa, którzy wzmocnią w tym sezonie zespół z Katowic.

-“Bardzo cieszymy się z tego, że Russell trenował z nami przed zbliżającym się turniejem. Fakt, że angażuje się on w przygotowania jest dla nas bardzo ważny. Russell wziął udział w treningu miotaczy, na którym zaprezentował się bardzo dobrze. Dysponuje on bardzo mocnym ramieniem, a dodatkowo w jego repertuarze znajdują się też piłki kręcone. Z całą pewnością będzie on bardzo ważną częścią naszej rotacji i jestem pewny, że jego umiejętności pomogą nam osiągnąć dobry wynik w tym sezonie. Miał on także okazję potrenować łapanie piłek na zapolu, także jesteśmy spokojni o jego dyspozycję w nadchodzącym turnieju. Na duży plus zasłużyli także inni zawodnicy naszego zespołu. Na treningach wykazują duże zaangażowanie i chęci. Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy i jesteśmy w dobrej formie przed zbliżającym się sezonem.” – mówi przed pierwszym turniejem asystent trenera Paweł Sitko.

Rawiacy w tym sezonie mają za sobą dwa spotkania, które zakończyły się dwoma porażkami. Jednak w grze katowickich baseballistów widać było wiele pozytywnych aspektów. Radzili oni sobie całkiem nieźle w grze ofensywnej, a ich siła ofensywna zostanie dodatkowo wzmocniona przez Michała Cieślę i Jon Russell Pross. Dzięki tym zawodnikom lepiej wyglądać powinna także gra w defensywie, w której katowiczanom przytrafiały się błędy.

Niestety z przyczyn organizacyjnych w czasie turnieju inauguracyjnego rozegrane zostaną dwa, a nie jak wcześniej planowano trzy spotkania. Przełożony zostanie mecz Rawy Katowice z Gepardami Żory, który rozegrany zostanie w innym terminie. Niemniej emocji w Rybniku z całą pewnością nie zabraknie. Rywalizacja zapowiada się na bardzo wyrównaną, spodziewać się możemy bardzo ciekawych pojedynków. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *