Przed nami ostatni turniej ŚLB Rawy Katowice!

Już w najbliższą niedziele, 16 sierpnia, na boisku przy ulicy Minimalnej w Żorach baseballiści Rawy Katowice powalczą o kolejne zwycięstwa z Śląskiej Lidze Baseballu. Dla podopiecznych Michała Glumińskiego będzie to ostatnia szansa na poprawienie swojego bilansu, ponieważ jest to dla nich ostatni w tym roku turniej regionalnych rozgrywek. Katowiczanie zmierzą się w nim z dobrze znanymi sobie przeciwnikami z Żor i Krakowa.

W pierwszym meczu nadchodzącej niedzieli rawiacy zmierzą się z gospodarzami turnieju, miejscowymi Gepardami. W poprzednim sptokaniu obu drużyn, po zaciętym meczu lepsi okazali się być katowiczanie, którzy wygrali 7:6. Wspaniałe zawody tamtego dnia rozegrał na górce miotacza Piotr Szczygieł, który otrzymując wsparcie swoich kolegów poprowadził Rawę do zwycięstwa. Tym razem jednak stawka meczu jest większa, ponieważ obie drużyny jak tlenu potrzebują kolejnych wygranych, aby poprawić swoje miejsca w tabeli regionalnych rozgrywek. Oba zespoły mają za sobą także nieudany sezon zasadniczy w rozgrywkach ogólnopolskich, a zbliżający się mecz może okazać sie świetną okazja na podreperowanie morale w drużynie. Początek meczu zaplanowano na godzinę 11.00.

Dwie i pół godziny później, a więc o 13.30 rozpocznie się ostatnie spotkanie rawiaków w tym sezonie Śląskiej Ligi Baseballu. Przyjdzie im się w nim zmierzyć z zespołem Kings Kraków, który jak do tej pory wygrał trzy z pięciu spotkań. Pojedynek zapowiada się bardzo emocjonująco ponieważ ostatnie spotkanie obu drużyn, mimo początkowej przewagi katowiczan wygrali reprezentanci Małopolski. Jak będzie tym razem przekonamy się już w nadchodzącą niedziele.

Trzecim meczem tego dnia będzie konfrontacja Gepardów Żory z drużyną Kings Kraków, a wiec mecz, który może zaważyć o losach drugiego miejsca w końcowej tabeli.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na boisko baseballowe w Żorach. Emocji z całą pewnością nie zabraknie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *