Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Przed nami kolejny turniej Śląskiej Ligi Baseballu

Najmłodsi zawodnicy Rawy Katowice walczą od czwartku w Pucharze Polski, który odbywa się w Warszawie, a w tym czasie ich starsi koledzy z sekcji seniorskiej przygotowują się do kolejnego meczu, tym razem w ramach Śląskiej Ligi Baseballu. Tym razem baseballiści powalczą w Rybniku, gdzie mierzyć się będą z drużynami Silesii Rybnik i Grabarzy Skarbimierz. Turniej odbędzie się w niedziele, 14 czerwca. Początek pierwszego spotkanie, w którym na przeciw siebie staną drużyny Rawy Katowice i Silesii Rybnik, zaplanowano na godzinę 11.00.

Mecz inaugurujący turniej,  będzie szansą dla zawodników Rawy Katowice na poprawę fatalnego wyniku z ostatniego meczu między tymi drużynami. W ostatnim spotkaniu obu zespołów, Silesia Rybnik rozgromiła katowiczan 17:0. Jednostronny pojedynek miał miejsce podczas poprzedniego turnieju ŚLB, także rozgrywanego w Rybniku. Tym razem jednak drużyna z Katowic wsparta zostanie dwoma zawodnikami, którzy w ubiegłym sezonie grali w barwach Rawy Katowice. Jakub Osiński i Arkadiusz Michlewski w tym sezonie reprezentują barwy Piratów Władysławowo, który gra w grupie C 1 Ligi, i jak na razie radzi sobie znakomicie. Drużyna z Władysławowa z czterema zwycięstwami na koncie zajmuje fotel lidera swojej grupy, a obaj wspomniani wcześniej zawodnicy są ważnymi ogniwami pierwszego zespołu.

Także w drugim spotkaniu katowiczanie mają coś sobie do udowodnienia. Grabarze Skarbimierz jedyna drużyna, z tegorocznej stawki ŚLB, z którą katowiczanie jeszcze nigdy nie wygrali. Ostatni mecz obu drużyn zakończył się wyraźną wygraną Grabarzy 17:1. Aktualni liderzy regionalnych rozgrywek przyjadą do Rybnika zdeterminowani, ponieważ każda wygrana znacząco przybliży ich do obrony tytułu. Kluczowy może się w tym temacie okazać pojedynek z Silesią Rybnik, która także ma duże szanse na tytuł mistrza ŚLB.

Widać więc, że niedzielny turniej zapowiada się bardzo interesująco, a wyniki meczy mogą zdecydować o końcowych pozycjach zespołów. Jak gracze Rawy Katowice poradzą sobie w konfrontacjach z bardziej doświadczonymi rywalami? Wszystkich, którzy chcą poznać odpowiedź na to pytanie zapraszamy do Rybnika na boisko przy ulicy Partyzantów. Emocje gwarantowane!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *