Przygotowania do sezonu nabierają tempa!

Zdjęcie news

Przez okres od stycznia do marca zawodnicy Rawy Katowice swoje treningi przeprowadzali na sali gimnastycznej, starając się jak najlepiej spożytkować czas w którym niemożliwe jest korzystanie z otwartych boisk. Wraz z nastaniem wiosny baseballiści mogli wreszcie rozpocząć zajęcia na obiektach zewnętrznych. Przygotowania do pierwszego meczu ruszyły pełną parą, a Rawiacy spotykają się trzy razy w tygodniu, aby pod okiem trenera Michała Glumińskiego pracować nad swoją formą. 

Treningi na otwartych obiektach odbywają się już od ponad trzech tygodni. Podobnie jak w ubiegłym roku przeprowadzane są one na tunelach do pałkowania mieszczących się na Bogucicach oraz przy boisku “Rapid” na Koszutce, a także na boiskach: “Kolejarza” przy ulicy Asnyka, “MK Górnik” przy ulicy Boya-Żeleńskiego oraz wspomnianym wcześniej “Rapidzie”, położonym przy ulicy Grażyńskiego. Dzięki takiemu zapleczu baseballiści mogą optymalnie przygotowywać się do nadchodzącego wielkimi krokami początku sezonu.

Tak jak przed rokiem zawodnikom Rawy Katowice przyjdzie rywalizować w rozgrywkach 1 Ligi oraz Śląskiej Lidze Baseballu, a także eliminacjach i być może fazie finałowej Pucharu Polski. W rozgrywkach na zapleczu Ekstraligi katowiczanie zmierzą się z zespołami: Barons II Wrocław, Demony Miejska Górka oraz Yankees Działdowo. Z wszystkimi tymi drużynami Rawiacy mierzyli się już w przeszłości. Liga w takim kształcie zapowiada się bardzo wyrównanie. W fazie eliminacyjnej Pucharu Polski los skrzyżował drużynę z Katowic z zespołem Centaurów Warszawa, a więc aktualnym wicemistrzem Polski. W rozgrywkach Śląskiej Ligi Baseballu udział wezmą te same drużyny co w zeszłym sezonie, a więc: Silesia Rybnik, Gepardy Żory, Ravens Lublin, Kings Kraków oraz Rawa Katowice.

Do pierwszego meczu został już niecały tydzień. Na 28 kwietnia zaplanowane jest inauguracyjne spotkanie w ramach 1 Ligi. Rawa Katowice wybierze się do Wrocławia, gdzie na zupełnie nowym boisku rywalizować będzie z drugim zespołem Barons Wrocław. a do Żor. Spotkanie już teraz zapowiada się bardzo emocjonująco zważając na fakt, iż drużyny mierzyły się ze sobą kilkukrotnie w ciągu ostatnich sezonów.

Tegoroczny sezon będzie dla Rawiaków bardzo wymagający, jednak wszyscy w Katowicach liczą na to że po drugim miejscu w ubiegłym roku tym razem uda się sięgnąć po mistrzostwo 1 Ligi. Zachęcamy do śledzenia poczynań baseballistów z naszego miasta zarówno na stronie internetowej jak i na facebooku oraz instagramie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *