Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Przed nami ostatni turniej ŚLB Rawy Katowice!

Już w najbliższą niedziele, 16 sierpnia, na boisku przy ulicy Minimalnej w Żorach baseballiści Rawy Katowice powalczą o kolejne zwycięstwa z Śląskiej Lidze Baseballu. Dla podopiecznych Michała Glumińskiego będzie to ostatnia szansa na poprawienie swojego bilansu, ponieważ jest to dla nich ostatni w tym roku turniej regionalnych rozgrywek. Katowiczanie zmierzą się w nim z dobrze znanymi sobie przeciwnikami z Żor i Krakowa.

W pierwszym meczu nadchodzącej niedzieli rawiacy zmierzą się z gospodarzami turnieju, miejscowymi Gepardami. W poprzednim sptokaniu obu drużyn, po zaciętym meczu lepsi okazali się być katowiczanie, którzy wygrali 7:6. Wspaniałe zawody tamtego dnia rozegrał na górce miotacza Piotr Szczygieł, który otrzymując wsparcie swoich kolegów poprowadził Rawę do zwycięstwa. Tym razem jednak stawka meczu jest większa, ponieważ obie drużyny jak tlenu potrzebują kolejnych wygranych, aby poprawić swoje miejsca w tabeli regionalnych rozgrywek. Oba zespoły mają za sobą także nieudany sezon zasadniczy w rozgrywkach ogólnopolskich, a zbliżający się mecz może okazać sie świetną okazja na podreperowanie morale w drużynie. Początek meczu zaplanowano na godzinę 11.00.

Dwie i pół godziny później, a więc o 13.30 rozpocznie się ostatnie spotkanie rawiaków w tym sezonie Śląskiej Ligi Baseballu. Przyjdzie im się w nim zmierzyć z zespołem Kings Kraków, który jak do tej pory wygrał trzy z pięciu spotkań. Pojedynek zapowiada się bardzo emocjonująco ponieważ ostatnie spotkanie obu drużyn, mimo początkowej przewagi katowiczan wygrali reprezentanci Małopolski. Jak będzie tym razem przekonamy się już w nadchodzącą niedziele.

Trzecim meczem tego dnia będzie konfrontacja Gepardów Żory z drużyną Kings Kraków, a wiec mecz, który może zaważyć o losach drugiego miejsca w końcowej tabeli.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na boisko baseballowe w Żorach. Emocji z całą pewnością nie zabraknie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *