Przed nami kolejny turniej Śląskiej Ligi Baseballu

ŚLB 4

Najmłodsi zawodnicy Rawy Katowice walczą od czwartku w Pucharze Polski, który odbywa się w Warszawie, a w tym czasie ich starsi koledzy z sekcji seniorskiej przygotowują się do kolejnego meczu, tym razem w ramach Śląskiej Ligi Baseballu. Tym razem baseballiści powalczą w Rybniku, gdzie mierzyć się będą z drużynami Silesii Rybnik i Grabarzy Skarbimierz. Turniej odbędzie się w niedziele, 14 czerwca. Początek pierwszego spotkanie, w którym na przeciw siebie staną drużyny Rawy Katowice i Silesii Rybnik, zaplanowano na godzinę 11.00.

Mecz inaugurujący turniej,  będzie szansą dla zawodników Rawy Katowice na poprawę fatalnego wyniku z ostatniego meczu między tymi drużynami. W ostatnim spotkaniu obu zespołów, Silesia Rybnik rozgromiła katowiczan 17:0. Jednostronny pojedynek miał miejsce podczas poprzedniego turnieju ŚLB, także rozgrywanego w Rybniku. Tym razem jednak drużyna z Katowic wsparta zostanie dwoma zawodnikami, którzy w ubiegłym sezonie grali w barwach Rawy Katowice. Jakub Osiński i Arkadiusz Michlewski w tym sezonie reprezentują barwy Piratów Władysławowo, który gra w grupie C 1 Ligi, i jak na razie radzi sobie znakomicie. Drużyna z Władysławowa z czterema zwycięstwami na koncie zajmuje fotel lidera swojej grupy, a obaj wspomniani wcześniej zawodnicy są ważnymi ogniwami pierwszego zespołu.

Także w drugim spotkaniu katowiczanie mają coś sobie do udowodnienia. Grabarze Skarbimierz jedyna drużyna, z tegorocznej stawki ŚLB, z którą katowiczanie jeszcze nigdy nie wygrali. Ostatni mecz obu drużyn zakończył się wyraźną wygraną Grabarzy 17:1. Aktualni liderzy regionalnych rozgrywek przyjadą do Rybnika zdeterminowani, ponieważ każda wygrana znacząco przybliży ich do obrony tytułu. Kluczowy może się w tym temacie okazać pojedynek z Silesią Rybnik, która także ma duże szanse na tytuł mistrza ŚLB.

Widać więc, że niedzielny turniej zapowiada się bardzo interesująco, a wyniki meczy mogą zdecydować o końcowych pozycjach zespołów. Jak gracze Rawy Katowice poradzą sobie w konfrontacjach z bardziej doświadczonymi rywalami? Wszystkich, którzy chcą poznać odpowiedź na to pytanie zapraszamy do Rybnika na boisko przy ulicy Partyzantów. Emocje gwarantowane!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *